LIFESTYLE Zwierzęta

KILKANAŚCIE TYSIĘCY ZŁOTYCH DLA FUNDACJI KOCI ZAKĄTEK

KILKANAŚCIE TYSIĘCY ZŁOTYCH DLA FUNDACJI KOCI ZAKĄTEK
Fundacja Koci Zakątek uzyskała tytuł laureata kwietniowej edycji akcji Pomoc Dla Schronisk i tym samym zdobyła zapas karm i żwirków dla swoich podopiecznych o łącznej wartości 14 424

Data publikacji: 2015-05-21
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: KILKANAŚCIE TYSIĘCY ZŁOTYCH DLA FUNDACJI KOCI ZAKĄTEK
Kategoria: LIFESTYLE, Zwierzęta

Fundacja Koci Zakątek uzyskała tytuł laureata kwietniowej edycji akcji Pomoc Dla Schronisk i tym samym zdobyła zapas karm i żwirków dla swoich podopiecznych o łącznej wartości 14 424 złotych!

KILKANAŚCIE TYSIĘCY ZŁOTYCH DLA FUNDACJI KOCI ZAKĄTEK LIFESTYLE, Zwierzęta - Fundacja Koci Zakątek uzyskała tytuł laureata kwietniowej edycji akcji Pomoc Dla Schronisk i tym samym zdobyła zapas karm i żwirków dla swoich podopiecznych o łącznej wartości 14 424 złotych!

 

Kolejna wrocławska fundacja zwyciężyła w ogólnopolskiej akcji Pomoc dla Schronisk, organizowanej co miesiąc przez sklep zoologiczny Krakvet.pl. Fundacja Koci Zakątek uzyskała tytuł laureata kwietniowej edycji i tym samym zdobyła zapas karm i żwirków dla swoich podopiecznych o łącznej wartości 14 424 złotych. 

-„Bardzo dziękujemy za głosy oddane na Koci Zakątek – wszystkim fanom kotów, ich opiekunom, wszystkim tym, którzy widząc ich ciężki los decydują się na pomoc. Wiemy, że w głosowanie włączyli się także ludzie z poza Wrocławia – dziękujemy!” – mówi Iwona Nadolska z Fundacji Koci Zakątek.

Koci Zakątek pomaga kotom wolno żyjącym oraz porzuconym na terenie Wrocławia i okolic. Wolontariusze interweniują w przypadku łamania praw zwierząt, wyłapują koty w celu leczenia, sterylizacji, zabierają je z miejsc, gdzie nie mają szans na przeżycie.

-„Walczymy z przesądami, agresywnymi postawami, edukujemy i szukamy odpowiedzialnych domów dla naszych podopiecznych. Koci Zakątek tworzą ludzie z pasją, wrażliwi na krzywdę bezbronnych zwierząt. Nasi wolontariusze łączą opiekę na zwierzętami, w tym również interwencje, z codzienną pracą zawodową. Wszystko po to, aby poprawić byt kotów miejskich, znaleźć dla nich jak najwięcej kochających domów, a tym, które zostają na ulicach, działkach, podwórkach, zapewnić bezpieczeństwo i pożywienie”- dodaje Iwona Nadolska.

Zwycięzca akcji Pomoc dla Schronisk może zrealizować nagrodę w formie zamówienia najpotrzebniejszych produktów zoologicznych. – „Wybraliśmy głównie mokrą i suchą karmę, również tę specjalistyczną dla kotów chorych, dotkniętych niewydolnością nerek czy problemami żołądkowo-jelitowymi, a także żwirek. Produkty te przeznaczymy dla będących pod naszą opieką 84 kotów, żyjących na co dzień  w naszych własnych i zaprzyjaźnionych z nami domach tymczasowych. Pomożemy też karmicielom, których znamy i wiemy, że dokarmiają dużą ilość kotów. Wesprzemy tych, którzy ledwo wiążą koniec z końcem” – dodaje Iwona Nadolska.

A to już wiesz?  Gala Ty Fundujesz Dobro i konkurs Top for Dog 2015

Nagroda dla Fundacji Koci Zakątek jest rezultatem zaangażowania klientów sklepu, którzy co miesiąc oddają przysługujący im rabat, aby wspomóc organizacje działające na rzecz poprawy życia zwierząt. Nie po raz pierwszy laureatem konkursu została wrocławska organizacja. Zwycięzcą ubiegłorocznej, październikowej edycji Pomocy dla Schronisk była wrocławska Grupa Pomocy Kotom NEKO.

„Niesłabnące zaangażowanie klientów naszego sklepu w niesienie pomocy poszkodowanym zwierzętom jest dla nas wyraźnym sygnałem, że akcje takie jak Pomoc Dla Schronisk są bardzo potrzebne. Nasz konkurs trwa już przeszło 6 lat i w tym czasie udało nam się przekazać pomoc o równowartości blisko miliona złotych! Ta niesłychanie duża kwota przyczyniła się do poprawy jakości życia wielu zwierząt w schroniskach w całej Polsce, ale na tym nie koniec. Naszym celem jest nieść pomoc zwierzętom tak długo, jak to tylko możliwe i wierzymy, że klienci naszego sklepu pomogą nam to osiągnąć” – mówi właściciel sklepu Krakvet.pl –  Marek Batko. 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
KILKANAŚCIE TYSIĘCY ZŁOTYCH DLA FUNDACJI KOCI ZAKĄTEK LIFESTYLE, Zwierzęta - Fundacja Koci Zakątek uzyskała tytuł laureata kwietniowej edycji akcji Pomoc Dla Schronisk i tym samym zdobyła zapas karm i żwirków dla swoich podopiecznych o łącznej wartości 14 424 złotych!
Hashtagi: #LIFESTYLE #Zwierzęta

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy