Archiwum

Archiwum

2020201920182017201620152014201320122011201020092008

2020
 • czwartek, 10 grudnia Świąteczna zbiórka karmy w ETC Swarzędz (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Zbliżają się Święta. To szczególny okres, w którym robimy sobie prezenty oraz pomagamy nawzajem. Warto jednak pomyśleć nie tylko o najbliższych, ale również o potrzebujących zwierzakach, które przebywają w schroniskach. Właśnie teraz jest ku temu okazja.
 • czwartek, 3 grudnia Najlepsze pomysły na mikołajkowy prezent dla pupila (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Lista prezentów już prawie gotowa – podarunek dla mamy jest, dla taty też, a dla siostry przyniesie kurier. A co z pupilem? Przecież on też należy do rodziny!
 • środa, 25 listopada NOWY CZŁONEK RODZINY. JAK PRZYGOTOWAĆ DOM NA JEGO PRZYBYCIE? (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Pojawienie się zwierzaka w domu to nie lada wyzwanie dla domowników i zapowiedź nowego rytmu życia. Jednak to nie tylko zmiany dla właścicieli, ale również dla zwierzaka. Dlatego należy odpowiednio przygotować dom na pojawienie się czworonoga.
 • piątek, 20 listopada Czas na koce (i nie tylko). Tekstylia w naszych wnętrzach (Dom) (Dom) (by Biura prasowe)
  Małgorzata Bernady, Head of Visual Concept w VOX i ekspertka od materiałoznawstwa tekstylnego na Uniwersytecie SWPS, zdradza sekrety wyboru tkanin do wnętrz.
 • poniedziałek, 9 listopada Naukowcy alarmują: Kleszcze zimą są wygłodniałe i nadal aktywne (Zwierzaki) (by kleparz.net)
 • piątek, 30 października Majka Jeżowska: Bycie dobrym dla zwierząt odzwierciedla to, jakim jesteśmy narodem. Zwierzęta potrafią być lepszymi przyjaciółmi niż ludzie (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Wokalistka bardzo często angażuje się w akcje i działania charytatywne dotyczące czworonogów. Tłumaczy, że społeczeństwo powinno stale opiekować się zwierzętami i troszczyć o ich los. Dlatego właśnie wspiera plebiscyt portalu Psy.pl, w którym wyróżnione zostaną osoby pomagające zwierzętom na co dzień. Majka Jeżowska zaznacza, że ma w domu koty. Jest również zwolenniczką adopcji zwierząt ze schroniska.
 • czwartek, 29 października Monika Mazur: Niektórzy kochają zwierzęta, ale są też ludzie, którym ich los jest zupełnie obojętny. Żadne argumenty do nich nie przemawiają (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Aktorka tłumaczy, że los zwierząt nigdy nie był jej obojętny. Odkąd pamięta, angażuje się w akcje i działania charytatywne mające na celu pomóc niewinnym istotom i przyczynić się do poprawy ich sytuacji. Dlatego właśnie wspiera plebiscyt portalu Psy.pl, który ma na celu nagrodzenie cichych bohaterów walczących o dobro zwierząt. Monika Mazur zaznacza, że jakiś czas temu zdecydowała się na psa ze schroniska. Obecnie jest on ulubieńcem całej rodziny.
 • niedziela, 25 października Dzień kundelka 25.X – Nasze relacje ze zwierzętami – czy potrafimy o nie zadbać? (Zwierzaki) (by kleparz.net)
 • środa, 14 października Ocalić niedźwiadki – dokument na Polsat Viasat Nature (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Miłośnicy zwierząt z Northern Lights Wildlife Society prowadzą schronisko dla rannych niedźwiedzi.
 • wtorek, 6 października 5 rzeczy, o których musisz wiedzieć, zabierając psa na zakupy (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Prowadzenie psa na smyczy i ograniczenie przypadkowego kontaktu z ludźmi to jedne z najważniejszych rzeczy, o których trzeba pamiętać, zabierając psa na zakupy.
 • wtorek, 6 października 5 rzeczy, o których musisz wiedzieć, zabierając psa na zakupy (LIFESTYLE) (LIFESTYLE) (by Biura prasowe)
  Prowadzenie psa na smyczy i ograniczenie przypadkowego kontaktu z ludźmi to jedne z najważniejszych rzeczy, o których trzeba pamiętać, zabierając psa na zakupy.
 • wtorek, 6 października NAUKOWCY: ZMIANY SEZONOWOŚĆI PÓR ROKU TO POWAŻNE ZAGROŻENIE DLA ZDROWIA ZWIERZĄT (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Zmiany w sezonowości pór roku z pewnością doprowadzą do zwiększenia zachorowalności na choroby u psów i kotów - twierdzą zgodnie eksperci kampanii społecznej Protect Our Future Too.
 • czwartek, 1 października #karmimypsiaki (Zwierzaki) (by kleparz.net)
 • czwartek, 1 października Niech każdy dzień będzie świętem zwierząt! (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Zwierzęta domowe, z którymi dzielimy nasze życie, odwdzięczają się nam bezgraniczną miłością i oddaniem. Dzięki nim - jak wskazują badania - jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi.
 • środa, 30 września PO RAZ PIERWSZY STARTUJE AKCJA “POMELO WSPIERA ZWIERZAKI” (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  W 2018 roku w schroniskach w Polsce przebywało 107 325 psów oraz 29 326 kotów. Chcąc im pomóc, catering dietetyczny Pomelo, we współpracy z Fundacją Sarigato zorganizował akcję “Pomelo wspiera zwierzaki”, w ramach której przekaże nawet tonę pełnowartościowej karmy.
 • wtorek, 29 września Wścieklizna (łac.rabies) – śmiertelna choroba zakaźna, przed którą możemy się chronić (Zwierzaki) (by kleparz.net)
 • poniedziałek, 28 września APTECZKA DOMOWEGO ZWIERZAKA. CO POWINNO SIĘ W NIEJ ZNAJDOWAĆ? (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Właściciele zwierząt domowych i osoby dopiero myślące o nowym członku rodziny powinny zawczasu pomyśleć o konsekwencjach zbyt żywiołowych zabaw i codziennych zagrożeniach. Przygotowany poradnik pozwoli łatwo skompletować podstawowy zestaw pierwszej pomocy.
 • wtorek, 22 września Dziwne odgłosy dochodzące z lasu (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  W drugiej połowie września, tuż przed zachodem słońca możemy usłyszeć głośne basowe ryki, rozchodzące się na wiele kilometrów. Odgłosy te dochodzą z pobliskich lasów. Czym jest spowodowany hałas, który zazwyczaj kończy się dopiero o świcie?
 • wtorek, 15 września Noc Naukowców 2020. Supermoce zwierząt (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  25 września zapraszamy rodziny, znajomych, dorosłych i dzieci na europejską Noc Naukowców 2020 w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni. Zobaczycie zwierzęta w nowej odsłonie, dowiecie się wielu niesamowitych rzeczy o waszych pupilach i pozornych szkodnikach.
 • wtorek, 8 września O psie, który jeździł… samochodem, czyli jak bezpiecznie przewozić czworonogi (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Nie tylko w czasie wakacji wycieczki za miasto z czworonożnym pupilem są przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
 • wtorek, 18 sierpnia Shopping na czterech łapach – z psem i kotem zrobisz zakupy w CH Osowa (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  CH Osowa przyjazna dla czworonogów. Od teraz każdy klient będzie mógł odwiedzić galerię wraz ze swoim psem czy kotem. To kolejne miejsce na mapie Gdańska otwarte dla zwierzaków.
 • wtorek, 18 sierpnia Shopping na czterech łapach – z psem i kotem zrobisz zakupy w CH Osowa (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  CH Osowa przyjazna dla czworonogów. Od teraz każdy klient będzie mógł odwiedzić galerię wraz ze swoim psem czy kotem. To kolejne miejsce na mapie Gdańska otwarte dla zwierzaków.
 • piątek, 7 sierpnia Pszczoły to serce ekosystemu. Sprawdź, dlaczego należy o nie dbać (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Środowisko naturalne to zwierciadło zależności występujących na Ziemi. Obchodzony w Polsce 8 sierpnia Wielki Dzień Pszczół to doskonały moment, aby przyjrzeć się roli, jaką te niezwykle pożyteczne owady odgrywają w przyrodzie.
 • środa, 1 lipca Ultra pupile #testują. Zabierz psa na spacer i odbieraj nagrody. (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  W pierwszy weekend lipca startuje pilotażowa akcja "Ultra pupile #testują".
 • środa, 1 lipca Ultra pupile #testują. Zabierz psa na spacer i odbieraj nagrody. (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  W pierwszy weekend lipca startuje pilotażowa akcja "Ultra pupile #testują".
 • środa, 10 czerwca Sąsiad sąsiadowi (i wspólnocie) wilkiem (Zwierzaki) (by kleparz.net)
 • piątek, 8 maja Edukacja finansowa dzieci powinna odbywać się już w przedszkolu. Podczas pandemii rodzice mogą wykorzystać poradniki i filmy dostępne w internecie (Bankowość) (Bankowość) (by Biura prasowe)
  W edukacji finansowej dzieci są duże luki. Najmłodsi nie rozumieją pojęcia pieniędzy i nie wiążą ich z pracą. Tymczasem w tym zakresie powinny być one edukowane jak najwcześniej. – Od najmłodszych lat warto wpajać pewne wartości związane z oszczędzaniem – przekonuje Paulina Wołosz-Sitarek z Fundacji Banku Millennium. Duża rola spoczywa na rodzicach, którzy choćby poprzez kieszonkowe mogą uczyć dzieci wartości pieniądza. Tym bardziej teraz, kiedy edukacja z powodu pandemii koronawirusa toczy się głównie w domach. To z tego powodu program Finansowy Elementarz, prowadzony do tej pory w formie warsztatów, przenosi się do internetu.
 • środa, 22 kwietnia Agnieszka Wielgosz: Odnalezienie się w nowych realiach zajęło mi trochę czasu. Nie chciałam jedynie leżeć i płakać (Seriale) (Seriale) (by Biura prasowe)
  Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa pokrzyżowały plany zawodowe artystów na całym świecie. Aktorka tłumaczy, że o zawieszeniu nagrań do serialu „Pierwsza miłość” dowiedziała się nagle. Agnieszka Wielgosz przyznaje również, że zaakceptowanie obecnej sytuacji nie było dla niej proste, ponieważ jest osobą przyzwyczajoną do aktywności fizycznej i natłoku zawodowych obowiązków. Izolacja sprawiła, że jej dotychczasowy rytm dnia całkowicie się zmienił. Przestawienie się na „tryb domowy” okazało się dla niej sporym wyzwaniem.
 • środa, 15 kwietnia HARDE LIVE: spotkanie z Aleksandrą Konieczną (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  15 kwietnia o godzinie 17.00 na profilu instagramowym Wydawnictwa Harde odbędzie się spotkanie autorskie online z Aleksandrą Konieczną, aktorką i autorką książki "Anyżowe dropsy".
 • wtorek, 14 kwietnia VetiCover – pakiety dla psów i kotów. (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Profilaktyka i bezpieczeństwo w jednym za 1 zł dziennie!
 • środa, 25 marca Anyżowe dropsy Portret kobiety nieprzewidywalnej… w pewnym wieku (Książka) (Książka) (by Biura prasowe)
  W kwietniu nakładem Wydawnictwa Harde ukaże się książka „Anyżowe dropsy” pióra Aleksandry Koniecznej, reżyserki teatralnej i aktorki, znanej m.in. z takich filmów, jak ,,Ostatnia rodzina", ,,Jak pies z kotem” czy „Boże ciało”.
 • piątek, 20 marca Zmiany klimatu istotnie wpływają na różnorodność biologiczną (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Przełomowy Raport z Oceny Globalnej Różnorodności Biologicznej i Usług Ekosystemowych (The Global Assessment Report on Biodiversity and Ecosystem Services), opublikowany w zeszłym roku przez Międzyrządową Platformę (...)
 • piątek, 13 marca Dzięki marce Felix w Krakowie pojawią się karmniki i poidełka dla wiewiórek. (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Dzięki działaniom marki Felix powstanie także woliera w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt pod Lublinem.
 • środa, 11 marca Adam Strycharczuk: Kiedyś zabrałem na plan „TTBZ” swojego psa, ale to nie był dobry pomysł. Trafił na buty Jeremiego Sikorskiego (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Youtuber tłumaczy, że bardzo przywiązał się do swojej pupilki i dlatego też chce, by Gapa towarzyszyła mu niemal wszędzie. Kiedy była jeszcze szczeniakiem, artysta zabrał ją na finałowy odcinek programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. W garderobie doszło jednak do pewnej niezręcznej sytuacji. Na szczęście kolega, z którym dzielił to pomieszczenie, okazał się bardzo wyrozumiały.
 • piątek, 6 marca Specjalne menu dla wymagającego kociego podniebienia (LIFESTYLE) (LIFESTYLE) (by Biura prasowe)
  Specjalne menu dla wymagającego kociego podniebienia
 • czwartek, 5 marca Jaką karmę polubi Twój pies? (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Zbilansowane żywienie to pewność, że nasz czworonożny przyjaciel przez długie lata będzie cieszył się świetnym samopoczuciem i doskonałym zdrowiem.
 • poniedziałek, 24 lutego Maria Apoleika (Psie sucharki) w Empiku Silesia (Kultura) (Kultura) (by Biura prasowe)
  Maria Apoleika jest autorką cieszących się ogromną popularnością w mediach społecznościowych profili o nazwie „Psie sucharki”. Autorka spotka się z fanami 2 marca o godzinie 18:00 w Empiku Silesia.
 • środa, 5 lutego Naukowy zjazd dla kocich opiekunów (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Już 22 lutego odbędzie się Trójmiejski Dzień Kota. Specjalnie na tę okazję zostanie przygotowana konferencja dla miłośników i opiekunów kotów domowych zainteresowanych zdobyciem praktycznej wiedzy na temat opieki nad ich zwierzętami
 • piątek, 24 stycznia Dla kogo inteligentny dom? (Technologie) (Technologie) (by Biura prasowe)
  Dla kogo inteligentny dom?
 • piątek, 24 stycznia Praktyczne informacje dla opiekunów i miłośników kotów: Dzień Kota w Trójmieście (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  22 lutego b.r. opiekunowie i miłośnicy kotów domowych zainteresowani zdobyciem praktycznej wiedzy na temat opieki nad ich zwierzętami, będą mogli bezpłatnie wziąć udział w poświęconej im konferencji. Równolegle prowadzone będą szkolenia.
 • piątek, 24 stycznia Polski artysta ilustruje, co zagraża rysiom (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Ryś w warunkach naturalnych nie ma wrogów. Co więc sprawia, że populacja bałtycka tego drapieżnika, objętego od 25 lat ścisłą ochroną gatunkową, nadal jest krytycznie zagrożona? To właśnie jest tematem plakatu Jana Kallwejta przygotowanego we współpracy z WWF Polska.
 • wtorek, 7 stycznia Śmierć na oczach wszystkich – historia rodziny Rysickich (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Justyna Mazur, autorka kanału z podcastami kryminalnymi Piąte: Nie zabijaj, nagrała podcast, który ma zwrócić uwagę na zagrożenia czyhające na rysie nizinne w Polsce.
2019
 • poniedziałek, 9 grudnia Stołówka dla skrzydlatych przyjaciół (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Wiosną ptaki upiększają przydomowe ogrody, wypełniają je ruchem i przyjemnym dla ucha świergotem. Zimą, jeżeli nie odlatują do ciepłych krajów, zazwyczaj mają duże trudności ze znalezieniem pożywienia. Prosty karmnik pomoże im przetrwać mroźne miesiące.
 • czwartek, 5 grudnia Stan emocjonalny psa czy kota określi specjalne urządzenie. W przyszłości pomoże rolnikom w ocenie poziomu szczęścia u krów (Sprzęt i gadżety) (Sprzęt i gadżety) (by Biura prasowe)
  Liczne badania potwierdzają, że psy i koty potrafią znakomicie wyczuwać nastrój właściciela. Reagują na gorsze samopoczucie, wykrywają choroby. Teraz także ludzie mogą znacznie lepiej określić nastroje swoich pupili. Istnieją już aplikacje, które potrafią interpretować samopoczucie psa na podstawie jego szczekania. Inupathy to z kolei pierwszy na świecie wizualizator nastrojów psów oparty na monitorowaniu tętna. Przy okazji pozwala też monitorować stan zdrowia czworonoga. Producent pracuje już nad wersją dla większych zwierząt, co może w przyszłości pozwolić rolnikom lepiej zarządzać np. hodowlą krów.
 • środa, 4 grudnia Maria Apoleika , Empik Bonarka (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Maria Apoleika w Empik Bonarka
 • środa, 4 grudnia Maria Apoleika | Empik Bonarka (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Maria Apoleika w Empik Bonarka
 • poniedziałek, 2 grudnia #STOPFUTROM wraz z Cote (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Polska jest drugim krajem w Europie pod względem liczby zwierząt, które są zabijane na futro. Aby uświadomić społeczeństwo, że należy zaprzestać tych okrutnych działań jak najszybciej, Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! zorganizowała pokaz mody #STOPFUTROM.
 • czwartek, 28 listopada WIZYTA W RESTAURACJI Z CZWORONOŻNYM PRZYJACIELEM – TERAZ TO MOŻLIWE! (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Chyba każdy właściciel domowego zwierzaka przyzna, że posiadanie pupila ma niezwykle pozytywny wpływ na jego życie. Wytworzona więź pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem jest wyjątkowa i sprawia, że...
 • czwartek, 28 listopada „Nakarm Koty z Cote” vol. 7 (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Jesień za oknem nie zachęca do wychodzenia. Wszelkie spotkania z najbliższymi odbywają się zwykle w domowym zaciszu z gorącą herbatką lub dobrym winem. Na ulicach oraz w sklepach zaczynają pojawiać się pierwsze świąteczne ozdoby - okres świąteczny zbliża się wielkimi krokami.
 • poniedziałek, 25 listopada Jesień i zima z perspektywy czterech łap (Hobby) (Hobby) (by Biura prasowe)
  Jesień i zima z perspektywy czterech łap
 • środa, 20 listopada Pokaz kotów rasowych w CH Osowa (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Już 23 listopada, od godz. 11:00 do 18:00 na wszystkich miłośników zwierząt, zwłaszcza kotów, czeka niezwykłe wydarzenie. W CH Osowa odbędzie się „Moda na Koty”, czyli pokaz kotów rasowych.
 • poniedziałek, 18 listopada Świąteczna zbiórka karmy w Galerii Zaspa (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Zima zbliża się wielkimi krokami. To szczególnie trudny okres dla zwierząt przebywających w schroniskach. Jednak każdy z nas może im pomóc. Wystarczy wziąć udział w Świątecznej Zbiórce Karmy, która odbędzie się w Galerii Zaspa.
 • wtorek, 22 października Instytut Millenials: Na zatrudnieniu millenialsów firma może tylko skorzystać. Konieczne jednak jest dopasowanie się do ich potrzeb, a nie próba ich zmiany (Problemy społeczne) (Problemy społeczne) (by Biura prasowe)
  Do 2025 roku millenialsi będą stanowić nawet 75 proc. wszystkich pracowników. W Polsce jest ich obecnie ok. 10 milionów. W pracy istotny jest dla nich rozwój zawodowy, który millenialsi stawiają na równi z wysokością wynagrodzenia. Cenią komunikacje, oczekują jasnych wskazówek, chcą nowych wyzwań. Choć wśród pracodawców millenialsi mają opinię roszczeniowych i wymagających, to na obecności najmłodszych pracowników firma może tylko zyskać – ocenia dr Łukasz Srokowski, założyciel Instytutu Millenials.
 • wtorek, 15 października W TROSCE O PUPILA – PET SHAMPOO (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Kochamy naszych czworonożnych przyjaciół i chcemy o nich odpowiednio zadbać. Od czasu do czasu musimy także ich wykąpać. Polska marka Barwa wprowadziła na rynek linię Pet Shampoo – szampony dla psów i kotów, które sprawią, że twój pupil będzie szczęśliwy i zadbany.
 • piątek, 4 października Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem z naszym zwierzakiem (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  4 października, w Światowy Dzień Zwierząt, przypominamy o zasadach, które pozwolą naszym podopiecznym latać samolotem nie tylko bezpiecznie, ale także komfortowo.
 • piątek, 4 października Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem z naszym zwierzakiem (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  4 października, w Światowy Dzień Zwierząt, przypominamy o zasadach, które pozwolą naszym podopiecznym latać samolotem nie tylko bezpiecznie, ale także komfortowo.
 • środa, 2 października Zachipuj bezpłatnie swojego psa! (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Zachipuj bezpłatnie swojego psa!
 • wtorek, 1 października Galeria Zaspa i Psia Edukacja (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Są wdzięczne, kudłate i bardzo kochane. To często nasi najlepsi przyjaciele – psiaki. Bywa jednak, że część z nas się ich boi lub nie wie, w jaki sposób zachować się w ich towarzystwie. Dlatego warto wziąć udział w rodzinnych warsztatach „Psia Edukacja”.
 • poniedziałek, 2 września Jesienne aktywności rodzinne. Kilka gadżetów, które pomogą utrzymać formę (Zwierzaki) (by kleparz.net)
 • czwartek, 22 sierpnia Julia Kamińska w polskiej wersji językowej „Playmobil: Film”. Jestem weteranką dubbingu (Film) (Film) (by Biura prasowe)
  Już jutro premiera nowej animacji „Playmobil: Film”. Jest to historia osieroconego rodzeństwa, które trafia do fantastycznej krainy zamieszkiwanej przez ludziki Playmobil. W polskiej wersji językowej animowanym postaciom głosów użyczyli m.in. Julia Kamińska, Tomasz Karolak, Marcin Dorociński oraz Antoni Scardina.
 • poniedziałek, 19 sierpnia Pszczoły zagrożone wyginięciem! Co zrobić, by im pomóc? (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Pszczoły nie mają gdzie zbierać nektaru i pyłku, przez co połowa z 470 gatunków żyjących w Polsce jest zagrożona wyginięciem. Jakie ma to znaczenie dla naszej planety?
 • środa, 7 sierpnia Dzień Pszczół – Miejskie pasieki w CH Osowa na pomoc pszczołom (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  W czwartek, 8 sierpnia przypada Dzień Pszczoły. Te ważne owady są na skraju wyginięcia. W związku z tym coraz więcej miast angażuje się w problem zakładając miejskie pasieki, które pomagają w rozrastaniu się rodziny pszczół, jednocześnie dostarczając naturalnego, zdrowego miodu.
 • wtorek, 6 sierpnia Poznaj lepiej swojego pupila i dołącz do projektu badawczego (Media i PR) (Media i PR) (by Biura prasowe)
  Pethelp – startup oferujący pierwszy w Polsce pakiet opieki weterynaryjnej, rozpoczął nabór do projektu badawczego, który pozwala poznać potrzeby psa oraz zadbać o jego zdrowie i rozwój.
 • wtorek, 23 lipca VetiCover. Bo zdrowie Twojego czworonoga jest najważniejsze (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Masz psa lub kota? Dbasz o zdrowie pupila i jakość jego życia? Pakiet profilaktyczny dla zwierząt VetiCover to rozwiązanie dla Ciebie.
 • piątek, 19 lipca Co czwarty pies ma ukruszone lub złamane zęby. Głównym powodem są zbyt twarde zabawki i gryzaki (Zdrowie) (Zdrowie) (by Biura prasowe)
  Ponad 80 proc. psów cierpi na choroby przyzębia. Co czwarty ma ukruszone lub złamane zęby, przede wszystkim z powodu gryzienia zbyt twardych zabawek czy kości. Eksperci przypominają, że choroby zębów i dziąseł wpływają na cały organizm czworonogów i mogą powodować poważne problemy m.in. z nerkami czy płucami. Dlatego istotna jest codzienna profilaktyka i higiena jamy ustnej psów. Jednak niewielu opiekunów regularnie o to dba.
 • środa, 17 lipca Właściciele psów często zostawiają je na wiele godzin same w domu. Błędem jest także traktowanie zwierząt jak rozumiejących wszystko ludzi (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Często jest tak, że bierzemy pod swój dach czworonoga i myślimy, że wszystko samo się jakoś ułoży. Liczymy na to, że pies, który jest przecież najlepszym przyjacielem człowieka, sam z siebie będzie się starał nie sprawiać nam żadnych kłopotów. Tymczasem psa trzeba odpowiednio wychować i to leży właśnie w gestii właściciela.
 • poniedziałek, 15 lipca 7 proc. polskich dzieci doświadczyło wykorzystywania seksualnego. Sprawcami były najczęściej osoby z ich bliskiego otoczenia (Edukacja) (Edukacja) (by Biura prasowe)
  Ofiarą pedofilów padają przede wszystkim dzieci w wieku 8–12 lat. Wykorzystywanie seksualne częściej dotyczy dziewcząt niż chłopców, a jego sprawcami są najczęściej osoby z bliskiego otoczenia dziecka. Zagrożeniu można zapobiegać, przede wszystkim odpowiednio edukując najmłodszych. Akcja GADKI ma przekonać rodziców, że rozmowy dotyczące bezpieczeństwa w obszarze seksualności mogą być proste, naturalne i stanowić element codzienności.
 • środa, 10 lipca Kleszcze zagrażają nie tylko ludziom. Choroby przez nie przenoszone mogą się okazać śmiertelne także dla psów (Problemy społeczne) (Problemy społeczne) (by Biura prasowe)
  Kleszcze i choroby przez nie przenoszone są niebezpieczne nie tylko dla ludzi. Dla psów groźna jest m.in. babeszjoza, która może doprowadzić nawet do śmierci zwierzęcia. Statystyki dotyczące chorób przenoszonych przez kleszcze są zatrważające – do gabinetów weterynaryjnych codziennie trafia po kilka psów z kleszczami. Eksperci podkreślają, że aby zabezpieczyć pupila przed chorobami, konieczna jest odpowiednia profilaktyka przez cały rok.
 • poniedziałek, 1 lipca Adopcje zwierząt zyskują na popularności. W wakacje do schronisk trafia więcej psów, ale coraz łatwiej znaleźć im dom (Problemy społeczne) (Problemy społeczne) (by Biura prasowe)
  Na nowe domy w schroniskach czeka blisko 100 tys. czworonogów. W wakacje trafia do nich ok. 30–40 proc. więcej zwierząt niż w pozostałych miesiącach. Jednocześnie coraz łatwiej znaleźć im domy, bo programy promujące odpowiedzialną adopcję przynoszą rezultaty. Z okazji Dnia Psa, obchodzonego w Polsce 1 lipca, eksperci przypominają, że adopcja będzie udana, jeśli właściwie dobierzemy zwierzę do rodziny i jej trybu życia. Jednocześnie trzeba pamiętać, że przeszłość czworonoga może rzutować na jego zachowanie, ale z każdym problemem można sobie poradzić poprzez odpowiedni trening.
 • piątek, 28 czerwca WWF Polska w Sky Tower: razem dla ochrony środowiska (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Ochrona środowiska to temat, który budzi dużo emocji. To, jak będziemy postępowali ze środowiskiem, wpłynie na życie przyszłych pokoleń. Od 1 do 6 lipca w Sky Tower wolontariusze z WWF udzielą porad, co można zrobić, aby pomóc zagrożonym gatunkom zwierząt i nie tylko.
 • środa, 26 czerwca N.42 concept agency rozpoczyna współpracę z Polskim Programem Weterynaryjnym (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Polski Program Weterynaryjny to organizacja integrująca rynek usług weterynaryjnych w Polsce, a także twórca pierwszych na polskim rynku kompleksowych pakietów profilaktycznych dla psów i kotów VetiCover.
 • poniedziałek, 17 czerwca "Miesiąc z rekinami" powraca na kanał National Geographic Wild (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Od premiery „Szczęk” Stevena Spielberga, spiczasta płetwa tnąca fale wywołuje dreszcz emocji, nawet widziana wyłącznie na ekranie telewizora. Rekiny wywołują strach i ogromną ciekawość. Te emocje wzbudzi też „Miesiąc z rekinami” na National Geographic Wild.
 • poniedziałek, 10 czerwca Agnieszka Fitkau-Perepeczko: Pomoc w schronisku dla zwierząt jest dla mnie niemożliwa. Potępiam się za to (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Aktorka wspiera materialnie schroniska i domy tymczasowej opieki nad zwierzętami. Chciałaby robić więcej, praca wolontariuszki jest jednak ponad jej siły. Nie jest też w stanie przygarnąć bezdomnego zwierzęcia, nie chce bowiem ponownie przeżywać bólu po jego śmierci.
 • czwartek, 6 czerwca Ryszard Rembiszewski: dostałem miłość w dwupaku – żonę i psa (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Wiążąc się ze swoją przyszłą żoną prezenter stał się właścicielem psa rasy maltańczyk. Pupila porównuje do dziecka, które wymaga stałej opieki i nie może zostać samo w domu. Ryszard Rembiszewski twierdzi jednak, że miłość do zwierząt czasem wymaga poświęceń, okazane im dobro zawsze jednak wraca do człowieka.
 • poniedziałek, 3 czerwca DIY: Słodkie warsztaty z dzieckiem (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Zbliżające się wakacje to mnóstwo wolnego czasu, który warto kreatywnie wykorzystać. To także doskonała okazja do organizacji przyjęcia urodzinowego na świeżym powietrzu. Jednocześnie mamy możliwość zaangażowania pociechy w przygotowanie pysznego (...)
 • piątek, 31 maja Aneta Awtoniuk: Adopcje psów ze schroniska stały się modą. One ratują życie tych zwierzaków (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Zdaniem Anety Awtoniuk adopcje psów ze schroniska to dobra moda, pod warunkiem że są to działania przemyślane i nowy właściciel bierze za nie pełną odpowiedzialność. Nie chodzi bowiem o to, żeby zwierzęta rozdać byle gdzie i byle komu, tylko o to, żeby te osoby miały pełną świadomość konsekwencji, z jakimi wiąże się taka adopcja. Decydując się na wzięcie czworonoga ze schroniska, trzeba bowiem pamiętać, że nie każdy pies będzie się w stanie przystosować do warunków, jakie mu oferujemy, choćby w naszym ludzkim mniemaniu były one wręcz idealne.
 • środa, 29 maja Aneta Awtoniuk: Pies nie może być maskotką, którą się przebiera i stroi. Zwracam też na to uwagę celebrytom (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Behawiorystka zwierzęca znana z programu „SuperPies” mówi zdecydowane nie robieniu ze swoich pupili maskotek tylko na potrzeby dobrego zdjęcia, którym można pochwalić się na Instagramie. Aneta Awtoniuk potępia zarówno celebrytów, jak i innych ludzi, którzy przebierają psy, farbują im sierść czy malują pazury, by wzbudzić jak największe zainteresowanie otoczenia. Jej zdaniem czworonogom należy się szacunek i nie można robić niczego wbrew ich woli.
 • środa, 22 maja Animalove – targi z sercem (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Animalove to wyjątkowe spotkanie miłośników zwierząt. Mamy wszystko dla Twojego zwierzaka i pomagamy potrzebującym!
 • środa, 22 maja Animalove – targi z sercem (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Animalove to wyjątkowe spotkanie miłośników zwierząt. Mamy wszystko dla Twojego zwierzaka i pomagamy potrzebującym!
 • wtorek, 21 maja „Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś”. * (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Ponad 80% Polaków, decydujących się na zwierzę domowe, wybiera psy. Jak czworonogi trafiają do polskich domów? Gdzie mieszkają miłośnicy psów?
 • piątek, 10 maja Dorota Deląg: Kocham psy. Wolę iść z psem na spacer niż jechać na zakupy (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Aktorka wyjaśnia, że zdecydowała się wziąć udział w programie „SuperPies”, bo dla swojej rodziny i 19-letniej jamniczki Nikity szukała takiego czworonożnego przyjaciela, który przede wszystkim będzie przyjaźnie nastawiony do dzieci. Brała też pod uwagę to, by pies nie był nadpobudliwy i agresywny. Próba adopcji zakończyła się jednak niepowodzeniem, bo wybrany przez nią bulterier nie mógł zbytnio odnaleźć się w ich domu i aktorka bała się, że stwarza on zagrożenie dla dziecka. Ostatecznie wybór padł na psa tej samej rasy, ale pochodzącego z profesjonalnej hodowli.
 • czwartek, 9 maja Katarzyna Bosacka: jako Matka Teresa polskiego spożywczaka cieszę się z boomu na zdrową żywność (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  W Polsce widać pęd ku zdrowemu żywieniu - mówi dziennikarka. Cieszy ją, że Polacy przywiązują coraz większą wagę do jakości spożywanych produktów, sami pieką domowy chleb lub wytwarzają wędliny. Gwiazda przestrzega jednak przed popadaniem w skrajności i zmienianiem zdrowego stylu odżywiania w rodzaj życiowej filozofii.
 • czwartek, 9 maja Pies – superprzyjaciel człowieka (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Wyniki badania Kantar
 • czwartek, 9 maja Pies – superprzyjaciel człowieka (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Wyniki badania Kantar
 • środa, 8 maja Tomasz Niecik: Razem z żoną zdecydowaliśmy się na adopcję pieska. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Muzyk przyznaje, że jest wielkim miłośnikiem zwierząt, dlatego też bez wahania zdecydował się wziąć udział w projekcie „SuperPies”. I choć pierwsza adopcja wybranego czworonoga ze schroniska w Celestynowie zakończyła się fiaskiem, to jednak piosenkarz nie zraził się niepowodzeniem. Kolejny wybór padł na 2-letnią suczkę Lufkę, która szybko skradła serce całej rodziny.
 • środa, 8 maja Bayer zaprasza na zawody „Latających Psów” i bezpłatne konsultacje weterynaryjne (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  „Dla nich grawitacja nie istnieje!” – to hasło zawodów „Latających Psów”, które już w najbliższy weekend odbędą się w Poznaniu.
 • czwartek, 25 kwietnia Nie dla psa kiełbasa – badanie Kantar dla Mars Polska (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  W ramach kampanii edukacyjnej „Podaruj psu supermoc”, mówiącej o pięciu podstawowych potrzebach czworonogów, Instytut Badawczy Kantar przeprowadził badanie*, dotyczące relacji Polaków ze swoimi pupilami.
 • czwartek, 25 kwietnia Nie dla psa kiełbasa – badanie Kantar dla Mars Polska (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  W ramach kampanii edukacyjnej „Podaruj psu supermoc”, mówiącej o pięciu podstawowych potrzebach czworonogów, Instytut Badawczy Kantar przeprowadził badanie*, dotyczące relacji Polaków ze swoimi pupilami.
 • środa, 10 kwietnia Inauguracja strefy treningowej dla psów (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Powitaliśmy już wiosnę, zatem to dobra okazja by razem z naszymi domowymi pupilami zwiększyć aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Port Łódź zaprasza wszystkich właścicieli czworonogów na tegoroczną inaugurację Strefy Treningowej dla psów, która odbędzie 14 kwietnia.
 • wtorek, 9 kwietnia L. Ledoff, P. Dąbrowski, Pies Henio , Empik Galeria Bałtycka (Książka) (Książka) (by Biura prasowe)
  spotkanie
 • środa, 27 marca Jak połączyć relaks przy lampce wina z pomocą potrzebującym kotom? (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Cote to o wiele więcej niż wino. To wspólne wieczory w miłym towarzystwie, chwile relaksu z dobrą książką i spotkania z przyjaciółmi. To także coś, czego nie daje żaden inny trunek – to okazja do pomocy zwierzętom dzięki akcji „Nakarm koty z Cote”.
 • czwartek, 14 marca Co znaczy N=N, czyli o HIV na Instagramie (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  O HIV i AIDS na Instagramie Grupy PONTON - graficzna kampania dofinansowana w konkursie Pozytywnie Otwarci
 • środa, 13 marca Inteligentne obroże dla zwierząt nie tylko wskażą lokalizację pupila, ale uspokoją go oraz przypomną o wizycie u weterynarza. Dzięki sztucznej inteligencji mogą wykryć też chorobę (Sprzęt i gadżety) (Sprzęt i gadżety) (by Biura prasowe)
  Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń do śledzenia, sprawdzania lokalizacji i bezpieczeństwa psów i kotów. To nie tylko obroże z wbudowanym czujnikiem GPS, ale specjalne tropiciele, które śledzą i zapamiętują lokalizację czworonożnego przyjaciela, a dane przechowują przez rok. Sprawdzają też aktywność pupila, przypominają o wizycie u weterynarza, nagrywają i monitorują każdy ruch, a przy okazji mogą też wykryć choroby zwyrodnieniowe stawów. Sztuczna inteligencja sprawdza sposób chodzenia, monitoruje podstawowe parametry życiowe i ostrzega właściciela, gdy ze zwierzęciem dzieje się coś niepokojącego.
 • poniedziałek, 11 marca Czy mieszka z Tobą SuperPies? (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Marka Pedigree®, we współpracy z ekspertami ds. żywienia zwierząt oraz lekarzami weterynarii, przygotowała kampanię edukacyjną dotyczą pięciu najważniejszych potrzeb psów „Podaruj psu supermoc”.
 • poniedziałek, 11 marca Czy mieszka z Tobą SuperPies? (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Marka Pedigree®, we współpracy z ekspertami ds. żywienia zwierząt oraz lekarzami weterynarii, przygotowała kampanię edukacyjną dotyczą pięciu najważniejszych potrzeb psów „Podaruj psu supermoc”.
 • czwartek, 7 marca Akcesoria i ubranka dla zwierząt: przydatne rozwiązanie czy modny gadżet? (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Gdyby istniała możliwość zapytania naszych pupili, z czego ucieszyłyby się najbardziej, zapewne odpowiedziałyby, że z naszego towarzystwa i jedzenia.
 • czwartek, 7 marca Akcesoria i ubranka dla zwierząt: przydatne rozwiązanie czy modny gadżet? (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Gdyby istniała możliwość zapytania naszych pupili, z czego ucieszyłyby się najbardziej, zapewne odpowiedziałyby, że z naszego towarzystwa i jedzenia.
 • środa, 27 lutego Narodowy przewoźnik autokarowy wspiera zwierzęta. (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Polonus wyznacza standardy najwyższej jakości obsługi pasażerów. Osoby udające się w podróż nowoczesnymi i komfortowymi autokarami Polonus nie muszą martwić się koniecznością rozłąki ze swoimi pupilami, ponieważ małe zwierzęta podróżują na kolanach swoich właścicieli bezpłatnie!
 • wtorek, 29 stycznia Luty należy do dzikich kotów! (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  W lutym na kanale Nat Geo Wild królować będą lwy, tygrysy, lamparty i pumy. W trakcie „Miesiąca z wielkimi kotami” zadomowią się u nas na dobre. Może się okazać, że niektóre zwyczaje dzikich kotów nas zadziwią.
 • czwartek, 24 stycznia Uniwersytet SWPS w Empiku- Psy i konie w służbach mundurowych (Kultura) (Kultura) (by Biura prasowe)
  Spotkanie dla dzieci i młodzieży z dr Joanną Stojer-Polańską odbędzie się 24 stycznia o godzinie 18:00 w Empiku w Silesii, tematem spotkania będą psy i konie w służbach mundurowych.
 • wtorek, 22 stycznia Obecność psów i terapia śmiechem przyspieszają powrót dzieci do zdrowia. Na takie rozwiązania decyduje się coraz więcej szpitali (Problemy społeczne) (Problemy społeczne) (by Biura prasowe)
  Każda z metod, która wspiera medycynę konwencjonalną, przyspiesza zdrowienie pacjentów w szpitalach – przekonuje Katarzyna Dera z Fundacji „Dr Clown”. Taki jest cel terapii śmiechem połączonej z dogoterapią – projektu, który w polskich szpitalach od dwóch lat prowadzi fundacja wraz z firmą Mars Polska. Relacja ze zwierzętami niesie ze sobą korzyści dla zdrowia i samopoczucia, wspomaga proces leczenia, pomaga lepiej radzić sobie ze stresem i bólem. W 2017 roku z pozytywnego wpływu dogoterapii skorzystało 781 małych pacjentów, a do końca listopada 2018 – już blisko 2 tysiące.
 • wtorek, 15 stycznia NAJNOWSZE BADANIA POTWIERDZAJĄ – PSY Z NADWAGĄ MOGĄ ŻYĆ NAWET 2,5 ROKU KRÓCEJ. (Przemysł spożywczy) (Przemysł spożywczy) (by Biura prasowe)
  • Badania, którymi objęto ponad 50 000 psów należących do 12 ras, wskazują na związek pomiędzy masą ciała zwierzęcia a oczekiwaną długością jego życia. • Wyniki badania wyraźnie wskazują na potrzebę utrzymywania zdrowej masy ciała u zwierząt przez całe ich życie.
 • piątek, 4 stycznia Akcesoria i ubranka dla zwierząt: przydatne rozwiązanie czy modny gadżet? (Wystrój wnętrz) (by kleparz.net)
 • środa, 2 stycznia Jak zadbać o zwierzęta zimą (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Zimą zwierzęta wymagają naszej szczególnej ochrony i pomocy. Trzeba to jednak robić rozsądnie, żeby im nie zaszkodzić. Oto kilka prostych rad oraz infografika, jak zrobić karmnik dla ptaków z plastikowych butelek i kawałka sznurka.
2018
 • czwartek, 13 grudnia Mniejszy stres, większa wydajność pracowników i lepsza atmosfera. Pozytywny wpływ psów w biurach dostrzega coraz więcej firm (Problemy społeczne) (Problemy społeczne) (by Biura prasowe)
  Obecność psa poprawia humor, pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie człowieka. Czworonogi pomagają lepiej radzić sobie ze stresem, dają też większą wiarę we własne siły i możliwości. Coraz więcej firm dostrzega korzystny wpływ zwierząt na środowisko pracy. Pies w biurze rozładowuje stres, poprawia wydajność pracowników i pomaga im zacieśniać relacje. Dlatego wiele korporacji przystosowuje przestrzeń do obecności czworonogów. Przykładem może być firma Mars Polska.
 • piątek, 30 listopada Wyjątkowy kalendarz na czterech łapach (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Czy duże, czy małe, z długim włosem lub sierścią jak igiełki - psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Aby pomóc tym najbardziej potrzebującym i samotnym, marka Beko stworzyła kalendarz, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc Fundacji dla szczeniąt Judyta.
 • wtorek, 27 listopada Wyposażony w sztuczną inteligencję robot pomoże dzieciom w rozwoju. Będzie uczył rozwiązywania zagadek oraz języków obcych (Technologie przyszłości) (Technologie przyszłości) (by Biura prasowe)
  Sztuczna inteligencja znajduje coraz szersze zastosowanie, także na rynku zabawek dla dzieci. Polska firma opracowała małego robota, który ma wspomagać rozwój kognitywny dzieci w wieku od 4 do 8 lat. Tymczasem dostępne na rynku inteligentne zabawki stają się coraz bardziej dopracowane, a programowanie na dobre wpisało się w podstawę programową szkół. Według analityków do 2024 roku rynek inteligentnych zabawek zbliży się w wycenie do poziomu niemal 5,5 mld dol.
 • czwartek, 22 listopada Jak zadbać o zwierzaki przed Sylwestrem? (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Zbliża się jeden z najbardziej wyczekiwanych wieczorów sezonu, w którym celebrujemy nadejście nowego roku kalendarzowego.
 • wtorek, 6 listopada Pokaz Kotów Rasowych w Silesia City Center (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Zachwycają urodą i niezwykłą siłą charakteru – koty uznawane są za jedne z najpopularniejszych i najbardziej tajemniczych zwierząt domowych.
 • wtorek, 23 października Tam gdzie stołują się bociany – raport PTOP (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Producent Oleju Wielkopolskiego i Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków udostępniają wyniki badań prowadzonych w ramach projektu ”Zatrzymaj bociana z Wielkopolskim”
 • poniedziałek, 15 października Jak przygotować się do przyjęcia zwierzaka? (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
 • poniedziałek, 8 października Adam Woronowicz: to widz decyduje, która kreacja stanie się dla aktora rolą życia (Film) (Film) (by Biura prasowe)
  Nigdy nie analizuję swoich ról z przeszłości – mówi aktor. Nie zastanawia się, jak dziś poprowadziłby postać, jest to bowiem zamknięty etap w jego karierze. Nie wybiera też ról, które mógłby uznać za przełomowe, ocenę tę pozostawiając widzom.
 • piątek, 7 września Colian rezygnuje z jaj z chowu klatkowego już od stycznia 2019 roku (Zwierzaki) (by kleparz.net)
 • piątek, 31 sierpnia Hej sokoły! 5 sposobów na ochronę miast przed gołębiami (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Ptaki w sezonie letnim wyraźniej niż w innych porach roku zaznaczają swoją obecność w miastach. Dlatego też włodarze stosują rozmaite systemy w celu odstraszenia tych zwierząt i poprawiania tym samym komfortu życia mieszkańców.
 • poniedziałek, 27 sierpnia Mobilna Klinika Bayer zaprasza na bezpłatne konsultacje weterynaryjne (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  „Latające Psy” to seria imprez, podczas których psy prezentują niesamowite, nierzadko akrobatyczne umiejętności. Efektowne pokazy można będzie obserwować już w najbliższy weekend 1 i 2 września na Plaży Wilanów (ul. Klimczaka 2).
 • środa, 1 sierpnia Pies a odkurzacz – jak go oswoić z urządzeniem? (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Warto dowiedzieć się, w jaki sposób możemy umilić sobie czas sprzątania i sprawić, że nasz czworonogi przyjaciel poczuje się lepiej w towarzystwie odkurzacza.
 • środa, 1 sierpnia Pies a odkurzacz – jak go oswoić z urządzeniem? (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Warto dowiedzieć się, w jaki sposób możemy umilić sobie czas sprzątania i sprawić, że nasz czworonogi przyjaciel poczuje się lepiej w towarzystwie odkurzacza.
 • wtorek, 17 lipca MUST-Drink na lato 2018: Frostino, Cold Brew i Coffee Tonic hitami sezonu! (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Tego lata spróbuj wszystkich najmodniejszych kawowych pyszności, które zawitały do menu Costa Coffee. W odpowiedzi na światowe trendy i letnią aurę wybraliśmy dla Was wyjątkowo orzeźwiające napoje na bazie kawy, które są teraz na topie i których nie można przegapić.
 • wtorek, 17 lipca Bocianie powroty (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Jeszcze do niedawna szacowana na 50 tys. par populacja lęgowa bociana białego w Polsce stanowiła 25% światowej populacji tego gatunku. Ostatnie szacunki wskazują, że nie jesteśmy już bocianią potęgą. W ciągu tylko jednego dziesięciolecia mogło ubyć nam nawet 10 tys. par.
 • poniedziałek, 16 lipca Cała prawda o rekinach w "Tygodniu z rekinami" 16-20 lipca na Nat Geo Wild (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  "Tydzień z rekinami" powraca! Przygotujcie się na solidną dawkę informacji o tych niezwykłych drapieżnikach. Premiery codziennie od 16 lipca o 18:00 na Nat Geo Wild
 • środa, 13 czerwca Millenialsi częściej zabierają zwierzęta na wakacje i lepiej z nimi wypoczywaj (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  - Według najnowszych badań, młode osoby chętniej zabierają zwierzęta domowe na wakacje i dzięki temu podczas wyjazdu czują się szczęśliwsze oraz bardziej zrelaksowane.
 • poniedziałek, 11 czerwca Czyste zęby – zdrowy pies. Jak chronić pupila przed groźnymi chorobami? (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Aż 93% psów powyżej 3 roku życia cierpi z powodu chorób zębów i dziąseł, a większość opiekunów nie zdaje sobie z tego sprawy – alarmują lekarze weterynarii z Banfield Pet Hospital®, amerykańskiej sieci szpitali należącej do firmy Mars!
 • poniedziałek, 11 czerwca Czyste zęby – zdrowy pies. Jak chronić pupila przed groźnymi chorobami? (LIFESTYLE) (LIFESTYLE) (by Biura prasowe)
  Aż 93% psów powyżej 3 roku życia cierpi z powodu chorób zębów i dziąseł, a większość opiekunów nie zdaje sobie z tego sprawy – alarmują lekarze weterynarii z Banfield Pet Hospital®, amerykańskiej sieci szpitali należącej do firmy Mars!
 • piątek, 8 czerwca Mrs. Sporty z Zamościa adoptowała lemura (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Nie antylopa, nie łania ani gazela zostały wybrane na maskotkę klubu Mrs. Sporty w Zamościu, ale lemur! Powód jest oczywisty - nikt tak śmiało nie wygina ciała. Od maja klub fitness jest opiekunem jednego z tych sympatycznych futrzaków przebywających w zamojskim ZOO.
 • środa, 30 maja Każdy z nas może pomóc pszczołom (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Pszczoły pełnią niebagatelną rolę w funkcjonowaniu ekosystemów i produkcji żywności. Jednak populacja tych niezwykle pożytecznych zapylaczy maleje.
 • wtorek, 15 maja Niewinna zabawa? A może bardzo swędzi?! Kampania ,,STOP DRAPANIU'' (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Jeśli twój pies często się drapie, liże, ociera lub gryzie łapy, nie ignoruj objawów - to może być alergia! Wystartowała III edycja ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej ,,STOP DRAPANIU’’.
 • niedziela, 13 maja Zbiórka dla Burka (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Jeśli lubisz zwierzaki, wzrusza cię ich los - często tak trudny - możesz przyłączyć się do majowej akcji sieci Makarun. Polega ona na zbiórce najpotrzebniejszych rzeczy dla bezdomnych psów i kotów, które przekazane zostaną do lokalnych schronisk. Burek czeka!
 • piątek, 20 kwietnia Problemy między ludźmi a psami najczęściej wynikają z braku wiedzy opiekunów na temat potrzeb czworonoga. Czasem też zdarza się, że kochają go za bardzo (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Wiele czynników ma wpływ na pojawienie się u psów niepożądanych zachowań, poczynając od uwarunkowań genetycznych, a kończąc na traumie wyniesionej z okresu szczenięctwa. Problem pupila dotyczy wszystkich domowników. Czasem wystarczy tylko, by zmienili oni nieco swoje podejście, starali się zrozumieć jego potrzeby i sytuacja znacznie się poprawia. W skomplikowanych przypadkach warto jednak skorzystać z usług behawiorysty i profesjonalnego trenera.
 • piątek, 13 kwietnia Finał 3. edycji akcji „Podaj Łapę”. W tym roku Maxi Zoo wspiera Fundację GOPR (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  7 kwietnia w Warszawie miało miejsce zakończenie 3. edycji akcji charytatywnej „Podaj Łapę”, organizowanej przez sieć sklepów Maxi Zoo. W tym roku cały dochód został przekazany na wsparcie czworonożnych ratowników GOPR. Prezes Fundacji odebrał czek na rekordową kwotę 71 000 zł.
 • piątek, 13 kwietnia 5 sposobów na zdrowsze życie (Zdrowie) (Zdrowie) (by Biura prasowe)
  Czy faktycznie nie ma recepty na wieczną młodość, zdrowie i urodę? Poznaj nasze sposoby, by cieszyć się dobrą formą jak najdłużej.
 • piątek, 13 kwietnia Finał 3. edycji akcji „Podaj Łapę”. W tym roku Maxi Zoo wspiera Fundację GOPR (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  7 kwietnia w Warszawie miało miejsce zakończenie 3. edycji akcji charytatywnej „Podaj Łapę”, organizowanej przez sieć sklepów Maxi Zoo. W tym roku cały dochód został przekazany na wsparcie czworonożnych ratowników GOPR. Prezes Fundacji odebrał czek na rekordową kwotę 71 000 zł.
 • czwartek, 12 kwietnia Antoni Królikowski: Postanowiliśmy pokazać naszego psa w programie wszystkim tym, którzy interesują się naszym życiem. Na pewno wypadnie lepiej od nas (Media) (Media) (by Biura prasowe)
  Aktor wspomina, że decyzja o przygarnięciu psa ze schroniska była zupełnie spontaniczna. Wierzy jednak, że Klasyk nieprzypadkowo pojawił się w ich życiu i podkreśla, że pupil szybko zaaklimatyzował się w nowych warunkach. By zaczerpnąć dodatkowej, fachowej porady na temat opieki nad zwierzętami Antoni Królikowski i Julia Wieniawa zdecydowali się wziąć udział w programie „SuperPies” emitowanym w telewizji Polsat.
 • środa, 11 kwietnia Ułożenie psów ze schroniska nie różni się od szkolenia psów z hodowli. Niektórzy właściciele oczekują nadmiernej wdzięczności od psów adoptowanych (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Miłośnicy zwierząt podkreślają, że psy ze schronisk nie są w żaden sposób gorsze. Potrafią pokazać nowemu opiekunowi wspaniałe pozytywne emocje i silnie przywiązać się do niego. Zdecydowanie warto adoptować psa ze schroniska, bo w ten sposób nie tylko zyskujemy przyjaciela, lecz także naprawiamy to, co zepsuli inni ludzie, porzucając zwierzę. Dajemy szansę istocie, której los w jednej chwili diametralnie zmienia się na lepsze. Kończy się koszmar schroniskowej beznadziei, a zaczyna – radosny, bezpieczny i szczęśliwy byt w nowej rodzinie.
 • wtorek, 10 kwietnia Przekonaj się ile potrafi Twój pies! (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Spotkanie z psim behawiorystą w Porcie Łódź
 • wtorek, 10 kwietnia Julia Wieniawa i Antek Królikowski będą gośćmi programu „SuperPies”. „Nasz szczeniaczek jest jeszcze trochę nieokiełznany i chcemy nauczyć go paru sztuczek” (Media) (Media) (by Biura prasowe)
  Emisja odcinka z udziałem Julii Wieniawy i Antka Królikowskiego zaplanowana jest na 14 kwietnia. Para opowie wtedy o Klasyku, którego kilka miesięcy temu adoptowali ze schroniska. Na początku nie było łatwo, ponieważ okazało, że ich pupil zapadł na poważną chorobę i wymagał specjalistycznej opieki. Aktorzy jednak obdarzyli go ogromnym uczuciem i szczególną troską. Z perspektywy czasu mogą powiedzieć, że całkiem dobrze radzą sobie z wychowaniem pupila i podziałem obowiązków.
 • wtorek, 10 kwietnia Przekonaj się ile potrafi Twój pies! (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Spotkanie z psim behawiorystą w Porcie Łódź
 • wtorek, 27 marca Aneta Awtoniuk: W programie „SuperPies” naprawiamy relacje psio-ludzkie. Rodziny nie muszą żyć z tymi problemami (Media) (Media) (by Biura prasowe)
  Znana behawiorystka podkreśla, że nowy program Polsatu adresowany do wszystkich miłośników zwierząt i nie tylko pokaże zarówno wspaniałe chwile przyjaźni z psem, jak i trudniejsze momenty wychowawcze. Dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem, trenerka w każdym odcinku będzie pomagać rodzinom oraz znanym gwiazdom w rozwiązywaniu problemów z czworonogami. Wyjaśni, skąd biorą się nieporozumienia i jak je skutecznie rozwiązywać.
 • poniedziałek, 19 marca Powstała specjalna aplikacja i gadżet umożliwiające zrobienie idealnego selfie z psem (Nowe technologie) (Nowe technologie) (by Biura prasowe)
  Do wykonania idealnego selfie z czworonożnym ulubieńcem potrzeba dużo cierpliwości – zarówno psa, jak i jego właściciela. Psia uwaga często skupia się na wielu innych rzeczach, tylko nie na obiektywie. Z pomocą przychodzą proste, ale skuteczne gadżety, takie jak klipsy z psimi przysmakami. Zamocowane na smartfonie przykuwają uwagę zwierzaka i skłaniają do patrzenia prosto w obiektyw. Specjalne aplikacje pozwalają natomiast błyskawicznie opublikować zdjęcie w mediach społecznościowych.
 • poniedziałek, 5 lutego Kocie piękności w Zielonych Arkadach (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Wystawa kotów rasowych w Zielonych Arkadach w Bydgoszczy!
 • środa, 24 stycznia Bikejoring, czyli decydują siła w łapach i psychiczna więź (Sport) (Sport) (by Biura prasowe)
  O tym sporcie mało kto w Polsce słyszał, tymczasem nasz rodak Igor Tracz jest najbardziej utytułowanym zawodnikiem świata w tej dyscyplinie.
 • wtorek, 16 stycznia Joga przed wyjazdem na narty pozwala zmniejszyć ryzyko urazów (Zdrowie) (Zdrowie) (by Biura prasowe)
  W narciarstwie zjazdowym najbardziej narażone na kontuzje są nogi – stawy kończyny dolnej, kości, ścięgna czy więzadła. Według różnych statystyk nawet 70 proc. urazów dotyczy właśnie tego obszaru. Połowa tego przypada na kolana, które muszą wytrzymać bardzo duże obciążenia w czasie dynamicznego zjazdu. Żeby więc wyjazd na narty był dla nas przyjemnością i nie zakończył się przykrą kontuzją, powinniśmy wcześniej wzmocnić i rozciągnąć ciało. Dobrym sposobem są na przykład ćwiczenia jogi, która zapewnia i jedno, i drugie.
 • środa, 10 stycznia Gdy dziecko ma alergię na czworonożnego przyjaciela… (Zdrowie) (Zdrowie) (by Biura prasowe)
  Kiedy na świat przychodzi dziecko, rodzice, którzy są właścicielami psa bardzo często zadają sobie pytanie czy zwierzę i noworodek pod jednym dachem to faktycznie dobre rozwiązanie?
2017
 • piątek, 22 grudnia Dary trafiły do schroniska dla bezdomnych zwierząt (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Zwierzęta ze schroniska w Bielsko-Białej też będą miały Święta! 22 grudnia prezenty dla czworonogów, zabrane w bielskiej restauracji Makarun, trafiły na ul. Reksia.
 • poniedziałek, 18 grudnia POMÓŻMY KRÓLIKOM – ŚWIĄTECZNA AKCJA JOBHOUSE (LIFESTYLE) (LIFESTYLE) (by Biura prasowe)
  Zespół firmy Jobhouse w czasie okołoświątecznym stara się wyjść z pomocą do potrzebujących.
 • środa, 13 grudnia Dorota Michałowska: Jestem typową blacharą. Lubię dobre samochody (Motoryzacja) (Motoryzacja) (by Biura prasowe)
  Dziennikarka przyznaje, że z przyjemnością wsiada za kierownicę i lubi mocniej nacisnąć pedał gazu, ale tylko w sprzyjających warunkach. Frajdę sprawia jej jazda szybka, ale nie agresywna. Realnie potrafi też ocenić potencjalne ryzyko na drodze. Dziennikarka najchętniej wybiera auta o dużych gabarytach. Pojemny bagażnik, wygodne wnętrze i maksymalne zapewnienie bezpieczeństwa – to wszystko musi być dobrze wyważone i zapakowane w zgrabne nadwozie.
 • środa, 22 listopada Wielkie otwarcie Maxi Zoo w Bielanach Wrocławskich (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Już 29 listopada otwiera się wyjątkowe miejsce dla wszystkich właścicieli zwierząt. W Bielanach Wrocławskich, w Centrum Handlowym Aleja Bielany powstanie 18. w Polsce sklep sieci Maxi Zoo, do którego na zakupy będzie można przyjść zawsze wraz z pupilem.
 • wtorek, 7 listopada Zdrowe smarowanie bez tłuszczów trans (Zwierzaki) (by kleparz.net)
 • wtorek, 7 listopada Pikantnie i rozgrzewająco – ostre menu idealne na jesień (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Zarówno papryczka chili, jak i jej pikantni kuzyni – pieprz czarny, cayenne, kurkuma, a nawet imbir – swoim ostrym smakiem przegnają wrażenie chłodu, a na dodatek pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie.
 • piątek, 3 listopada Ruszyła 3. Edycja akcji charytatywnej Podaj Łapę (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Wystartowała 3. edycja ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Podaj łapę”, której celem jest pomoc GOPR w szkoleniu i opiece nad psami ratowniczymi.
 • wtorek, 24 października Elżbieta Romanowska: Mój pies to podróżnik. Jeździ ze mną wszędzie (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Aktorka rzadko rozstaje się ze swoim czworonożnym pupilem. Pies o imieniu Browar towarzyszy jej nawet na planie seriali oraz podczas prób w teatrze. Gwiazda twierdzi, że jest domatorką i uwielbia chwile spędzane nad książką, z psem przytulonym do jej boku.
 • czwartek, 12 października Żywienie dzieci: Mleko krowie czy mleko modyfikowane? (Żywienie, Żywienie niemowlęcia) (by kleparz.net)
 • środa, 11 października W październiku Boomerang zabierze widzów do Krainy Oz (Media) (Media) (by Biura prasowe)
  Tej jesieni fani Boomeranga wybrukowaną, żółtą drogą podążą wprost do Krainy Oz. Premiera nowego serialu „Dorotka i Czarnoksiężnik z Krainy Oz” w poniedziałek 16 października o 19:35.
 • piątek, 6 października Spraw prezent swojemu pupilowi – Netto zaskakuje bogatą ofertą dla czworonogów! (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Dziś Międzynarodowy Dzień Zwierząt. To wspaniała okazja, aby sprawić niespodziankę swojemu najwierniejszemu przyjacielowi lub… oddać karmę dla lokalnego schroniska. I jedno, i drugie możesz zrobić dzięki sieci handlowej Netto.
 • czwartek, 5 października Kanapki z super dodatkami (Przepisy) (by kleparz.net)
 • środa, 4 października Ty i Twój pupil… w oczekiwaniu na nowego członka rodziny (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Kiedy w domu pojawia się dziecko lub gdy wprowadza się do niego nowy zwierzak, ukochany pupil może czuć się zagrożony. Aby osiągnąć pełną harmonię pod wspólnym dachem, warto przygotować się do nadchodzących zmian. Jak? - radzi Maxi Zoo.
 • środa, 4 października Ty i Twój pupil… w oczekiwaniu na nowego członka rodziny (LIFESTYLE) (LIFESTYLE) (by Biura prasowe)
  Kiedy w domu pojawia się dziecko lub gdy wprowadza się do niego nowy zwierzak, ukochany pupil może czuć się zagrożony. Aby osiągnąć pełną harmonię pod wspólnym dachem, warto przygotować się do nadchodzących zmian. Jak? - radzi Maxi Zoo.
 • środa, 4 października Kociaki na wybiegu w Gliwicach (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Każdy z nas uwielbia koty, szczególnie te najmniejsze. Już 8 października Europa Centralna zaprasza na wyjątkowy pokaz. Jego głównymi bohaterami będą najmłodsi przedstawiciele różnych ras, a najpiękniejszych spośród z nich wybiorą sami widzowie
 • wtorek, 3 października Pies w mieszkaniu – co zrobić, aby czuł się w nim dobrze i był lubianym sąsiadem (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Mieszkając w domu wielorodzinnym, od momentu pojawienia się psiego członka rodziny, jego właściciel bierze odpowiedzialność za jego dobrostan i zachowanie. Oprócz zapewniania psu realizacji potrzeb fizjologicznych, opieki
 • wtorek, 3 października Pies w mieszkaniu – co zrobić, aby czuł się w nim dobrze i był lubianym sąsiadem (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Mieszkając w domu wielorodzinnym, od momentu pojawienia się psiego członka rodziny, jego właściciel bierze odpowiedzialność za jego dobrostan i zachowanie. Oprócz zapewniania psu realizacji potrzeb fizjologicznych, opieki
 • czwartek, 14 września Rusza strefa treningowa dla psów w Porcie Łódź (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Bezpłatne porady psich behawiorystów, spotkania z ekspertami, a także pokazy szkoleń czworonogów i prezenty niespodzianki – takie atrakcje czekają na gości eventu podczas otwarcia strefy treningowej dla psów, w weekend 16 – 17 września.
 • czwartek, 14 września Długi spacer z psem lepiej zamienić na wspólną zabawę z dyskiem. Może to być również wstęp do szerszej aktywności ruchowej (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Psy nie lubią leniuchować, zwykle potrzebują określonej dawki aktywności, a ich prawdziwym żywiołem jest wspólna zabawa z właścicielem. Trenerzy szczególnie polecają trening z plastikowym dyskiem – frisbee. W ten sposób pupil nie tylko utrzymuje dobrą kondycję, lecz także wzmacnia więzi ze swoim właścicielem. Choć taka aktywność sprawia czworonogowi przyjemność, to trzeba pamiętać o tym, żeby go nie przetrenować.
 • czwartek, 14 września Rusza strefa treningowa dla psów w Porcie Łódź (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Bezpłatne porady psich behawiorystów, spotkania z ekspertami, a także pokazy szkoleń czworonogów i prezenty niespodzianki – takie atrakcje czekają na gości eventu podczas otwarcia strefy treningowej dla psów, w weekend 16 – 17 września.
 • niedziela, 20 sierpnia Jarzynowy wróg na talerzu! Czyli nielubiane warzywa w diecie dziecka. (Żywność) (by kleparz.net)
 • poniedziałek, 31 lipca Miłosne sekrety Agasava (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Jakimi zasadami warto się kierować, by utrzymać pozytywną relację ze swoją drugą połówką?
 • czwartek, 27 lipca Kamil Olivier Kacprzyk: Wafel na początku sprawiał mnóstwo problemów. Teraz to świetny pies (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Opieka nad adoptowanym rok temu psem Waflem przysparzała członkom boysbandu Neo wielu nerwów. Zwierzak nie słuchał poleceń, bałaganił, bywał agresywny wobec innych psów. Muzykom udało się jednak zdobyć jego zaufanie i dziś Wafel jest szczęśliwym, choć wciąż nieco niesfornym psem. Kamil Olivier Kacprzyk jest zadowolony, że jemu i jego kolegom udało się przywrócić pupilowi radość życia.
 • czwartek, 29 czerwca Filmowa Stolica Lata 2017 – przyjdź na film z pupilem (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Ruszyła Filmowa Stolica Lata, cykl darmowych, plenerowych pokazów filmowych w Warszawie. W tym roku organizator wraz z Maxi Zoo, zaprasza wszystkich widzów na seanse wraz z pupilami. Na wszystkich czworonożnych przyjaciół przekąski i gwarantowana miska z wodą!
 • czwartek, 29 czerwca Pomaganie zwierzętom jest proste! Dołącz do akcji Maxi Zoo. (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Masz chęć niesienia pomocy zwierzętom i opiekującym się nimi schroniskom, ale nie wiesz jak to zrobić? Przyłącz się do akcji Maxi Zoo.
 • czwartek, 29 czerwca Filmowa Stolica Lata 2017 – przyjdź na film z pupilem (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Ruszyła Filmowa Stolica Lata, cykl darmowych, plenerowych pokazów filmowych w Warszawie. W tym roku organizator wraz z Maxi Zoo, zaprasza wszystkich widzów na seanse wraz z pupilami. Na wszystkich czworonożnych przyjaciół przekąski i gwarantowana miska z wodą!
 • środa, 28 czerwca Zadbaj o psiaka z bdsklep.pl (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  1 lipca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Psa. Spraw przyjemność swojemu pupilowi, a jednocześnie pomóż innym zwierzakom. A to wszystko dzięki zakupom online!
 • wtorek, 13 czerwca 220 kocich piękności zobacz w ten weekend w Gliwicach (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Już 17 i 18 czerwca Europa Centralna zaprasza na Międzynarodową Wystawę Kotów Rasowych. W Gliwicach zaprezentuje się 220 kotów z 24 ras, wśród nich sfinksy czy największe na świecie koty domowe main coony czy zwierzaki z nietypowym kolorem futra
 • wtorek, 30 maja Odkryj fascynujący świat pszczół (LIFESTYLE) (LIFESTYLE) (by Biura prasowe)
  Co zawdzięczają pszczołom miłośnicy dżinsów? Jak owady widzą kolory kwiatów? Co kryje się wewnątrz ula – tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się na Mobilnej Wystawie o Pszczołach, w trakcie Dnia Ziemi, 4 czerwca na Polu Mokotowskim.
 • wtorek, 30 maja Weekend z Latającymi psami we Wrocławiu (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Już w nadchodzący weekend, 3-4 czerwca, we wrocławskim Parku Południowym odbędą się Zawody Latających Psów.
 • środa, 24 maja Sony Xperia XZ z systemem Motion Eye w aparacie. Umożliwia nagrywanie filmów z prędkością 960 klatek na sekundę (Technologie mobilne) (Technologie mobilne) (by Biura prasowe)
  Sony Xperia XZ Premium to topowy smartfon japońskiego producenta, który pojawił się na rynku w pierwszej połowie maja tego roku. Jako jedyny na świecie telefon oferuje innowacyjny system Motion Eye, umożliwiający nagrywanie w trybie superslowmotion, 960 klatek na sekundę. Oznacza to, że użytkownik będzie mógł uchwycić akcję i wydarzenia, których nie dostrzega ludzkie oko.
 • piątek, 28 kwietnia Pomysł na majówkę – Dolny Śląsk z historią browarnictwa w tle (Hobby) (Hobby) (by Biura prasowe)
  Długi weekend majowy jest doskonałą okazją do odwiedzenia ciekawych miejsc. Zachęcamy do odwiedzenia miejsc związanych z piwowarstwem i browarnictwem i opracowania własnej trasy „turystyki piwnej”.
 • wtorek, 4 kwietnia Pomóżmy pszczołom znaleźć pożywienie! (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Dwadzieścia tysięcy Miejsc Przyjaznych Pszczołom – taki cel postawili sobie organizatorzy programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Właśnie rozpoczęła się 7. edycja tej akcji.
 • czwartek, 23 marca Krzysztof Ibisz: posiadanie psa jest jedną z największych życiowych przyjemności (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Dziennikarz jest zachwycony swoim półrocznym psem. Twierdzi, że nawiązał z nim wyjątkową więź i poświęca mu bardzo dużo czasu. Uwielbia zwłaszcza wspólne spacery. Ibisz założył nawet swojemu pupilowi konto na Instagramie. Jego zdaniem posiadanie psa to wyjątkowa przyjemność i sposób na odreagowanie stresu.
 • czwartek, 2 marca Tradycja i trendy w parzeniu kawy (Kawa) (by kleparz.net)
 • poniedziałek, 23 stycznia Krzysztof Gojdź: Z miłości do psa wróciłem do Polski z USA. Bardzo za mną tęsknił (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Lekarz twierdzi, że pies Cosmo to największa miłość jego życia. Ze względu na zdrowie pupila wstrzymuje niektóre projekty zawodowe, z jego powodu wrócił też do Polski z USA. Gojdź nie rozumie hejtu wobec Karoliny Korwin-Piotrowskiej, która nie wstydzi się pokazywać w mediach miłości, jaką obdarza swojego psa.
2016
 • wtorek, 13 grudnia Bądź człowiekiem – pomóż zwierzętom. Trwa akcja Design dla Zwierząt 2016 (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Weź udział w akcji DESIGN DLA ZWIERZĄT 2016 - podaruj co masz, kup co możesz.
 • poniedziałek, 5 grudnia Paweł Burczyk: Wieczorami czytałem dzieciom „Pana Tadeusza”. Miałem nadzieję, że szybciej zasną (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Aktor chętnie czytał swoim dzieciom książki Astrid Lindgren i Adama Mickiewicza. Miał nadzieję, że „Pan Tadeusz” znuży je i sprawi, że szybciej zasną. Córka i syn Burczyka żywo interesowały się jednak historią Zosi i Tadeusza.
 • poniedziałek, 28 listopada Jak sobie radzić ze szczekającym psem sąsiada? (Dom) (Dom) (by Biura prasowe)
  Pies w bloku to widok dosyć powszechny. Jednak posiadanie pupila w mieszkaniu ma swoich zwolenników i przeciwników.
 • środa, 23 listopada 3. Gala Charytatywna Ty Fundujesz Dobro (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  22 listopada br. (wtorek) w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się 3. Gala Charytatywna TY FUNDUJESZ DOBRO podczas, której miał miejsce finał 3. edycji konkursu TOP FOR DOG, najważniejszego konkursu branży kynologicznej.
 • poniedziałek, 21 listopada Kiedy dziecku grozi odwodnienie? (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Niedobór wody w organizmie jest wyjątkowo groźny, a doprowadzić do niego nie jest wcale trudno – dotyczy to w szczególności małych dzieci i niemowlaków. Jak rozpoznać odwodnienie i jak reagować, kiedy do niego dojdzie?
 • wtorek, 8 listopada Mirosław Zbrojewicz: Jestem psiarzem. W moim domu zawsze będzie pies (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Aktor traktuje swoje zwierzęta, psa i kota, jak członków rodziny. Twierdzi, że z 11-letnim psem Borysem osiągnął doskonałe porozumienie. Z miłości do zwierząt gwiazdor został ambasadorem kampanii „Dopasowani kompani”, której celem jest promowanie świadomej adopcji. Mirosław Zbrojewicz przekonuje, by przygarniać psy o charakterze i potrzebach zbliżonych do osobowości i stylu życiu właściciela.
 • czwartek, 3 listopada Co grozi naszym dzieciom podczas zabawy w parku? (Zwierzęta, Zwierzęta domowe) (by kleparz.net)
 • piątek, 21 października Jak dbać o zwierzaka jesienną porą? (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Jesień to cudowna pora roku. Łapiemy ostatnie promienie słońca i podziwiamy spadające, kolorowe liście. Nadchodzą jednak niższe temperatury, a wraz z nimi trudny czas dla zwierząt. Jak o nie zadbać, by pozostały zdrowe podczas nadchodzących chłodnych miesięcy?
 • poniedziałek, 10 października Zabawa z psem (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Zabawa zajmuje ważne miejsce w hierarchii potrzeb czworonogów. Nie należy jej jednak postrzegać wyłącznie w kategorii aktywności fizycznej. Czy długie gonitwy za piłką, przynoszenie aportu lub wspólne bieganie, zawsze korzystnie wpływają na samopoczucie naszego czworonoga?
 • poniedziałek, 10 października Zabawa z psem (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Zabawa zajmuje ważne miejsce w hierarchii potrzeb czworonogów. Nie należy jej jednak postrzegać wyłącznie w kategorii aktywności fizycznej. Czy długie gonitwy za piłką, przynoszenie aportu lub wspólne bieganie, zawsze korzystnie wpływają na samopoczucie naszego czworonoga?
 • piątek, 30 września Mirosław Zbrojewicz: znam ludzi, którzy nie mają dzieci, a uczucia macierzyńskie czy tacierzyńskie przelewają na zwierzęta (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Aktor rozumie miłość, jaką ludzie obdarzają zwierzęta. Sam traktuje swojego psa i kota jak członków rodziny. Nie widzi nic zdrożnego w urządzaniu zwierzakom imprezy urodzinowej, tak jak zrobiła to Karolina Korwin-Piotrowska. Uważa natomiast, że w miłości tej należy zachować umiar, tak aby niechcący nie skrzywdzić pupila.
 • piątek, 30 września Dlaczego warto zdecydować się na zabranie zwierzaka ze schroniska? (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Nawet najbardziej przyjazne schronisko nie zastąpi zwierzęciu domu. Małe i duże, młodsze i starsze, gładkie i kudłate, energiczne i spokojne… wszystkie czekają na drugą szansę. Adoptując psa lub kota, dajemy im nadzieję na nowe, lepsze życie.
 • sobota, 24 września Jak przygotować psa na pojawienie się dziecka? (Dom) (Dom) (by Biura prasowe)
  Przyjście na świat dziecka to najważniejszy moment w życiu rodziców. Dotychczas cały swój czas i uwagę poświęcali czworonogowi, teraz sytuacja znacznie się zmieni. Co zrobić, aby oszczędzić psu stresu związanego z nową sytuacją i przyzwyczaić go do obecności niemowlęcia?
 • wtorek, 20 września „Cesar Millan: psie koszmary” na Nat Geo People (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jednakże, niewłaściwie wychowany może stać się jego koszmarem. We wrześniu, słynny psi behawiorysta Cesar Millan, zagości na kanale Nat Geo People
 • czwartek, 8 września „Cesar Millan: historia zaklinacza psów” na kanale Nat Geo People (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Poznamy niezwykle ciekawą historię życia Cesara Millana, opowiadającą o tym, jak z nielegalnego imigranta stał się międzynarodową gwiazdą telewizyjną.
 • wtorek, 6 września Cesar Millan i psy w nowym programie na kanale Nat Geo People (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jednakże, niewłaściwie wychowany może stać się jego koszmarem. We wrześniu, słynny psi behawiorysta Cesar Millan, zagości na kanale Nat Geo People.
 • czwartek, 1 września Zostań sprzymJEŻeńcem! – Nowa akcja Dzikiego Sadu (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Nie każdy wie, że jeże są dziś zagrożone całkowitym wyginięciem. Choć w Polsce objęte są ochroną ścisłą, by przetrwać – potrzebują zdecydowanie większego zaangażowania ze strony człowieka. Dziki Sad aktywnie włącza się w pomoc dla tych pożytecznych zwierząt.
 • środa, 31 sierpnia Pielęgnacja kota (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Koty spędzają na pielęgnacji sierści 30% swojego czasu. Pomaga im to wyeliminować zanieczyszczenia i reguluje temperaturę ciała. Wpływa na łagodzenie poziomu stresu.
 • wtorek, 30 sierpnia Weekend z Latającymi psami w Warszawie (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Już w najbliższy weekend, tj. 3-4 września br. warszawski park Pole Mokotowskie stanie się centrum niesamowitych podniebnych akrobacji. Właśnie wtedy odbędzie się kolejna edycja zmagań Latających Psów - rozgrywek w dogfrisbee.
 • sobota, 27 sierpnia Pielęgnacja psa (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Zdrowa skóra i lśniąca sierść wiele mówią o prawidłowej kondycji psa. Rytuały pielęgnacyjne wbrew pozorom sprawiają mu wiele radości. Wykonywane delikatnie i z uwagą będą chwilą relaksu i wytchnienia. Warto jednak wiedzieć jak poprawnie podejść do tematu pielęgnacji.
 • sobota, 27 sierpnia Pielęgnacja psa (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Zdrowa skóra i lśniąca sierść wiele mówią o prawidłowej kondycji psa. Rytuały pielęgnacyjne wbrew pozorom sprawiają mu wiele radości. Wykonywane delikatnie i z uwagą będą chwilą relaksu i wytchnienia. Warto jednak wiedzieć jak poprawnie podejść do tematu pielęgnacji.
 • piątek, 26 sierpnia Karolina Korwin-Piotrowska: boimy się pokazać, że kochamy swojego psa czy kota, a nie boimy się kogoś zwyzywać w internecie (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Zdaniem Karoliny Korwin-Piotrowskiej burza wokół urodzinowego zdjęcia jej psa pokazała, że Polacy mają problem z okazywaniem pozytywnych emocji. Dziennikarka otrzymała od internautów wiele urodzinowych fotografii ich pupili. Fani dziękowali jej za odwagę, sami bowiem nie publikują tych zdjęć w obawie przed ośmieszeniem.
 • piątek, 19 sierpnia NOWOŚĆ DLA TWOJEGO PUPILA– KARMA ORLANDO NUGGETS JUŻ W LIDLU (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Bardzo często traktujemy zwierzęta, jako pełnoprawnych członków Naszych rodzin. Dbamy, aby byli radośni, pełni życia i przede wszystkim zdrowi. Starannie dobieramy dla nich najlepsze produkty w codziennej diecie.
 • czwartek, 18 sierpnia Nela wspiera akcję „Walczymy o goryle” (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  21 sierpnia w warszawskim ZOO odbędzie się Piknik edukacyjny, wspierający akcje "Walczymy o goryle". W wydarzeniu weźmie udział Nela Mała Reporterka.
 • czwartek, 11 sierpnia Psia dieta, czyli ABC żywienia czworonogów (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, a o każdego przyjaciela trzeba dbać. Najważniejszym elementem troski o psa jest zapewnienie mu właściwej diety. Co kryje się pod tym pojęciem?
 • środa, 10 sierpnia Pierwszy w Polsce dom dla pszczół powstał na warszawskim Jazdowie (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Z okazji Światowego Dnia Pszczół Virgin Mobile, we współpracy z inicjatywą „Miejskie Pszczoły“, wybudowało pierwszy w Polsce szklany dom dla tych pożytecznych owadów.
 • czwartek, 4 sierpnia Rafał Maślak: mój salon stylizacji paznokci to owoc mojej miłości do Kamili (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Model otworzył salon stylizacji paznokci. Od dziś można się w nim poddać zabiegom upiększającym paznokcie, a od września salon oferować będzie też szkolenia ze stylizacji. Model twierdzi, że salon będzie królestwem jego życiowej partnerki Kamili Nicpoń. Zapewnia też, że nie zdecydowałby się na tego rodzaju biznes, gdyby nie jej pasja.
 • czwartek, 28 lipca Modne i praktyczne – transportery dla zwierząt od marki AQUAEL (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Transportery dla zwierząt powinny nie tylko być wygodne i praktyczne, ale przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo naszym pupilom. Produkty marki AQUAEL wyróżniają się dodatkowo wysoką jakością materiałów, solidnym i precyzyjnym wykonaniem, a także ciekawym designem.
 • środa, 6 lipca DHL dostarczył nosorożca czarnego, Eliskę, do Afryki (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  • Samica nosorożca czarnego, Eliska, przetransportowana z Czech do tanzańskiego rezerwatu zwierząt w ramach projektu ochrony dzikiej przyrody • Dzięki dedykowanemu transportowcowi typu boeing 757-200, DHL zapewnia maksymalny komfort i minimalny czas podróży
 • poniedziałek, 4 lipca Ratuj psa przed kleszczem (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Babeszjoza, erlichioza, anaplazmoza – choć nazwy tych schorzeń dla wielu osób mogą brzmieć obco, to na styczność z nimi jest niestety narażona znaczna część opiekunów psów. Ich przyczyną jest bowiem ukąszenie zwierzaka przez kleszcza.
 • czwartek, 5 maja Pszczoła w roli głównej … wystawa edukacyjna w Poznań City Center (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Porozumiewają się za pomocą tańców i dźwięków. Odwiedzają około 4 milionów kwiatów, aby zebrać kilogram słodkiego pyłku, bez nich Ziemia zamieniłaby się w jałową pustynię.
 • czwartek, 7 kwietnia Omenaa Mensah: pies zjadł moje nowe szpilki od Gucciego (Moda) (Moda) (by Biura prasowe)
  Dziennikarka kocha buty. Jeszcze niedawno miała prawie 200 par. Nie ma jednak problemu z pozbywaniem się niepotrzebnych już butów. Wyjątkiem były nowe szpilki marki Gucci, które zniszczył pies prezenterki. Nienoszone pantofle zdołał uratować znany warszawski szewc.
 • wtorek, 8 marca Piotr Zelt: dwa najwspanialsze prezenty w moim życiu to pies i rower (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Pies i rower – o tym marzył Piotr Zelt w dzieciństwie. Oba marzenia zostały spełnione, a aktor do dziś wspomina je jako najlepsze upominki w swoim życiu.
 • poniedziałek, 15 lutego Daj się pokochać na Walentynki (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Walentynki to czas, kiedy wyznajemy sobie miłość i dzielimy się z najbliższymi pozytywnymi emocjami. To także doskonała okazja, aby dopiero odnaleźć swoją drugą połówkę.
 • poniedziałek, 15 lutego Daj się pokochać na Walentynki (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Walentynki to czas, kiedy wyznajemy sobie miłość i dzielimy się z najbliższymi pozytywnymi emocjami. To także doskonała okazja, aby dopiero odnaleźć swoją drugą połówkę.
 • środa, 27 stycznia Natalia Siwiec: Kot z nami nie został. Nie możemy sobie na razie pozwolić na kolejnego pupila (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Modelka nie zatrzymała kota, którym niedawno zachwycała się na Instagramie. Twierdzi, że mimo ogromnej miłości do Harry'ego nie może obecnie pozwolić sobie na kolejnego pupila. Nowego zwierzęcia nie akceptował także Gucio, pies modelki.
 • wtorek, 19 stycznia Komu lubimy pomagać, a komu nie? (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Jak wynika z podsumowania pierwszego etapu zimowej akcji autorów programu Punkty Pełne Dobra, mając do dyspozycji pieniądze i czas na zrobienie czegoś dobrego, większość Polaków, spośród czterech obszarów, wybiera zwierzęta. Na końcu znajduje się natura: powietrze i woda.
2015
 • środa, 2 grudnia Wspólne świętowanie urodzin niedźwiedzi polarnych (Aktualności) (by kleparz.net)
 • środa, 2 grudnia Nestlé PURINA PetCare laureatem Top for Dog 2015 (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Nestlé PURINA PetCare i zawody Dog Chow Disc Cup zostały nagrodzone w kategorii Inicjatywa Społeczna w II edycji konkursu Top for Dog 2015.
 • poniedziałek, 30 listopada Live brewing w Polsce. Nowy trend? (Styl życia) (Styl życia) (by Biura prasowe)
  Przychodzisz do browaru, sam dorzucasz słody i chmiele, filtrujesz brzeczkę, sprawdzasz poziom zawartości cukru. Live brewing polega na tym, że nie tylko patrzysz, jak powstaje piwo, lecz bierzesz w tym udział. Czy to kolejny etap polskiej rewolucji piwnej?
 • poniedziałek, 30 listopada Długowieczność psów – przełomowe wyniki badań Eukanuba (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Aż 90% psów rasy labrador retriever dożyło wieku przekraczającego średnią długość życia (12 lat), dla tej rasy a jedna trzecia ponad 15,6 roku. Dowodzi to, że dzięki Eukanubie psy mogą żyć dłużej niż wynosi przeciętna długość życia dla rasy.
 • piątek, 27 listopada Gala Ty Fundujesz Dobro i konkurs Top for Dog 2015 (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  24 listopada br. w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się Gala Charytatywna TY FUNDUJESZ DOBRO podczas, której miał miejsce finał II edycji konkursu TOP FOR DOG 2015, najważniejszego konkursu w branży kynologicznej.
 • piątek, 27 listopada Gala Ty Fundujesz Dobro i konkurs Top for Dog 2015 (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  24 listopada br. w Teatrze Kamienica w Warszawie odbyła się Gala Charytatywna TY FUNDUJESZ DOBRO podczas, której miał miejsce finał II edycji konkursu TOP FOR DOG 2015, najważniejszego konkursu w branży kynologicznej.
 • piątek, 27 listopada 8in1 Delights Pro Dental M najlepszym produktem w konkursie Top For Dog 2015 (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Finał konkursu odbył się podczas Gali charytatywnej „Ty Fundujesz Dobro” 24 listopada w Teatrze Kamienica w Warszawie.
 • czwartek, 26 listopada Wrocławska pszenica nagrodzona (Styl życia) (Styl życia) (by Biura prasowe)
  Jak smakuje jedno z najlepszych piw pszenicznych w Polsce? Przekonaj się o tym osobiście! Golden Weizen, który powstaje we wrocławskim browarze restauracyjnym Złoty Pies, otrzymał srebro w Konkursie Piw Rzemieślniczych 2015.
 • czwartek, 26 listopada ZUS inwestuje w rozwiązania, które mają zapewnić obsługę osobom niepełnosprawnym (Prawo) (Prawo) (by Biura prasowe)
  Obowiązujące w Polsce przepisy nakładają na urzędy obowiązek przystosowania budynków do potrzeb osób niepełnosprawnych. Instytucje użyteczności publicznej powinny być również dostosowane do potrzeb osób z problemami słuchu. ZUS likwiduje bariery architektoniczne w budynkach, do obsługi niepełnosprawnych przystosowane są również sale obsługi klienta. Zakład zapowiada też usługę, która pomoże pracownikom w obsłudze osób niesłyszących.
 • czwartek, 22 października Rafał Maślak: Na wsi budziło mnie pianie koguta i szczekanie psa. Tęskno mi za tym (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Model tęskni za rodzinną wsią. Brakuje mu zwłaszcza charakterystycznej wiejskiej ciszy i spokoju. Twierdzi, że zaczął zwracać na to uwagę dopiero wtedy, gdy zamieszkał w wielkim mieście.
 • wtorek, 29 września Piwo jak wino. Kuchenna rewolucja (Żywienie) (Żywienie) (by Biura prasowe)
  Jesiotr z piwem pszenicznym, a do słodszych deserów marcowe. Okazuje się, że piwo jest tak bogate w aromaty i smaki, że znakomicie zastępuje w kuchni i na stole wino. Poza tym wiadomo, że chmiel stymuluje apetyt. Dowiedz się, jakie rodzaje piwa wybrać do różnych potraw.
 • wtorek, 29 września Superpolisa.pl nakarmiła psy „Na Paluchu” (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  W ubiegłą sobotę w warszawskim schronisku miała miejsce kolejna edycja wydarzenia „Gwiazdy na Paluch”. W tym roku do wspierających warszawskie schronisko postaci polskiego showbiznesu dołączyła również porównywarka ubezpieczeń Superpolisa.pl.
 • środa, 26 sierpnia Dopiero w 12. tygodniu życia, po serii szczepień i odrobaczeniu, szczeniak może bezpiecznie wychodzić na spacer (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Szczeniaki średnio potrzebują 3-4 miesięcy na to, żeby zaaklimatyzować się w nowym miejscu, dopasować do otoczenia i bezpiecznie się w nim poruszać. Jeśli chodzi o kwestie zdrowotne, to najważniejsze są szczepienia i systematyczne odrobaczanie. Trzeba też przyzwyczajać szczenię do noszenia smyczy i obroży, uczyć przestrzegania czystości i wyrabiać w nim sprawność fizyczną.
 • wtorek, 11 sierpnia Wygrywasz, ubierasz, masz pokaz mody (Moda) (Moda) (by Biura prasowe)
  Ubierz kelnerki i barmanów browaru restauracyjnego Złoty Pies. Najlepsza stylizacja na stałe zaistnieje we wrocławskim Rynku, a autor będzie miał specjalny pokaz w Złotym Psie. Są też inne atrakcyjne nagrody. Zgłoś się.
 • środa, 5 sierpnia Pierwsza wizyta u weterynarza nie może kojarzyć się psu z bólem i poczuciem zagrożenia. Powinna mieć charakter zapoznawczy (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Ból, osłabienie spowodowane chorobą, zapach medykamentów, nieprzyjemne zabiegi i niepokój właściciela mogą spowodować pojawienie się u psa negatywnych skojarzeń z lekarzem i gabinetem weterynaryjnym. Nadwyrężone zaufanie czworonoga trudno będzie odbudować. Dlatego leczenie warto podzielić na etapy, tak żeby pupil najpierw oswoił się z nowym miejscem. Ważne jest również odpowiednie podejście weterynarza.
 • wtorek, 28 lipca Pies w roli terapeuty – pomoc dla osób z chorobą Alzheimera (Zdrowie) (Zdrowie) (by Biura prasowe)
  Psychologowie i terapeuci przekonują, że obecność psów ma istotny wpływ na leczenie nie tylko niepełnosprawnych i upośledzonych dzieci, lecz także osób starszych, w tym cierpiących na chorobę Alzheimera.
 • poniedziałek, 27 lipca Piwo na upał. Dowiedz się co wybrać (Styl życia) (Styl życia) (by Biura prasowe)
  Jakie piwo najlepiej orzeźwia? Lagery, pszeniczne, a może Kölsch? Dowiesz się też, dlaczego piwo nie może być za zimne i w jakiej temperaturze jest najlepsze.
 • czwartek, 2 lipca Kaja Śródka: Jako rozrywkowy rodzic w te wakacje zabiorę synka na sopockie plaże. W planach jest też Mykonos (Podróże) (Podróże) (by Biura prasowe)
  Kaja Śródka nie boi się podróżować z małym dzieckiem. Roczny synek Teodor będzie jej towarzyszył podczas tegorocznych wakacji na greckiej wyspie Mykonos. Projektantka i jej partner zamierzają także zabrać syna nad polskie morze.
 • czwartek, 25 czerwca PODOPIECZNI FUNDACJI NASZA SZKAPA WYGRALI PRAWIE 15 TYSIĘCY ZŁOTYCH! (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Zwierzęta znajdujące się pod troskliwą opieką Fundacji Nasza Szkapa nie będą musiały martwić się o swoją najbliższą przyszłość.
 • czwartek, 18 czerwca Dzięki mediom społecznościowym rośnie liczba psich adopcji. Na Facebooku i Twitterze codziennie pojawia się tysiąc wpisów na ten temat (Media i PR) (Media i PR) (by Biura prasowe)
  W mediach społecznościowych codziennie pojawiają się wpisy zachęcające do adopcji bezdomnych psów. W kwietniu i maju pojawiło się 40 tys. publicznych postów – najwięcej na Facebooku i Twitterze. Zwiększa to szanse bezdomnych czworonogów, zwłaszcza że od 2005 roku liczba porzuconych zwierząt wzrosła o 25 proc., a liczba psów czekających na adopcję – do 100 tys.
 • środa, 3 czerwca Anna Popek namawia do sprzątania po swoich psach (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Anna Popek, która od 10 lat jest właścicielką psa o imieniu Karmelka, apeluje, aby sprzątać po swoich pupilach. Prezenterka sama zawsze ma przy sobie woreczki nylonowe, bo jej pies towarzyszy jej przez cały dzień. Od kilku miesięcy jest stałym bywalcem programu „Pytanie na śniadanie”.
 • piątek, 29 maja "AZOR" PRZYWIÓZŁ NAGRODY DO WROCŁAWIA (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Wyjątkowa pomoc dla wrocławskich kotów od krakowskiego sklepu .
 • czwartek, 21 maja KILKANAŚCIE TYSIĘCY ZŁOTYCH DLA FUNDACJI KOCI ZAKĄTEK (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Fundacja Koci Zakątek uzyskała tytuł laureata kwietniowej edycji akcji Pomoc Dla Schronisk i tym samym zdobyła zapas karm i żwirków dla swoich podopiecznych o łącznej wartości 14 424 złotych!
 • piątek, 15 maja Pomagajmy zwierzętom – nie tylko od święta! (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Dzień Psa obchodzony będzie 1 lipca, jednak zwierzęta potrzebują pomocy przez cały rok. Akcje społeczne i charytatywne alarmują o pomoc dla polskich kotów - jedną z nich jest Pomoc dla Schronisk, która przez 6 lat zebrała blisko milion zł i przekazała 100 ton karmy i żwirków.
 • poniedziałek, 4 maja Dogtrekking sposobem na spalanie kalorii (Buty) (by kleparz.net)
 • środa, 29 kwietnia Fundacja Kocia Dolina laureatem konkursu Pomoc Dla Schronisk! (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Blisko 800 kg suchej karmy, 1680 mięsnych puszek i ok. 500 litrów żwirku przywiózł do Inowrocławia Azor - specjalny pluszowy samochód firmy Krakvet.pl. Produkty o łącznej wartości ponad 16 tys. zł. trafiły do kotów z Fundacji, które zwyciężyły w akcji charytatywnej tego sklepu.
 • czwartek, 9 kwietnia Marcelina Zawadzka: Nie mam innej miłości poza moim psem. Ale wiem, że ona wkrótce nadejdzie (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Nie mam czasu, aby na 100 proc. zaangażować się w związek z mężczyzną – deklaruje Marcelina Zawadzka. Byłą Miss Polonia całkowicie pochłania teraz kariera zawodowa i opieka nad suczką Abi. To właśnie przygarnięta ze schroniska 5-letnia Abi jest obecnie największą miłością Marceliny Zawadzkiej.
 • piątek, 3 kwietnia Marcelina Zawadzka: moja suczka Abi uczy mnie asertywności, której w życiu często mi brakuje (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Marcelina Zawadzka święta wielkanocne spędzi nie tylko z rodziną, lecz także z przygarniętą niedawno suczką Abi. Była Miss Polonia twierdzi, że jest w niej całkowicie zakochana, mimo że ciągle jeszcze się poznają. Suczka ma silny charakter, uczy więc swoją nową panią asertywności, której dość często jej brakuje. Towarzyszy też Marcelinie Zawadzkiej w programie „Przygarnij mnie” na antenie TVP2.
 • piątek, 27 marca 15 TYSIĘCY ZŁOTYCH DLA PRZYSTANI OCALENIE (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Przystań Ocalenie została laureatem lutowej edycji „Pomocy Dla Schronisk” organizowanej przez sklep KrakVet.pl. Zwycięstwo fundacji opiekującej się zwierzętami innymi niż domowe jest dużym wydarzeniem w historii tego konkursu.
 • wtorek, 17 marca Oficjalne otwarcie nowej fabryki Nestlé PURINA PetCare (Wiadomości branżowe) (by netPR.pl)
  W poniedziałek, 16 marca 2015 roku, oficjalnie zainaugurowano działalność pierwszej fabryki karmy dla zwierząt Nestlé PURINA PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej. W uroczystości udział wzięli m.in.: Wiceminister Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik, Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej Jacek Męcina, przedstawiciele władz lokalnych: Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski i Burmistrz Gminy Kąty Wrocławskie Antoni Kopeć. Nestlé reprezentowali m.in.: Prezes Nestlé Polska i Krajów Bałtyckich Simon Smith, Szef Nestlé Purina PetCare na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną Bernard Meunier, Dyrektor Generalny Nestlé Purina Petcare Polska i Szef Regionu Europy Środkowo-Wschodniej Giorgio Vesprini oraz Dyrektor Fabryki Nestlé Purina PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej José Ignacio Lopezmalo Perezcarpy. Wśród gości był także Lukas Beglinger, Ambasador Szwajcarii. Fabryka w Nowej Wsi Wrocławskiej jest pierwszym w kraju zakładem produkującym karmę dla zwierząt domowych oraz 10. fabryką Nestlé w Polsce. Przy fabryce powstało również centrum dystrybucyjne na różne kraje europejskie. Dzięki tej wartej 300 mln zł inwestycji zatrudnienie znalazło już ponad 250 osób. Do końca 2015 roku Nestlé planuje zatrudnić dodatkowe 150 osób, zainwestować kolejne 153 mln zł i dwukrotnie zwiększyć wyjściową wydajność produkcyjną obiektu. W otwierającym przemówieniu Simon Smith, Prezes Nestlé Polska, podkreślił znaczenie projektu dla spółki oraz zwrócił uwagę na dobrą kondycję polskiego rynku: - „Jesteśmy globalną firmą o wieloletniej tradycji. W przyszłym roku będziemy świętować sto pięćdziesiąte urodziny Nestlé. W Polsce działamy już od 20 lat, a w ciągu ostatnich 10 zainwestowaliśmy w nasze zakłady w kraju już ponad 2 mld zł. W fabrykach Nestlé powstają znane marki tj. Winiary, Nałęczowianka, Princessa, Lion, Gerber, Nestle Nutrition i płatki śniadaniowe. Łącznie, zatrudniamy w kraju ponad pięć tysięcy pracowników. Postrzegamy polski rynek jako dobre miejsce do inwestycji ze znakomitą infrastrukturą, dobrze wykształconą kadrą pracowniczą i stabilną sytuacją gospodarczo-polityczną.” Bernard Meunier, Szef Nestlé Purina PetCare na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną, podkreślił znaczenie lokalizacji inwestycji: - „W Polsce żyje ponad 13 milionów czworonogów, dzięki czemu kraj ten jest największym rynkiem zbytu karmy dla zwierząt domowych w rejonie Europy Środkowej, a Wrocław idealnym miejscem na zlokalizowanie zakładu produkcyjnego Puriny. Wartość kategorii szacuje się na poziomie 2 mld zł. Naszą ambicją jest działać tak, aby kategoria karmy dla zwierząt dynamicznie rosła zarówno w Polsce jak i regionie.” - „Fabryka w Nowej Wsi Wrocławskiej jest częścią dobrze funkcjonującej na całym świecie rodziny Purina, która stale rośnie. Nestlé Purina PetCare w Polsce aktualnie zatrudnia ponad 50 osób w centrali firmy, a w nowo otwartej fabryce w pierwszym etapie funkcjonowania inwestycji, zatrudnienie znalazło ponad 250 osób.” – powiedział José Ignacio Lopezmalo Perezcarpy, Dyrektor Fabryki Nestlé Purina PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej. Istotne kwestie zostały także podniesione w wypowiedziach przedstawicieli rządu. Ilona Antoniszyn-Klik, Wiceminister Gospodarki podziękowała przedstawicielom firmy za zaangażowanie oraz pogratulowała nowej inwestycji. Zwróciła także uwagę na edukacyjny charakter działalności firmy – podkreśliła, że Nestlé zmienia zarówno system zatrudniania ludzi młodych dzięki ogólnoeuropejskiej inicjatywie Nestlé Needs YOUth, a w ramach nowej fabryki pomaga przedłużać życie i jakość życia zwierząt. Jacek Męcina, Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej, podkreślił w swoim przemówieniu rolę Nestlé jako pracodawcy. – „Nestle jest liderem projektu zatrudniania ludzi młodych. Ta fabryka to znakomity przykład na to, że te programy można wcielać w życie. Wśród pracowników zatrudnionych w Nowej Wsi Wrocławskiej znaczna część ma mniej niż 30 lat.” – powiedział przedstawiciel MPiPS. Po części oficjalnej spotkania gospodarze i goście honorowi wspólnie odsłonili tablicę pamiątkową i tym samym oficjalnie zainaugurowali rozpoczęcie działalności fabryki. Uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na zwiedzanie fabryki. Goście Nestlé mieli możliwość zobaczenia, jak w praktyce krok po kroku odbywa się produkcja karmy dla zwierząt domowych. Atrakcją wydarzenia była wystawa fotograficzna ilustrująca przebieg poszczególnych etapów budowy fabryki.   dostarczył infoWire.pl
 • poniedziałek, 16 marca Nestlé otwiera pierwszą w Polsce fabrykę PURINA PetCare. Do końca 2015 roku firma zainwestuje kolejne 153 mln zł. (Wiadomości branżowe) (by netPR.pl)
  Nestlé zainwestowało w fabrykę karmy dla zwierząt PURINA PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej już 300 mln zł. W 2015 roku firma planuje zainwestować kolejne 153 mln zł i dwukrotnie zwiększyć wyjściową wydajność produkcyjną obiektu. Łączna kwota planowanych inwestycji do końca 2015 roku to ponad 450 mln PLN. W nowym zakładzie produkcyjnym zatrudnienie znalazło już ponad 250 osób, a to dopiero początek – rozwój inwestycji planowany jest na najbliższe lata. Jeszcze w tym roku zatrudnionych zostanie dodatkowe 150 osób. Oprócz fabryki powstało także centrum dystrybucyjne karmy dla zwierząt Nestlé PURINA PetCare. Nowa fabryka jest pierwszym zakładem Nestlé w Polsce produkującym karmę dla zwierząt domowych oraz trzecią tego typu inwestycją Nestlé PURINA PetCare w Europie Centralnej. Inwestycja w Nowej Wsi Wrocławskiej oferuje łącznie 135,000 m2 nowoczesnej powierzchni produkcyjnej, z czego 4,000 m2 przeznaczone zostały na biura. W początkowym etapie działania w polskiej fabryce powstawać będzie głównie karma dla kotów pod marką Felix, w większości przeznaczona na rynek lokalny, niemiecki oraz do krajów Europy Centralnej. Polska, gdzie zamieszkuje ponad 13 milionów psów i kotów, jest największym rynkiem karmy dla zwierząt domowych w Europie Centralnej, którego wartość szacuje się na 2 miliardy złotych. Udział Nestlé w tym segmencie przekroczył niedawno 12%. Karmy dla zwierząt domowych Nestlé PURINA PetCare są obecne w Polsce już od 15 lat. Obecnie polscy właściciele psów i kotów karmią swoje czworonogi produktami Nestlé marek takich jak: Purina ONE, GOURMET, FRISKIES, FELIX, DARLING, PRO PLAN, DOG CHOW i CAT CHOW. Do tej pory produkowane były one wyłącznie za granicą. - Inwestycja w Polsce i Europie Centralnej ma strategiczne znaczenie dla naszego biznesu ze względu na ogromny potencjał wzrostu. Budowa nowej fabryki jest dowodem na to, że chcemy pogłębiać relacje z naszymi lokalnymi klientami, a także docierać do milionów czworonogów i ich właścicieli w regionie. – mówi Bernard Meunier, Szef Nestlé PURINA PetCare na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną. - Poprzez nasze inwestycje stajemy się częścią lokalnej społeczności i tak też postrzegamy naszą rolę. Tworzymy nowe miejsca pracy. Kupujemy surowce od lokalnych dostawców, a także budujemy trwałe, wieloletnie relacje. Istotą naszej filozofii prowadzenia odpowiedzialnego biznesu jest „Tworzenie Wspólnej Wartości” (ang. Creating Shared Value, CSV), a więc przynoszenie korzyści równocześnie inwestorom i społecznościom, w których działamy – powiedział Simon Smith, Prezes Nestlé Polska S.A. - Nestlé, jako odpowiedzialny pracodawca, oferuje stabilne zatrudnienie i szanse rozwoju w jednej z największych światowych firm. Wspiera także zatrudnianie i stwarzanie możliwości zdobycia doświadczenia dla ludzi młodych, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy. Zakład produkcyjny i centrum dystrybucyjne w Nowej Wsi Wrocławskiej uczestniczy w Europejskiej Inicjatywie Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth. Oznacza to stwarzanie miejsc pracy dla osób bez doświadczenia zawodowego oraz organizację profesjonalnego systemu staży i praktyk zawodowych w fabryce – mówi José Ignacio Lopezmalo Perezcarpy, Dyrektor Nestlé Polska S.A., Oddział PURINA w Nowej Wsi Wrocławskiej.W biznesie karmy dla zwierząt domowych firma posiada wieloletnie doświadczenie. W centrali Nestlé PURINA PetCare w USA, odpowiadającej za globalną strategię i rozwój biznesu, oraz w europejskich oddziałach firmy, eksperci Nestlé nieustannie pracują nad nowymi pomysłami w zakresie odpowiedzialnego odżywiania psów i kotów. Liczba kotów i psów w Polsce regularnie rośnie, zwiększa się też wiedza i świadomość właścicieli zwierząt w zakresie potrzeb żywieniowych ich pupili. Oferowane przez Nestlé PURINA karmy są nie tylko wartościowym, zdrowym i smacznym przysmakiem dla czworonogów, ale także wsparciem dla właścicieli psów i kotów w trosce o zdrowie i dobre samopoczucie zwierząt domowych. dostarczył infoWire.pl
 • środa, 11 marca Rafał Maślak zabiera swojego psa do pracy (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Rafał Maślak na sesję zdjęciową do kobiecego pisma „EksMagazyn” zabrał swojego psa Tequilę, a zdjęcia z backstage'u z pupilem w objęciach trafiły do mediów. Mister Polski przyznał, że zabrał psa, bo nie miał co z nim zrobić. Zwierzę jest mu bardzo bliskie i to nie pierwszy raz, kiedy towarzyszy w pracy zawodowej Mistera Polski.
 • czwartek, 26 lutego Joanna Jabłczyńska często zabiera do pracy swojego psa Mecenasa. Uczestniczy także w jej treningach biegowych (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Joannie Jabłczyńskiej szczeniak towarzyszy zarówno w pracy w kancelarii, jak i podczas treningów sportowych. Lubi też wyjeżdżać z nim poza Warszawę. Aktorka twierdzi, że Mecenas jest dla niej niezastąpionym źródłem radości oraz motywacją do codziennej porcji ruchu.
 • czwartek, 26 lutego POMAGAJMY KOTOM – NIE TYLKO W DNIU ICH ŚWIĘTA (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Niedawno obchodziliśmy Dzień Kota, który zwracał uwagę na los polskich czworonogów. Przez 6 lat trwania akcji Pomoc Dla Schronisk udało się zebrać dla kotów blisko milion złotych i przekazano ponad 100 ton karmy i ogromne ilości żwirków.
 • środa, 28 stycznia Joanna Jabłczyńska: Nie potrzebowałam sesji zdjęciowej w kancelarii. W mediach jest sezon ogórkowy, więc zrobiono skandal z takiej głupoty (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Dla mediów moje życie jest nudne, więc robią skandal z niczego – uważa Joanna Jabłczyńska. Twierdzi, że jej propozycja muffinek w zamian za zrobienie zdjęcia w kancelarii była tylko żartem, niepotrzebnie rozdmuchanym przez media. Aktorka zapewnia, że praca w jej kancelarii jest żmudna, ale daje jej mnóstwo satysfakcji.
 • poniedziałek, 26 stycznia Wyjeżdżasz na ferie? Podpowiemy, co zrobić, aby Twój pies nie rozpaczał z tęsknoty (Zwierzaki, Zwierzęta) (by kleparz.net)
2014
 • piątek, 28 listopada PONAD 22 TYS. ZŁOTYCH DLA BEZDOMNYCH WROCŁAWSKICH KOTÓW (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Wsparcie o wartości 22 173 PLN otrzymała wrocławska Grupa Pomocy Kotom NEKO, dzięki rekordowej wygranej w akcji „Pomocy dla Schronisk” organizowanej przez firmę KrakVet. Od początku akcji trwającej już od 6 lat, przekazano w ten sposób ponad 850 tys. złotych.
 • czwartek, 13 listopada Dawid Kwiatkowski: opieka nad psem uczy mnie odpowiedzialności (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Jestem tatą i to jest niesamowite – mówi Dawid Kwiatkowski. Wokalista od kilku tygodni jest właścicielem szczeniaka rasy boston terrier o imieniu Weedy. Kwiatkowskiemu szkoda każdej chwili, której nie może poświęcić nowemu pupilowi, dlatego szczeniak towarzyszył mu już nawet w studiu nagrań. Wokalista twierdzi, że dzięki opiece nad psem uczy się odpowiedzialności.
 • środa, 12 listopada Nowa fabryka Nestlé PURINA PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej już prawie gotowa (Wiadomości branżowe) (by netPR.pl)
  W 2015 roku Nestlé otworzy koło Wrocławia pierwszą w Polsce fabrykę produkującą karmę dla zwierząt PURINA PetCare na rynki europejskie. W ramach inwestycji, w pierwszym etapie powstanie 230 nowych miejsc pracy, w tym także dla ludzi młodych, dopiero rozpoczynających karierę zawodową. Produkcja karmy dla zwierząt rozpocznie się na początku 2015 roku, a już od września 2014 roku ruszył proces zamówień. W pierwszym etapie działania dolnośląska fabryka będzie produkować głównie karmę dla kotów Felix, w większości przeznaczoną na niemiecki rynek. Cały czas trwa rekrutacja pracowników. Obecnie prowadzony jest nabór na stanowiska operatorów produkcji, kierowców wózków widłowych oraz pracowników produkcji. Aplikacje rekrutacyjne zbierane są za pośrednictwem adresu mailowego: [email protected], a także pocztowego (Nestlé Polska S.A., Oddział Purina, ul. Ryszarda Chomicza 13A, 55-080 Nowa Wieś Wrocławska). Spotkania rekrutacyjne prowadzone są przez przyszłych przełożonych oraz zespół HR. W rekrutacji uwzględniani są także młodzi kandydaci bez doświadczenia zawodowego, co wpisuje się w europejską Inicjatywę Na Rzecz Zatrudniania Młodych – Nestlé needs YOUth. Nestlé w ramach swojej strategii odpowiedzialnego biznesu wspiera młodzież we wchodzeniu na rynek pracy i do 2016 roku w całej Europie stworzy szanse zatrudniania dla 20 000 osób do 30. roku życia. Dodatkowo, aż 90% składników karmy produkowanej w fabryce będzie pochodzić od polskich dostawców, co także przekłada się na wspieranie lokalnego zatrudnienia. - Polska jest największym rynkiem karmy dla zwierząt domowych w Europie Centralnej i Wschodniej. Firma Nestlé z produktami dla zwierząt domowych jest obecna na polskim rynku od 16 lat. Nowa fabryka będzie pierwszym produkującym karmę dla zwierząt domowych zakładem Nestlé PURINA w Polsce. Cieszy nas, że właśnie w Nowej Wsi Wrocławskiej, na przecięciu ważnych europejskich arterii komunikacyjnych, budujemy nowoczesny ekologiczny zakład produkcyjny wpisujący się w ideę zrównoważonego budownictwa. To dla nas bardzo ważne, aby prowadząc biznes jednocześnie szanować środowisko, tworzyć miejsca pracy i wspierać polskich dostawców. Taką politykę nazywamy Tworzeniem Wspólnej Wartości (ang. Creating Shared Value, CSV) – mówi José Ignacio Lopezmalo Perezcarpy, Dyrektor Nestlé Polska S.A., Oddział Purina w Nowej Wsi Wrocławskiej. Umowę kupna gruntu pod budowę fabryki Nestlé PURINA PetCare i centrum dystrybucyjnego karmy dla zwierząt domowych w Nowej Wsi Wrocławskiej Nestlé podpisało w grudniu 2013 roku. Docelowo na działce o powierzchni 14,6 ha Nestlé zakłada 6-etapową inwestycję. Budynki są już gotowe, teraz trwają prace nad zapleczem socjalnym, drogami, ogrodzeniami oraz wyposażeniem wnętrz. Proces realizacji całego obiektu planowany jest na najbliższe 10 lat. Inwestycja została zaprojektowana i jest realizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa według wytycznych certyfikatu LEED. Wartość inwestycji to około 300 mln zł. dostarczył infoWire.pl
 • środa, 12 listopada Guzowska i Michalczewski rywalizują dla dobra zwierząt (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Rusza II edycja kampanii społecznej „Pięściarze bokserom i nie tylko”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem nieludzkiego traktowania zwierząt w Polsce. W akcji tym razem biorą udział Mistrzowie Świata w boksie: Iwona Guzowska i Dariusz „Tiger” Michalczewski.
 • wtorek, 28 października Rekordowa pomoc dla bydgoskich zwierzaków (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Wsparcie o wartości przekraczającej 21 tys. złotych trafiło do Bydgoskiego Klubu Przyjaciół Zwierząt Animals. To rekordowy wynik akcji „Pomoc dla schronisk” prowadzonej przez firmę KrakVet.
 • poniedziałek, 20 października Kochasz swojego pupila? Zadbaj o jego bezpieczeństwo (Porady) (by kleparz.net)
 • czwartek, 16 października Pieskie życie (LIFESTYLE) (LIFESTYLE) (by Biura prasowe)
  W ubiegłym roku samorządy przeznaczyły 135 milionów na rzecz wyłapania i utrzymania bezpańskich zwierząt.
 • czwartek, 9 października MAXIpaździernik dla psów i kotów (Wiadomości branżowe) (by netPR.pl)
  4 października na całym świecie jest obchodzony Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji sieć sklepów Maxi Zoo przygotuje szereg atrakcji dla zwierząt i ich właścicieli. Oprócz ciekawych promocji dla miłośników zwierząt zaplanowano wielkie otwarcie nowego sklepu Maxi Zoo na warszawskiej Białołęce, akcję „MAXIzbiórka dla burka” na rzecz Azylu pod Psim Aniołem oraz akcję edukacyjną ,,My nie gryziemy” prowadzoną we współpracy z fundacją Ewy Naworol. Październik miesiącem dobroci dla zwierząt. Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku na konwencji ekologicznej we Florencji i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt trwający od 4 do 10 października. Obchody mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uwrażliwić ich na los naszych braci mniejszych. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę społeczeństwa na los bezpańskich czworonogów, na warunki bytowe w schroniskach, konieczność sterylizacji bezdomnych psów i kotów, problem znęcania się nad zwierzętami oraz nielegalne hodowle psów. Cały październik zaś jest miesiącem dobroci dla zwierząt. Otwarcie pełne atrakcji. W połowie października przy ul. Czarodzieja 42 na Białołęce zostanie otwarty kolejny, trzeci już sklep Maxi Zoo w Warszawie. Jak zwykle z tej okazji dla właścicieli czworonogów zostały przygotowane liczne atrakcje. W nowym sklepie warszawiacy znajdą dla swoich pupili nie tylko pokarm, ale także modne i oryginalne akcesoria, drapaki, zabawki. Na miejscu służyć pomocą i radą będzie profesjonalny, lubiący zwierzęta zespół pracowników. Począwszy od otwarcia, aż do końca tygodnia klienci Maxi Zoo będą mogli liczyć na ciekawe promocje i duże rabaty sięgające nawet 40%. Podczas inauguracji działalności Maxi Zoo w nowym miejscu oprócz rabatów na klientów będzie czekać masa nietuzinkowych atrakcji, m.in. plac zabaw z licznymi przeszkodami, a także food bar dla czworonogów, strefa zabaw dla dzieci, porady behawiorysty i lekarza weterynarii. Otwarciu będzie towarzyszyć specjalna promocja wybranych produktów Maxi Zoo, które klienci będą mogli zakupić w bardzo niskich cenach i przekazać potrzebującym zwierzętom z fundacji Azylu pod Psim Aniołem. MAXIzbiórka dla burka. W związku ze zbliżającą się zimą, która jest trudnym czasem dla zwierząt ze schroniska, Maxi Zoo organizuje pomoc dla podopiecznych fundacji Azylu pod Psim Aniołem. W ramach akcji „MAXIzbiórka dla burka" specjalny Bus Maxi Zoo będzie jeździł po Warszawie i zbierał przekazane przez warszawiaków zbędne koce, kołdry czy wszelkie używane akcesoria, jak miski, smycze i zabawki. Szczegóły akcji będzie można znaleźć na stronie www.maxizoo.pl. My nie gryziemy. Maxi Zoo jest także partnerem fundacji Ewy Naworol, która prowadzi ogólnopolską akcję edukacyjną „My nie gryziemy”, która ma na celu uświadamianie najmłodszych mieszkańców Polski na temat bezpieczeństwa obcowania ze zwierzętami. W dniach 3-5 i 10-12 października Fundacja Ewy Naworol odwiedzi Warszawę. Wolontariusze przybędą do miasta wielką amerykańską ciężarówką. Na jej pokładzie odbywać się będą szkolenia dla dzieci z miejscowych przedszkoli i szkół, dotyczące profilaktyki ataków i pogryzień przez psy. Do akcji My Nie gryziemy włączy się także Maxi Zoo. Na Te dni przygotowano darmowe porady behawiorysty i weterynarza odbywające się w maxi busie i jeśli pogoda pozwoli plac zabaw dla psów z trenerami. Do wydarzenia włączy się także Fundacja Azyl pod Psim Aniołem, która poprowadzi akcję informacyjną dotyczącą adopcji zwierząt. Maxi Zoo, niemiecka sieć sklepów zoologicznych, jest liderem wśród sklepów z asortymentem dla zwierząt. W swojej ofercie posiada artykuły własnych marek (Fit+fun, Select Gold, MultiFit, Real Nature) dla psów, kotów, rybek, gryzoni i ptaków. Są to najwyższej klasy produkty dostępne jedynie w sklepach sieci Maxi Zoo. MAXIPAŹDZIERNIK DLA ZWIERZĄT 3-5.10.2014, Maxi Zoo, CH Leclerc ul. Jutrzenki 156, Warszawa 11-12.10.2014, Maxi Zoo, CH Sadyba Best Mall ul. Powsińska 31, Warszawa„My nie gryziemy” −  akcję edukacyjna z Fundacją Ewy Naworol, która ma na celu uświadamianie na temat bezpieczeństwa obcowania ze zwierzętami 18-19.10.2014, Maxi Zoo  ul. Czarodzieja 42, Warszawa Pełne atrakcji otwarcie nowego sklepu Maxi Zoo. Zniżki nawet do 40%. 4-30.10.2014, Maxi Zoo Bus Warszawa Akcja „MAXIzbiórka dla burka" z Fundacją Azyl pod Psim Aniołem w Warszawie,  podczas której będzie można oddać zbędne koce, kołdry czy wszelkie akcesoria dla zwierząt dostarczył infoWire.pl
 • wtorek, 2 września Edyta Herbuś: Jestem za zwierzętami i chcę pomagać tym, które potrzebują pomocy (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Bardzo kocham zwierzęta. Kiedy byłam dzieckiem, zawsze miałam psiaki – mówi Edyta Herbuś. Gwiazda chętnie angażuje się w akcje mające pomóc bezdomnym psom i kotom. Sama jest właścicielką suczki rasy maltańczyk o imieniu Stokrotka. Jest najukochańszym i najwspanialszym psem – tak mówi o swojej pupilce Herbuś.
 • środa, 27 sierpnia Łukasz Jemioł zaprojektował koszulkę, by wesprzeć akcję dokarmiania psów i kotów w schroniskach (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Łukasz Jemioł wsparł akcję dokarmiania psów i kotów w schroniskach "Kupując-pomagasz" i z tej okazji zaprojektował specjalną koszulkę. Limitowana edycja ma trafić m.in. do gwiazd, popierających inicjatywę. Na konferencji rozpoczynającej tegoroczną akcję w T-shircie pojawiła się już Edyta Herbuś.
 • czwartek, 21 sierpnia Jak przechowywać kawę? Fakty i mity o przechowywaniu kawy (Kawa, Napoje) (by kleparz.net)
 • czwartek, 7 sierpnia Pieskie wycie, czyli co zrobić, gdy pies sąsiada nieustannie szczeka (Problemy społeczne) (Problemy społeczne) (by Biura prasowe)
  Najlepszy przyjaciel jednego człowieka czasem może okazać się wrogiem drugiego – sąsiada. Hałasujący pupil, który zakłóca spokój wspólnoty może doprowadzić do sąsiedzkiej wojny. Rozwiązanie leży w przepisach, jednak warto po ludzku podejść do tej zwierzęcej sprawy.
 • piątek, 25 lipca Brudzenie miejskich chodników wciąż bezkarne (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Lato sprzyja podróżom urlopowym, poznawaniu nowych miast i pięknych miejsc. Wielu turystom właśnie przy tej okazji może rzucić się w oczy problem z zanieczyszczeniami, szpecącymi wiele urokliwych placów, budynków, pomników czy po prostu chodników.
 • poniedziałek, 14 lipca Wieś czy miasto, morze czy góry – wakacje! A pasożyt nie próżnuje. Też lubi życie rodzinne. (Choroby, Choroby paso) (by kleparz.net)
 • sobota, 12 lipca Jak zadbać o bezpieczeństwo swojego zwierzaka podczas wakacji 2014 (Bezpieczeństwo) (by kleparz.net)
 • niedziela, 6 lipca Dogtrekking dla początkujących Merrell (Sport, Sport dla zdrowia) (by kleparz.net)
 • niedziela, 6 lipca Dogtrekking czyli trenuj z przyjacielem (Sport, Sport dla zdrowia) (by kleparz.net)
 • niedziela, 6 lipca (Sport, Sport dla zdrowia) (by kleparz.net)
 • czwartek, 26 czerwca Jak uchronić naszego pupila: psa lub kotka przed zaginięciem? (Porady) (by kleparz.net)
 • czwartek, 19 czerwca Dogoterapia, nazywana również kynoterapią (Aktualności, Poradnik, Porady) (dogoterapia) (by kleparz.net)
 • czwartek, 19 czerwca Psia moda – Wśród ubranek dla zwierząt dominują bluzy dresowe, kurtki przeciwdeszczowe oraz poncza (Wystrój mieszkania, Wystrój wnętrz, Zwierzęta) (by kleparz.net)
 • czwartek, 19 czerwca Psy poddane kastracji lub sterylizacji żyją średnio 1,5 roku dłużej (Porady) (by kleparz.net)
 • czwartek, 19 czerwca Zoopsycholog wciąż mało znanym zawodem (Aktualności) (by kleparz.net)
 • czwartek, 19 czerwca Konsekwentne przestrzeganie zasad najważniejsze w wychowywaniu psa (Porady) (by kleparz.net)
 • czwartek, 29 maja Polacy powoli przekonują się do ubezpieczeń. Wciąż jednak niechętnie ubezpieczają się na wypadek powodzi (Ubezpieczenia) (Ubezpieczenia) (by Biura prasowe)
  Polacy zmieniają nastawienie do ubezpieczeń. Luka w stosunku do społeczeństw zachodniej Europy pozostaje jednak duża, bo wciąż dominuje sprzedaż obowiązkowych polis, takich jak ubezpieczenie komunikacyjne OC czy ubezpieczenie budynków rolnych. Nie widać także istotnego wzrostu zainteresowania ubezpieczaniem na wypadek powodzi, mimo powtarzających się co roku intensywnych opadów i gróźb zalania.
 • sobota, 19 kwietnia Zdjęcia zwierząt są obecnie jedną z najczęściej udostępnianych treści w sieci (Aktualności) (by kleparz.net)
 • piątek, 4 kwietnia Z ulicy, przez szkołę, do nowego domu (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Annie to mała, kudłata suczka – do niedawna bezdomna. Znalazła szczęśliwy dom za sprawą dobrych ludzi z Zespołu Szkół Społecznych STO przy Fabrycznej.
 • czwartek, 3 kwietnia Jubileusz współpracy KAN z ZOO (LIFESTYLE, Zwierzęta) (LIFESTYLE, Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  King KAN – kangur z warszawskiego ZOO świętuje szczególny jubileusz. Pięć lat temu zaadoptowała go spółka KAN z Kleosina, producent instalacji wodnych i grzewczych.
 • wtorek, 1 kwietnia Krzysztof Antkowiak: nie da się być i muzykiem, i celebrytą (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Krzysztof Antkowiak przyznaje, że nigdy nie zależało mu na sławie ani statusie celebryty. Wokalista pojawił się na polskiej scenie muzycznej 26 lat temu, kiedy zdobył popularność hitem „Zakazany owoc”. Od tego czasu wiele osób zastanawiało się, dlaczego wokalista zniknął z show-biznesu. Antkowiak cały czas zajmował się muzyką, ale nie chciał być na pierwszych stronach gazet.
 • środa, 19 lutego W całym kraju odbywają się akcje charytatywne, które mają na celu pomóc czworonogom przetrwać zimę (Akcje społeczne) (by kleparz.net)
 • niedziela, 19 stycznia W okresie noworocznym przybywa właścicieli psów i kotów, którym zdarza się zgubić swojego pupila (Aktualności) (by kleparz.net)
 • wtorek, 14 stycznia Zbyt sterylne warunki mogą być przyczyną alergii u dzieci (Dziecko) (Dziecko) (by Biura prasowe)
  Naukowcy sugerują, że wzrost częstotliwości chorób alergicznych w ostatnich latach może być związany z przesadnym przestrzeganiem higieny. Dolegliwości te są rzadsze u dzieci wychowywanych na wsi, w rodzinach wielodzietnych i w towarzystwie zwierząt. Dużą rolę odgrywają również substancje chemiczne powszechne w żywności i środowisku.
 • środa, 8 stycznia Zwierzęta z wszczepionym czipem są znacznie bezpieczniejsze (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  W okresie noworocznym przybywa właścicieli psów i kotów, którym zdarza się zgubić swojego pupila. Zwierzę z reguły trafia do schroniska dla bezdomnych zwierząt. Jeśli ma jednak wszczepiony specjalny czip, dzięki któremu wiadomo do kogo należy, szybko wraca do swojego domu. W samej Warszawie ten typ oznakowania posiada już ok. 80 tys. czworonogów.
2013
 • poniedziałek, 21 października Konsekwentne przestrzeganie zasad najważniejsze w wychowywaniu psa (Zwierzęta) (Zwierzęta) (by Biura prasowe)
  Ludzie często przy wychowywaniu psa kierują się przestarzałymi metodami, traktując czworonoga jak człowieka albo zmuszając go do bezwzględnego posłuszeństwa. Tymczasem najważniejsze w relacji ze zwierzęciem jest wprowadzenie i konsekwentne przestrzeganie wybranych przez nas zasad.
 • sobota, 5 października Gwiazdy pomagają czworonogom z okazji Światowego Dnia Zwierząt (Gwiazdy) (Gwiazdy) (by Biura prasowe)
  Z okazji Światowego Dnia Zwierząt w jednym z warszawskich schronisk gwiazdy po raz kolejny pokazały, że nie jest obojętny im los zwierząt. W trakcie pobytu w schronisku przekazały karmę zebraną dla psów i kotów oraz umiliły dzień przebywającym w tym miejscu czworonogom.
 • środa, 17 lipca Nestlé zainwestuje w Polsce 300 mln złotych (Wiadomości branżowe) (LION, MANHATTAN, NESQUIK, Nowej Wsi Wroc) (by netPR.pl)
  Nestlé ogłosiło podpisanie wstępnej umowy na zakup gruntu pod budowę nowej fabryki i centrum dystrybucyjnego karmy dla zwierząt domowych. Wartość inwestycji wyniesie 300 mln zł. W pierwszym etapie Nestlé planuje utworzenie 200 nowych miejsc pracy. Będzie to dziesiąty zakład produkcyjny firmy Nestlé w Polsce, a pierwszy dedykowany biznesowi Nestlé Purina PetCare. Fabryka będzie zlokalizowana pod Wrocławiem, w Nowej Wsi Wrocławskiej. Całkowita powierzchnia terenów pod budowę wyniesie około 15 ha. Oprócz fabryki powstanie tam również centrum dystrybucyjne. Budowa nowych obiektów rozpocznie się pod koniec bieżącego roku, a osiągnięcie przez nie gotowości produkcyjnej jest przewidywane na drugą połowę 2014. „Z przyjemnością ogłaszamy naszą nową inwestycję. Liczymy, że wzmocni ona obecność Nestlé w Polsce w obu obszarach – produkcyjnym i biznesowym. Nasze obecne działania na polskim rynku są dla nas źródłem satysfakcji. Jednocześnie staramy się nieustannie wzmacniać portfolio produktów Nestlé, by lepiej zaspokajać potrzeby naszych konsumentów” – komentuje Pierre Detry, Prezes Zarządu Nestlé Polska S.A. Długoterminowa strategia zakłada wzmocnienie pozycji Nestlé Purina PetCare w Europie oraz rozwój w kanale spożywczym i specjalistycznym. Polska jest największym rynkiem karmy dla zwierząt domowych w Centralnej i Wschodniej Europie. Okolice Wrocławia – ze względu na ich sąsiedztwo z głównymi arteriami komunikacyjnymi, dostęp do wykwalifikowanego personelu i gotowość terenu pod budowę – tworzą klimat sprzyjający inwestycjom. „Planowana inwestycja to nowy rozdział dla Nestlé Purina PetCare w Polsce. Odzwierciedla nieustanne zaangażowanie w dążeniu do umacniania naszej pozycji na rynku karmy dla zwierząt domowych. Dzięki nowej fabryce zwiększymy dostępność naszych produktów oraz rozszerzymy ich portfolio” – mówi Giorgio Vesprini, Country Business Manager Nestlé Purina PetCare Poland & Baltics.   *** Nestlé Purina PetCare w Polsce Firma Nestlé Purina PetCare jest obecna na polskim rynku od 16 lat. Rozpoczęła swoją działalność w 1997 roku i od tego czasu rozbudowała portfolio swoich produktów w kluczowych segmentach rynku żywności przeznaczonej dla zwierząt domowych. Nestlé Purina PetCare oferuje szeroki wachlarz marek, zaspokajając tym samym potrzeby swoich klientów i ich pupili. Obecnie firma cieszy się mocną pozycją na polskim rynku karmy dla zwierząt domowych, osiągając udział ponad 9,4% (źródło: Nielsen). Nestlé Purina PetCare aktualnie zatrudnia 55 osób. Nestlé Purina PetCare bierze czynny udział w życiu społecznym. Wspiera zajęcia dogoterapii dla dzieci z niepełnosprawnościami. Spółka stworzyła pierwszą w Polsce drużynę uczestniczącą w zawodach osób niepełnosprawnych, jak również zorganizowała zawody psów pod hasłem „Dog Chow Disk Cup” (dodatkowe informacje na: www.latajacepsy.pl). Portfolio Nestlé Purina PetCare tworzą następujące produkty: Purina ONE® sucha karma dla kotów GOURMET® mokra karma dla kotów FRISKIES® sucha karma kotów i psów FELIX® mokra karma dla kotów PRO PLAN® sucha karma kotów i psów DOG CHOW® sucha karma dla psów CAT CHOW® sucha karma dla kotów PURINA VETERINARY DIETS® wybór mokrej i suchej karmy dla kotów i psów  Informacje na temat rynku karmy dla zwierząt domowych w Polsce Polska jest największym rynkiem karmy dla zwierząt domowych w regionie Europy Centralnej.* Jest on uzupełniany przez wysoki wskaźnik populacji zwierząt domowych (13,1 mln), wzrastający dochód oraz – choć wolno – ale jednak rosnący odsetek zwierząt domowych odżywianych karmą gotową.* Populacja psów (7,4 mln) jest wyższa od populacji kotów (5,7 mln).* Wielkość kategorii szacuje się na poziomie 520 mln CHF w 2012 roku.* Kategoria jest sprzedawana przez dwa główne kanały – sklepy spożywcze (60%) i specjalistyczne (40%).* Kanał sklepów specjalistycznych składa się z niezależnych sklepów (70%), weterynarzy (11%), e-commerce (10%), sieci karmy dla zwierząt domowych (6%) oraz hodowców (2%).** Kanał sklepów spożywczych składa się z handlu nowoczesnego - 33% (hipermarkety + międzynarodowe supermarkety), handlu tradycyjnego - 31% (lokalne supermarkety + duże, średnie i małe sklepy spożywcze), dyskontów - 25% oraz drogerii - 9%. Sklepy dyskontowe są najszybciej rozwijającym się subkanałem (+ 17%).*** Dzięki dyskontom kanał sklepów spożywczych rośnie szybciej (+13%) niż specjalistycznych (+ 8%).*** W obu kanałach kategoria jest zdominowana przez suchą karmę dla psów, która stanowi największą subkategorię.** W kanale sklepów spożywczych drugą co do wielkości jest kategoria mokrej karmy dla psów (22%), na trzecim miejscu plasują się dania na jeden raz (20%). Te ostatnie stanowią najszybciej rosnącą subkategorię (+23%). Sucha karma dla kotów (+12%) jest drugą najmniejszą podkategorią po przekąskach dla kotów i psów. Sucha karma dla kotów super premium stanowi 20% subkanału suchej karmy dla kotów.*** *źródło: Euromonitor **źródło: Nestlé ***źródło: Nielsen Nestlé Purina PetCare na świecie Nestlé zainicjowało swoją działalność w biznesie karmy dla zwierząt domowych poprzez nabycie firmy Carnation i marki Friskies w 1985 roku. Zakup firmy Spillers Pet Foods w 1998, a następnie Ralston-Purina w 2001 roku pomógł Nestlé we wzmocnieniu wiodącej pozycji w Europie. W wyniku fuzji Ralston Purina i Friskies PetCare w grudniu 2001 roku powstała Nestlé Purina PetCare – firma z ponad stuletnim doświadczeniem w branży karmy dla zwierząt domowych. Dział odpowiadający za globalną strategię i rozwój biznesu Nestlé Purina PetCare mieści się w St. Louis, Missouri, USA. Koordynuje działalnością filii w różnych krajach na całym świecie. W USA i Europie eksperci Nestlé Purina PetCare pracują nad nowymi pomysłami w dziedzinie karmy dla zwierząt, tworząc koncepcję wysokiej jakości żywienia niezbędnego dla zdrowego życia kotów i psów. Marki takie jak Purina Veterinary Diets, Pro Plan, Purina One, Friskies, Darling, Beneful, Dog Chow, Cat Chow i inne zapewniają Nestlé Purina PetCare wiodącą pozycję w kategorii karmy dla zwierząt domowych. Notka edytorska Nestlé Polska S.A. jest wiodącą w Polsce firmą w żywieniu, zdrowiu i dobrym samopoczuciu z portfolio ponad 1500 produktów i 90 marek, w tym m.in.: NESCAFE, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA, MANHATTAN oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 5100 pracowników w 9 lokalizacjach. W 2012 roku sprzedaż Nestlé osiągnęła 3,5 mld zł.   W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt: Małgorzata Szlendak Rzecznik Prasowy, Nestlé Polska S.A. Email: [email protected] Tel.: +48 22 607 22 89 Mobile: +48 600 204 654   Edyta Iroko Koordynator ds. Mediów, Nestlé Polska S.A. Email: [email protected] Tel. +48 22 607 32 54 Mobile: +48 600 204 870
 • środa, 19 czerwca Liczba maltretowanych zwierząt rośnie (Akcje społeczne) (by kleparz.net)
 • wtorek, 11 czerwca Marka FRISKIES kuźnią kinematograficznych psich i kocich talentów (Wiadomości branżowe) (Account Director, Festiwalu Gwiazd, FRISKIES, TVP) (by netPR.pl)
  Nie ma chyba osoby, która nie znałaby nazwisk tak popularnych reżyserów jak Spielberg, Almodovar, Machulski czy Wajda, lecz niewielu zapewne słyszało o superprodukcjach Mruczka, Tofika, Pysi czy Morusa. Tym, którzy chcieliby odkryć nowe horyzonty kinematografii, marka FRISKIES zapewni niezapomniane wrażenia podczas Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. FRISKIES to znana na całym świecie i niezwykle lubiana w Europie[1] marka karmy dla psów i kotów, które żyją pełnią życia i których właściciele traktują jak członków rodziny. Szanują ich indywidualność i uwielbiają wspólne zabawy. Dla wszystkich sympatyków czworonogów marka FRISKIES zorganizowała konkurs fotograficzny. Zwycięzcy otrzymali oryginalne nagrody – kamery video, dzięki którym czworonożni przyjaciele mogli nakręcić film ze swojej perspektywy. Psy i koty są ważnymi towarzyszami naszego życia, dlatego bardzo lubimy dzielić się wspólnymi zdjęciami. Odzwierciedliła to wielka liczba zgłoszeń konkursowych. Oryginalna nagroda, jaką była kamera video dostosowana do kręcenia filmów z perspektywy zwierzęcia, przełożyła się na ogromną liczbę niezwykle ciekawych, intrygujących, a przede wszystkim zabawnych filmów o świecie widzianym oczyma naszych ulubieńców. Z najciekawszych filmów zostanie nakręcona jedna superprodukcja „FRISKIES. Rodzinne Kroniki Filmowe”, która będzie miała pełnometrażową premierę na festiwalu w Międzyzdrojach, już 6 lipca 2013 roku. To, jak twórcze i inspirujące mogą być filmy reżyserowane przez czworonożnych artystów udowodnili już  ich koledzy zza oceanu. Amerykańską superprodukcję przedstawiającą niezwykły dzień z życia kota, http://www.youtube.com/watch?v=k0PduP7PXx0, obejrzało już ponad 1,5 miliona ludzi na całym świecie. Jak dobrze wiemy, polscy artyści nie ustępują klasie swoim amerykańskim kolegom, dlatego podczas festiwalu w Międzyzdrojach oczekujemy owacji na stojąco dla naszych milusińskich reżyserów. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Marka FRISKIES wraz z TVP jest partnerem tegorocznego festiwalu w Międzyzdrojach, dlatego podczas całej imprezy nie zabraknie atrakcji, jakie przewidziała marka FRISKIES dla małych i dużych sympatyków zwierząt. Animowane filmy dla dzieci, profesjonalne porady psich trenerów na temat wychowania i żywienia czworonożnych przyjaciół, zabawy dla psów i kotów, zawody freesbee, to tylko nieliczne atrakcje jakie czekają na uczestników tej nadmorskiej imprezy kulturalnej. Kontakt dla mediów: Mirosław Smoleński, Account Director MEC Interaction [email protected] Office : +48 22 11 33 054 [1] Friskies w segmencie suchej karmy dla kota jest nr 1 w całej Europie z udziałami wartościowymi 19,5% (RMS Nielsen MAT FM’13)
 • piątek, 26 kwietnia FELIX Party MIX- nowe przekąski dla kocich smakoszy (Wiadomości branżowe) (DARLING, FRISKIES, GOURMET, Total Poland) (by netPR.pl)
  Marka Felix to najszybciej rosnąca marka* wśród karmy dla kotów, a wizerunek czarno-białego, sprytnego kota zyskuje coraz większa sympatię miłośników tych zwierząt. Znając wysmakowane gusta kotów, do podstawowego repertuaru karm wprowadziliśmy na rynek nowość- kocie przekąski FELIX Party MIX, które mogą być nie tylko smacznym urozmaiceniem diety kota, ale również inspiracja do wielu zabaw ze swoim ulubieńcem. Kategoria przekąsek dla kotów jest dość dynamiczna, a zainteresowanie tymi produktami wśród sympatyków kotów wzrasta. Przekąski dla kotów FELIX Party MIX to unikalny koncept, który swoją kompozycją smakową zaspokaja wyrafinowane gusta kota i jego zamiłowanie do różnorodności. Gama przekąsek FELIX to kompozycja rybnych i mięsnych smaków w unikalnych kształtach małych granulek, idealnych aby urozmaicić posiłek kota. Przekąski Felix Party MIX nie tylko kuszą czworonożnego smakosza aromatem, zaskakują teksturą i pysznie smakują, ale przede wszystkim dostarczają mu istotnych w jego diecie białek, witamin i nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 6. Te ważne w codziennym kocim menu składniki odżywcze dają  mu codzienną dawkę „pozytywnej  energii” do wspólnych zabaw i psot ze swoim właścicielem. FELIX PARTY MIX to trzy smakowite warianty: - Original Mix o smaku Kurczaka, Wątróbki i Indyka- Mixed Grill o smaku Wołowiny, Kurczaka i Łososia- Ocean Mix o smaku Łososia, Łososia Morskiego i Pstrąga Sprzedaż przekąsek dla kotów FELIX Party MIX wspierana będzie przede wszystkim szeroko zakrojoną kampanią samplingową w oryginalnej formie, z użyciem automatów zwanych  „MIAU-komatami”. Ta niestandardowa forma promocji łączy w sobie zabawę z promocją nowego produktu i oparta jest na prostym mechanizmie naśladowania miauczenia kota, który domaga się swojej ulubionej przekąski. Wystarczy zamiauczeć w oryginalny i przekonywujący sposób, aby otrzymać opakowanie nowej przekąski dla kota FELIX Party MIX do wypróbowania. Wobec takiej promocji produktu nie można przejść obojętnie, a w zabawę angażują się nie tylko dzieci, ale również dorośli. W najbliższym czasie akcje promocyjne przewidziane są w poniższych lokalizacjach: - 26.04 Rynek w Krakowie- 27-28.04  Stary Browar w Poznaniu- 11-12.05 Manufaktura w Łodzi- 17.05 przestrzeń miejska w Warszawie- 18-19.05 Blue City Warszawa *AcNielsen RMS Grocery Data, Sales Value MAT % CHANGE YA, Total Poland *** Nestlé PURINA PetCare jest światowym liderem w produkcji karm dla psów i kotów. W ofercie firmy znajdują się marki stworzone z myślą o codziennych potrzebach zwierząt. W kanale spożywczym dostępne są marki karmy dla kotów GOURMET, FELIX, PURINA ONE, FRISKIES i DARLING, a także marki karmy dla psów FRISKIES i DARLING. Nestlé PURINA PetCare oferuje również specjalistyczne karmy dla psów i kotów PRO PLAN, DOG CHOW oraz CAT CHOW, dostępne tylko w sklepach zoologicznych.
 • środa, 20 lutego Podejmij 3-tygodniowe wyzwanie z marką PURINA ONE i pokaż swoje zdjęcie z kotem w samym centrum Warszawy (Wiadomości branżowe) (Adequate Sp, PURINA, Rondzie Dmowskiego, uk) (by netPR.pl)
  Zdjęcie Twoje i Twojego kota w samym centrum miasta? To nie fotomontaż! Podejmij 3-tygodniowe wyzwanie „Widoczne zdrowie dziś i jutro” z marką PURINA ONE, zobacz, jak karma PURINA ONE wpływa na wygląd i zachowanie Twojego ulubieńca i wygraj atrakcyjne akcesoria lub zapas karmy. Jeśli dodatkowo wgrasz swoje zdjęcie z kotem na stronie www.kociarze.pl, zostanie ono wyświetlone w dniach 7-9 maja 2013r. w centrum Warszawy. Na zgłoszenia czekamy do 1 marca 2013 r. Już po raz kolejny marka PURINA zaprasza do podjęcia 3-tygodniowego wyzwania. Aby wziąć udział w akcji, należy zarejestrować się na stronie www.kociarze.pl w okresie od 14.01.2013 r. do 01.03.2013 r., przez 3 tygodnie karmić swojego kota wyłącznie karmą PURINA ONE i obserwować jak wpływa ona na stan zdrowia, wygląd i zachowanie ulubieńca. Wyniki tych obserwacji należy notować w specjalnej aplikacji konkursowej na stronie www.kociarze.pl, gdzie można również umieszczać zdjęcia i filmy. Uczestnicy, którzy udokumentują udział w akcji w sposób najbardziej interesujący, kompleksowy i rzetelny mogą wygrać zapas karmy PURINA ONE i akcesoria dla kota. Szansę na wygraną mają również Ci uczestnicy akcji, którzy za pomocą aplikacji konkursowej, poprzez e-mail lub Facebook polecą 3-tygodniowe wyzwanie swoim znajomym posiadającym koty. Nagrody otrzymają osoby, z polecenia których najwięcej osób weźmie udział w akcji. Wszystkich zwycięzców poznamy 30 kwietnia 2013 r. Każdy uczestnik może również wgrać swoje zdjęcie z kotem na stronie www.kociarze.pl i pokazać je tysiącom ludzi na jednym z największych w Polsce ekranów reklamowych. Wszystkie zdjęcia zostaną wyemitowane w dniach 7-9 maja 2013 r. na tablicy świetlnej znajdującej się przy Rondzie Dmowskiego w centrum Warszawy, niedaleko popularnej „Rotundy”. Każdy otrzyma pamiątkowe zdjęcie z emisji, którym będzie mógł pochwalić się znajomym, np. na Facebooku. 12 lutego 2013 r. marka PURINA ONE pokazała na tablicy zdjęcia pierwszych uczestników akcji. Warunki akcji „3-Tygodniowe Wyzwanie – Widoczne Zdrowie dziś i jutro 2013” określa regulamin akcji, dostępny na stronie www.kociarze.pl Organizatorem konkursu jest agencja MeatNet s.c. Akcja wspierana jest kampanią internetową, telewizyjną i prasową. Pomysłodawcami i realizatorami promocji z wykorzystaniem tablicy świetlnej są agencje MeatNest s. c. i Adequate Sp. z o.o.  *** PURINA ONE to karma dla kotów stworzona przez dietetyków i lekarzy weterynarii PURINA. Produkty PURINA ONE zawierają wysokiej jakości składniki odżywcze, które wspierają rozwój zwierząt w każdym wieku i są dostosowane do ich potrzeb żywieniowych i stylu życia. Receptury PURINA ONE zawierają unikalną formułę Actilea, opracowaną specjalnie po to, by wspomóc układ odpornościowy kota, by cieszył się dobrym zdrowiem i samopoczuciem.
2012
 • piątek, 9 listopada Warszawiacy uzbierali 1360 puszek karmy dla bezdomnych psów i kotów (Wiadomości branżowe) (Fundacji Azylu, Maxi Zoo Polska, Psim Anio, Wojciech Kami) (by netPR.pl)
  7 listopada b.r. przedstawiciele Maxi Zoo przekazali Fundacji „Azylu pod Psim Aniołem” 1360 puszek, kilkadziesiąt zabawek oraz kilogramy darów przekazanych przez Warszawiaków w ramach akcji charytatywnej zorganizowanej w sklepie Maxi Zoo w połowie października b.r. Akcja charytatywna zorganizowana przez sieć Maxi Zoo spotkała się z ogromnym zainteresowaniem miłośników zwierząt. Odwiedzający sklep chętnie przynosili koce, miski, smycze, czy zabawki do sklepu. Dodatkowo w czasie tygodniowej akcji za każdy dokonany zakup w sklepie można było przekazać puszkę karmy dla psów lub kotów, podopiecznych Fundacji „Azylu pod Psim Aniołem”. - Kiedy poznaliśmy Panią Agnieszkę Brzezińską i Fundację Azylu pod Psim Aniołem, nie musieliśmy się długo zastanawiać – miłość, jaką zespół schroniska darzy zwierzęta, od razu nas przekonała, dlatego zdecydowaliśmy się  udzielić im długofalowej pomocy i wesprzeć ich wspaniałą pracę − mówi Wojciech Kamiński, Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo Polska. W efekcie uzbierano 1360 puszek z jedzeniem dla psów i kotów, które z pewnością pomogą przetrwać zimę w Azylu,  Poza puszkami zwierzaki ze schroniska dostały także zabawki, które służyły do zabawy w specjalnym namiocie dla psów i kotów podczas pierwszego weekendu po otwarciu. Liczba przekazanych darów miło zaskoczyła samych organizatorów, a także pracowników Fundacji. - Dla Maxi Zoo miłość do zwierząt nie ogranicza się do deklaracji – przeciwnie, zaangażowanie na rzecz ochrony zwierząt jest podstawą filozofii przedsiębiorstwa. Już od wielu lat firma angażuje się w ochronę zwierząt na międzynarodową skalę, przekazując na ten cel dary pieniężne, rzeczowe i żywnościowe. - mówi Wojciech Kamiński. - Współpraca z „Fundacją Azylu pod Psim Aniołem” ma mieć długoterminowy charakter, a sądząc po sukcesie pierwszej akcji, jesteśmy pewni, że wspólnymi siłami pobyt spędzony przez zwierzęta w schronisku będzie łatwiejszy. Dla tych, którzy nie zdążyli uczestniczyć w akcji mamy dobrą wiadomość. W każdej chwili można przekazać dary dla „Fundacji Azylu pod Psim Aniołem” w specjalnie wyznaczonym pojemniku w sklepie Maxi Zoo. O MAXI ZOO: Sieć specjalistycznych sklepów została założona w 1990 roku pod marką Fressnapf przez wspólnika zarządzającego firmą, jej właściciela Torstena Toellera. W wielu europejskich krajach Fressnapf działa pod nazwą MAXI ZOO. Obecnie istnieje około 1.200 sklepów w 12 europejskich krajach, co zapewnia MAXI ZOO wiodącą pozycję na europejskim rynku produktów dla zwierząt. W roku gospodarczym 2011 przedsiębiorstwo osiągnęło ze sprzedaży stacjonarnej i internetowej łączne obroty w wysokości około 1,4 miliarda euro. MAXI ZOO zatrudnia w całej Europie blisko 10.000 osób.  Więcej informacji znajdziesz na naszej nowej stronie internetowej www.maxizoo.pl.
 • wtorek, 16 października Otwarcie pierwszego sklepu Maxi Zoo w Polsce (Wiadomości branżowe) (Country Manager, Polsk Wojciech Kami, Psim Anio, Torstena Toellera) (by netPR.pl)
  17 października 2012 roku to historyczna data dla wszystkich przyjaciół zwierząt w Polsce i dla europejskiej sieci specjalistycznych sklepów Maxi Zoo. Maxi Zoo oficjalnie zadebiutuje w Polsce o godzinie 9 wraz z otwarciem drzwi do centrum handlowego Leclerc przy ul. Jutrzenki 156) w Warszawie, Polska będzie dwunastym krajem, w którym działa europejski lider w branży produktów dla zwierząt. Pierwszy polski sklep Maxi Zoo ma powierzchnię ponad 500 metrów kwadratowych i oferuje różnorodny asortyment produktów. W sklepie służyć pomocą będzie profesjonalny zespół pracowników, ponieważ miłość do zwierząt, kompetencja i serwis są w Maxi Zoo szczególnie ważne. Warszawiacy znajdą tu wszystko dla swoich czworonożnych przyjaciół – psów, kotów i gryzoni – od pokarmu po wyposażenie i zabawki. Będą mogli kupić modne i oryginalne akcesoria dla zwierząt, a także drapaki, smycze i klatki, a wszystko w supernowoczesnym otoczeniu. Oprócz podstawowych produktów żywnościowych i podstawowego wyposażenia, Maxi Zoo zaprezentuje swoim klientom wyjątkowe marki własne: MultiFit, SELECT GOLD, fit+fun, MORE4, AniOne, PetBalance Medica, Real Nature i Premiere. Każdy znajdzie tu dla swojego zwierzęcia najlepsze produkty we wszystkich kategoriach cenowych. - Dla Maxi Zoo miłość do zwierząt nie ogranicza się do deklaracji – przeciwnie, zaangażowanie na rzecz ochrony zwierząt jest podstawą filozofii przedsiębiorstwa. Już od wielu lat firma angażuje się w ochronę zwierząt na międzynarodową skalę, przekazując na ten cel dary pieniężne, rzeczowe i żywnościowe. W Polsce od dnia otwarcia firma będzie blisko współpracować z „Fundacją Azylu pod Psim Aniołem” - mówi Country Manager na Polskę Wojciech Kamiński. Współpraca ma mieć długoterminowy charakter i zostanie zainicjowana w dniu 17.10.2012 roku zbiórką karmy w sklepie. Za każdy dokonany zakup Maxi Zoo przekaże „Fundacji Azylu pod Psim Aniołem” w darze puszkę karmy dla psów lub kotów. Od 17 października czeka na gości wiele akcji promocyjnych i urozmaicony program z okazji otwarcia sklepu w Warszawie. Klienci, którzy zrobią zakupy za ponad 50 złotych, będą mogli zaoszczędzić 15 złotych, wykorzystując kupon z aktualnej ulotki reklamowej lub strony internetowej www.maxizoo.pl. Także dla dzieci przewidziano wiele atrakcji. Mile widziane są również psy klientów, które w namiocie rozstawionym przed centrum handlowym Leclerc będą miały okazję nie tylko wziąć udział w zabawie, lecz także spróbować najróżniejszych przysmaków. O MAXI ZOO: Sieć specjalistycznych sklepów została założona w 1990 roku pod marką Fressnapf przez wspólnika zarządzającego firmą, jej właściciela Torstena Toellera. W wielu europejskich krajach Fressnapf działa pod nazwą MAXI ZOO. Obecnie istnieje około 1.200 sklepów w 12 europejskich krajach, co zapewnia MAXI ZOO wiodącą pozycję na europejskim rynku produktów dla zwierząt. W roku gospodarczym 2011 przedsiębiorstwo osiągnęło ze sprzedaży stacjonarnej i internetowej łączne obroty w wysokości około 1,4 miliarda euro. MAXI ZOO zatrudnia w całej Europie blisko 10.000 osób.  Więcej informacji znajdziesz na naszej nowej stronie internetowej www.maxizoo.pl.
 • piątek, 28 września Maxi Zoo wchodzi do Polski (Wiadomości branżowe) (Dla Maxi Zoo, Fundacj Azylu, Psim Anio, Torstena Toellera) (by netPR.pl)
  Inauguracja pierwszego sklepu Maxi Zoo odbędzie się w środę, 17 października. W tym dniu, europejska specjalistyczna sieć oferująca produkty dla zwierząt otworzy swój pierwszy sklep w Polsce. W centrum handlowym Leclerc przy ulicy Jutrzenki 156, na ponad 500 metrach kwadratowych, Maxi Zoo zaoferuje polskim miłośnikom zwierząt wszystko dla ich ulubieńców. Klientów ucieszy z pewnością zróżnicowany asortyment – znajdą oni tu zarówno żywność dla zwierząt, we wszystkich przedziałach cenowych, jak i praktyczne, użyteczne i oryginalne akcesoria, takie jak smycze, drapaki dla kotów, produkty pielęgnacyjne, klatki i zabawki. Duży wybór asortymentu uzupełnią wyjątkowe marki własne Maxi Zoo, reprezentujące także wszystkie kategorie cenowe. Maxi Zoo zapewnia swoim klientom nie tylko profesjonalne porady, lecz także przyjemność z zakupów w supernowoczesnej i przyjaznej atmosferze. Z okazji otwarcia sklepu w Warszawie przygotowano wiele atrakcyjnych ofert i akcji promocyjnych. Klienci, którzy zrobią zakupy za ponad 50 złotych, będą mogli zaoszczędzić 15 złotych, wykorzystując kupon z aktualnej ulotki reklamowej lub strony internetowej. Maxi Zoo pamięta również o najmłodszych miłośnikach zwierząt, dlatego w pierwszych dniach otwarcia przygotowano wiele atrakcji dla dzieci. Dla Maxi Zoo miłość do zwierząt nie ogranicza się do deklaracji – przeciwnie, zaangażowanie na rzecz ochrony zwierząt jest podstawą filozofii przedsiębiorstwa. Od wielu lat firma angażuje się w ochronę zwierząt na międzynarodową skalę, przekazując na ten cel dary pieniężne, rzeczowe i żywnościowe. W Polsce od dnia otwarcia firma będzie współpracować z „Fundacją Azylu pod Psim Aniołem”. Współpraca ma mieć charakter długoterminowy, a zainicjowana będzie 17 października, wielką zbiórką w sklepie darów dla podopiecznych Fundacji. Maxi Zoo prowadzi około 1.200 sklepów w 12 europejskich krajach i zatrudnia łącznie blisko 10.000 osób. Przedsiębiorstwo zajmuje wiodącą pozycję na rynku produktów dla zwierząt domowych w Europie. Więcej informacji znajdziesz już teraz na naszej nowej stronie internetowej www.maxizoo.pl. O MAXI ZOO: Sieć specjalistycznych sklepów została założona w 1990 roku pod marką Fressnapf przez wspólnika zarządzającego firmą, jej właściciela Torstena Toellera. W wielu europejskich krajach Fressnapf działa pod nazwą MAXI ZOO. Obecnie istnieje około 1.200 sklepów w 12 europejskich krajach, co zapewnia MAXI ZOO wiodącą pozycję na europejskim rynku produktów dla zwierząt. W roku gospodarczym 2011 przedsiębiorstwo osiągnęło ze sprzedaży stacjonarnej i internetowej łączne obroty w wysokości około 1,36 miliarda euro. MAXI ZOO zatrudnia w całej Europie ponad 8.500 osób.  Więcej informacji znajdziesz na naszej nowej stronie internetowej www.maxizoo.pl
 • wtorek, 4 września Maxi Zoo cieszy się na otwarcie swojego pierwszego sklepu w Polsce (Wiadomości branżowe) (Debiut Maxi Zoo, Polsce Na, Polsk Wojciech Kami, Torstena Toellera) (by netPR.pl)
  Debiut Maxi Zoo w Polsce: Na jesień europejska specjalistyczna sieć oferująca produkty dla zwierząt otworzy swój pierwszy sklep w Warszawie. Na ponad 500 metrach kwadratowych Maxi Zoo oferuje polskim miłośnikom zwierząt wszystko, czego potrzebują ich ulubieńcy. Klientów ucieszy z pewnością najbogatszy w kraju asortyment – znajdą tu zarówno żywność dla zwierząt we wszystkich przedziałach cenowych, jak i praktyczne, użyteczne i oryginalne akcesoria. Poza karmami jakości premium będzie można kupić na przykład smycze, drapaki dla kotów, produkty pielęgnacyjne oraz zabawki dla czworonożnych przyjaciół, a także legowiska, klatki i akwaria wraz z wyposażeniem. Maxi Zoo zapewnia swoim klientom nie tylko profesjonalne doradztwo, lecz także przyjemność z zakupów w supernowoczesnej i przyjemnej atmosferze. „Polacy to prawdziwi przyjaciele zwierząt: ponad 7 milionów psów i przeszło 5 milionów kotów jest tego najlepszym dowodem. Cieszymy się, że już wkrótce dzięki naszemu pierwszemu sklepowi będziemy dla miłośników zwierząt z Warszawy i okolic kompetentnym i przyjaznym partnerem” − mówią właściciel Maxi Zoo Torsten Toeller i country manager na Polskę Wojciech Kamiński. Z okazji otwarcia sklepu w Warszawie na jesień przygotowano wiele atrakcyjnych ofert i akcji promocyjnych. Maxi Zoo już od lat angażuje się w ochronę zwierząt, przekazując na ten cel dary pieniężne i rzeczowe. W Polsce od dnia otwarcia będzie blisko współpracować z Fundacją Azylu pod Psim Aniołem. Współpraca ma mieć długoterminowy charakter, a już na jesień zostanie zainicjowana zbiórką darów w sklepie. Maxi Zoo prowadzi blisko 1200 sklepów w 12 europejskich krajach i zatrudnia łącznie około 8500 osób. Przedsiębiorstwo zajmuje czołową pozycję na rynku produktów dla zwierząt domowych w Europie. Więcej informacji znajdziesz już teraz na naszej nowej stronie internetowej www.maxi-zoo.pl. O Maxi Zoo: Sieć specjalistycznych sklepów została założona w 1990 roku pod marką Fressnapf przez Torstena Toellera. W wielu europejskich krajach Fressnapf działa pod nazwą Maxi Zoo. Obecnie istnieje około 1200 sklepów w 12 europejskich krajach, co zapewnia Maxi Zoo czołową pozycję na europejskim rynku produktów dla zwierząt. W roku gospodarczym 2011 przedsiębiorstwo osiągnęło ze sprzedaży stacjonarnej i internetowej łączne obroty w wysokości około 1,36 miliarda euro. Maxi Zoo zatrudnia w całej Europie ponad 8500 osób. Więcej informacji znajdziesz na naszej nowej stronie internetowej www.maxi-zoo.pl.
2011
 • poniedziałek, 14 listopada Złoty Laur Konsumenta dla karmy Purina ONE (Wiadomości branżowe) (Laur Konsumenta, Nestl Purina, uk) (by netPR.pl)
  Właściciele kotów wiedzą, co jest najlepsze dla ich ulubieńców. Dlatego docenili karmę Purina ONE za jej unikalną formułę, która dostarcza 100% kompletnego i zbilansowanego pokarmu i przyznali jej Złoty Laur Konsumenta 2011. Purina ONE to sucha karma dla kotów opracowana przez lekarzy i dietetyków firmy Nestlé Purina z myślą o potrzebach zwierzaków. Dostarcza im wszystkich niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania tak, by mogły cieszyć się doskonałym zdrowiem przez wiele lat. Karma Purina ONE, dzięki różnorodnym produktom, wspomaga na co dzień prawidłowy rozwój od małego kociaka, poprzez dojrzałego kota, aż do seniora. Naturalne mechanizmy obronności Twojego kota Produkty marki Purina ONE powstały w oparciu o nową, wzbogaconą formułę Actilea, która wspiera obronę organizmu zwierząt. Trzy główne składniki zaczynają działać już w jelitach, skąd ich działanie rozprzestrzenia się na cały organizm i wspomaga system odpornościowy. Należą do nich: - probiotyki, które wspomagają florę bakteryjną jelit, pobudzając rozwój dobrych bakterii;- drożdże będące źródłem witamin, minerałów, protein ibetaglukanów, wspomagają także układ  immunologiczny;- przeciwutleniacze, które pomagają zwalczać szkodliwe działanie wolnych rodników, czyli chronią komórki i opóźniają proces starzenia. W różnorodności siła Każdy kot jest inny, dlatego specjaliści Purina ONE opracowali siedem różnych rodzajów karm dostosowanych m.in. do wieku, aktywności fizycznej czy nawet alergii. Purina ONE Junior jest to pokarm dla kociąt do 12 miesiąca życia. Małe granulki są doskonale dostosowane do niewielkich pyszczków, co zapewnia komfort jedzenia. Karma dla kociąt jest bogata w taurynę, która wspomaga układ nerwowy, narząd wzroku oraz serce. Purina ONE Adult jest to karma dla kotów dorosłych dostarczająca niezbędnych składników odżywczych, by zwierzę mogło zachować doskonałą kondycję fizyczną przez długi czas. Dla urozmaicenia codziennych posiłków, karma dostępna jest w trzech smakach: kurczak, wołowina oraz łosoś połączone z wysokostrawnym ryżem. Purina ONE Senior 7+ to produkty przeznaczone dla kotów powyżej siódmego roku życia. Pomagają w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania nerek, ponieważ zawierają 20% mniej fosforu niż karma dla kotów młodszych, a składniki mineralne wspomagają pracę układu moczowego. Purina ONE Light jest to idealna karma dla kotów mało aktywnych bądź otyłych, które powinny ograniczać liczbę przyjmowanych kalorii, jednocześnie nie rezygnując ze składników odżywczych. Purina ONE Indoor Formula przystosowana jest dla zwierzaków, żyjących głównie w domowym zaciszu, które bardzo często czyszczą swoje futro, co powoduje zaleganie sierści w ich żołądkach. Zawartość naturalnych błonników pozwala na minimalizację tworzenia się kulek włosowych. Purina ONE Steril Cat przeznaczona dla kotów po sterylizacji mających skłonności do tycia oraz problemy z układem moczowym. Purina ONE Sensitive jest stworzona dla kotów z wrażliwym żołądkiem. Zawiera także ograniczoną ilość źródeł białka, zmniejszając przy tym ryzyko wystąpienia uczulenia.
 • czwartek, 8 września Zobacz świat oczami kota (Wiadomości branżowe) (Ad Pistols, DARLING, FRISKIES, Le Bobo) (by netPR.pl)
  Od dzieciństwa znamy kota w butach, oglądaliśmy mówiącego kota w kapeluszu, ale kot z aparatem? Tego jeszcze nie było! Marka FRISKIES przedstawia Le Bobo – kota-fotografa i zaprasza do wyjątkowego konkursu i oglądania świata z kociej perspektywy. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – notebook Sony VAIO, aparaty Nikon i bony o wartości 100 zł na stworzenie własnej fotoksiążki. Le Bobo to kot niezwykły. Żyje pełnią życia i utrwala każdą chwilę na zdjęciach. Codziennie z aparatem na szyi poluje na ciekawe ujęcia. Obserwuje świat z szafy, spod łóżka, z parapetu, spod drzewa – jego ciekawska natura gna go wszędzie tam, gdzie coś się dzieje. A w życiu kota dzieje się naprawdę wiele. Teraz możemy się o tym przekonać na własne oczy! Świat z kociej perspektywy, uwieczniony na zdjęciach zrobionych przez Le Bobo, będzie można podziwiać podczas wyjątkowej wystawy. Od  24 września do 2 października 2011 r. w Pasażu Wiecha w Warszawie odkryjemy rąbek tajemnicy i zdradzimy co robią koty, gdy nikt nie widzi. Wyjątkowe zdjęcia z wypraw i przygód Le Bobo będzie można zobaczyć również na stronie internetowej www.friskies.pl/lebobo. Czy Twojego kota także spotykają przygody? Gdzie lubi spędzać czas, co go interesuje? Teraz możecie się o tym przekonać, biorąc udział w konkursie! Wystarczy w dniach 19 – 30 września 2011 r. zalogować się na stronie www.friskies.pl/lebobo, uzasadnić, dlaczego to Twój kot byłby najlepszym fotografem i załączyć zdjęcie, na którym jesteś Ty i Twój kot. Spośród wszystkich odpowiedzi jury wybierze najciekawsze i zaprosi do drugiego etapu konkursu 150 osób, które otrzymają specjalne kocie aparaty Pet’s Eye View. W drugim etapie, który rozpocznie się 4 października i potrwa do 30 października 2011 r., należy zamieścić na stronie www.friskies.pl/lebobo pięć najciekawszych, najzabawniejszych, najbardziej poruszających zdjęć zrobionych przez pupila. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Właściciel najzdolniejszego kota-fotografa otrzyma notebook Sony VAIO. Kolejne trzy osoby, których koty uwiecznią najciekawsze momenty, dostaną profesjonalny aparat Nikon, a 30 uczestników zostanie nagrodzonych specjalnym fotokodem o wartości 100 zł, umożliwiającym stworzenie własnej fotoksiążki. Akcja będzie wspierana w prasie oraz w internecie. Kampania potrwa od 5 września do końca października 2011 r. Za kampanię prasową i internetową oraz zakup mediów odpowiada MEC. Stronę internetową przygotowała agencja Ad Pistols. *** Nestlé PURINA PetCare jest światowym liderem w produkcji karm dla psów i kotów. W ofercie firmy znajdują się marki stworzone z myślą o codziennych potrzebach zwierząt. W kanale spożywczym dostępne są marki karmy dla kotów GOURMET, FELIX, PURINA ONE, FRISKIES i DARLING, a także marki karmy dla psów FRISKIES i DARLING. Nestlé PURINA PetCare oferuje również specjalistyczne karmy dla psów i kotów PRO PLAN, DOG CHOW oraz CAT CHOW, dostępne tylko w sklepach zoologicznych. FRISKIES to należąca do firmy Nestlé PURINA PetCare marka, która oferuje karmę dopasowaną do etapu i stylu życia każdego psa i kota. W portfolio marki znajduje się karma dla psów FRISKIES Junior, Active, Balance i Maxi oraz kotów – FRISKIES Junior, Indoor, Sterile i Adult. Marka FRISKIES oferuje również przekąski dla psów.
 • wtorek, 19 lipca FRISKIES zaprasza do kina (Wiadomości branżowe) (DARLING, Kino Letnie, Parku Chorzowskiego, Purina Friskies) (by netPR.pl)
  Do kina chodzimy często ze znajomymi, a teraz możemy zabrać również swojego czworonożnego przyjaciela. W letnie czwartki marka FRISKIES zaprasza wszystkich miłośników kina i ich pupili na seans filmowy na naprawdę dużym ekranie, a do tego konkursy i zabawy dla Ciebie i Twojego czworonoga. Firma Nestlé PURINA PetCare, producent karmy FRISKIES, została partnerem akcji RMF FM – Kino Letnie. Projekcje hitów filmowych będą odbywały się w największych miastach Polski. Start zawsze o godz. 20:30, a wstęp na seanse jest bezpłatny. 14 lipca 2011 akcję zainaugurował pokaz filmu „Kac Vegas” na Krakowskich Błoniach. 21 lipca Kino Letnie zagości w Warszawie na Polu Mokotowskim, a tydzień później w Poznaniu (Malta). 11 sierpnia wszystkich fanów kina zapraszamy do Parku Chorzowskiego w Katowicach. Filmowe lato zakończy się 25 sierpnia na Wyspie Słodowej we Wrocławiu. Na prawdziwych kinomaniaków czekają również konkursy filmowe. W każdy poniedziałek o 9:30 na antenie radia RMF FM można wygrać kino domowe, a dla swojego czworonożnego przyjaciela zapas karmy FRISKIES Balance i FRISKIES Active, miskę lub zabawkę. Wystarczy tylko odgadnąć tytuł filmu, który będzie wyświetlany w najbliższy czwartek po konkursie. Ci, którym szczęście nie dopisze podczas quizów radiowych, będą mogli spróbować swoich sił w konkursach organizowanych przed seansami. W jednym z nich trzeba poprawnie odpowiedzieć na pytanie związane z żywieniem zwierząt i marką FRISKIES, a w drugim, razem ze swoim czworonogiem, zaprezentować sztuczki. Zwycięzcy otrzymają zapas karmy, a także miski i zabawki dla swoich pupili. Dla wszystkich uczestników konkursów marka FRISKIES przygotowała nagrody pocieszenia w postaci przekąsek dla psów. Nie będą to jedyne atrakcje czekające na miłośników zwierząt i kina. Nie wiesz co zrobić, gdy pies ciągnie na spacerze, szczeka, gdy w domu pojawią się goście lub gryzie ulubione buty? Odpowiedzi na te pytania udzielą behawioryści z Centre of Applied Pet Ethology Polska (COAPE Polska), którzy prowadzą kursy edukacyjne dla właścicieli zwierząt, trenerów i lekarzy weterynarii. Każdy, kto odwiedzi stoisko FRISKIES, otrzyma poradę na temat niepokojącego zachowania swojego pupila. W namiocie FRISKIES będzie można również otrzymać karmę FRISKIES do wypróbowania w domu oraz gadżety. Akcja będzie wspierana w prasie, na stronach internetowych Friskies.pl i RMF. Czas trwania kampanii: lipiec – sierpień. Za zakup mediów odpowiada MEC. Nestlé PURINA PetCare jest światowym liderem w produkcji karm dla psów i kotów. W ofercie firmy znajdują się marki stworzone z myślą o codziennych potrzebach zwierząt. W kanale spożywczym dostępne są marki karmy dla kotów GOURMET, FELIX, PURINA ONE, FRISKIES i DARLING, a także marki karmy dla psów FRISKIES i DARLING. Nestlé PURINA PetCare oferuje również specjalistyczne karmy dla psów i kotów PRO PLAN, DOG CHOW oraz CAT CHOW, dostępne tylko w sklepach zoologicznych. FRISKIES to należąca do firmy Nestlé PURINA PetCare marka, która oferuje karmę dopasowaną do etapu i stylu życia każdego psa i kota. W portfolio marki znajduje się karma dla psów FRISKIES Junior, Active, Balance i Maxi oraz kotów – FRISKIES Junior, Indoor, Sterile i Adult. Marka FRISKIES oferuje również przekąski dla psów.    
2010
 • czwartek, 19 sierpnia Finał zawodów Pucharu Polski w dogfrisbee Dog Chow Disc Cup w Warszawie (Wiadomości branżowe) (Dariusz Radomski, Puchar Polski, Robert Kaszy, USA) (by netPR.pl)
  Warszawa – Już po raz piąty w Warszawie odbędą się finały zawodów w dogfrisbee – Dog Chow Disc Cup. W dniach 4-5 września na Polach Mokotowskich do walki o Puchar Polski staną zespoły wyłonione podczas czterech kwalifikacji regionalnych – 30 najlepszych w kategorii SuperOpen Freestyle oraz 30 w technicznej konkurencji Super-Pro Toss & Fetch. Zwycięska trzyosobowa reprezentacja Polski weźmie udział w zawodach Purina Incredible Dog Challenge, które zostaną rozegrane 1 i 2 października w USA. W tym roku rozgrywana jest V już edycja zawodów Dog Chow Disc Cup. Rozpoczęła się w maju eliminacjami w Chorzowie, kolejne odbyły się we Wrocławiu i Poznaniu (czerwiec) oraz w Sopocie (sierpień). W tegorocznej edycji udział wzięła rekordowa liczba zespołów – w sumie zgłosiło się ponad 220 drużyn z Polski oraz liczne teamy z Niemiec, Czech, Węgier, Rosji, Słowenii, USA i Japonii (w czterech kwalifikacjach razem wzięło udział ponad ćwierć tysiąca drużyn, ponad 200 psów, zawodnicy w wieku od 5 do 55 lat). Dogfrisbee polega na rzucaniu przez człowieka dyskiem i chwytaniu go przez psa. Za oficjalną datę narodzin tego sportu uważa się 5 sierpnia 1974, kiedy to w przerwie meczu baseballowego pomiędzy Dodgersami i Redsami na boisko wbiegł Alex Stein ze swoim psem Ashley i zaczął grać we frisbee. Stein był pasjonatem frisbee, który pewnego dnia odkrył, że jego pies z pasją chwyta rzucany w powietrze dysk. Od tego momentu zaczął trenować ze swoim podopiecznym, dając początek nowemu sportowi. Efekt po raz pierwszy mogli podziwiać kibice meczu baseballowego – pies mknął po boisku z zadziwiającą prędkością ponad 60 kilometrów na godzinę i łapał dysk na wysokości prawie trzech metrów nad ziemią! W Polsce dogfrisbee znany jest dopiero od kilku lat, jednak popularność tego sportu stale rośnie. „Dogfrisbee to piękny i widowiskowy sport dla każdego. Można go uprawiać w każdym wieku" - mówi Dariusz Radomski, trener psów i organizator Dog Chow Disc Cup. „Jest też doskonałym sposobem na odpowiednie wychowanie psa i budowanie z nim porozumienia. Wspólny trening jest oparty na współdziałaniu, reakcji na wzajemne sygnały i zachowania. To wyćwiczone i utrwalone porozumienie sprawia, że statystyczna osoba uprawiająca sport z psem ma z nim znakomicie mniej problemów w życiu codziennym niż statystyczny właściciel psa." W turnieju finałowym DCDC o Puchar Polski walczyć będą najlepsze zespoły w kategorii SuperOpen Freestyle oraz konkurencji Super-Pro Toss & Fetch. Do każdej zakwalifikowano 30 zespołów, wśród których, poza rodzimymi specjalistami, są również teamy z Republiki Czeskiej i Niemiec. Podczas zawodów zostanie wyłoniona trzyosobowa reprezentacja Polski na prestiżowe zawody Purina Incredible Dog Challenge, rozgrywane 1 i 2 października w USA. Będą one retransmitowane na kanale Eurosport. W trakcie imprezy odbędą się pokazy innych sportów kynologicznych. Zaganianie owiec, polegające na tym, że pasterz, głosem lub za pomocą specjalnego gwizdka, wydaje komendy psu, który ma odpowiednio poprowadzić stado przez ustawione na pastwisku bramki i zamknąć owce w zagrodzie. Flyball, to wyścigi równoległe psich sztafet. W każdej z nich biegają 4 psy, a wygrywa ta drużyna, która pokona tor bezbłędnie i w lepszym czasie. (program zawodów dostępny pod adresem:  http://www.latajacepsy.pl/zawody/final-dcdc-2010/final-dcdc-program) "Cieszy nas rosnąca popularność zawodów Dog Chow Disc Cup, do których zgłasza się coraz więcej zawodników i które przychodzi oglądać coraz więcej ludzi." - mówi Robert Kaszyński, Non Grocery Brand Manager, Purina. "Chcemy wypromować w Polsce dyscyplinę dogfrisbee oraz pokazać liczne korzyści, jakie płyną z uprawiania tego sportu, w tym również natury wychowawczej." Właśnie dlatego zawodom będą towarzyszyć specjalne punkty informacyjne, w których zainteresowane osoby będą mogły uzyskać porady ekspertów w zakresie żywienia i wychowania psów oraz zakupić karmę dla swoich podopiecznych. To część programu „DOGadaj się ze swoim psem”, opracowanego we współpracy z ekspertami - behawiorystą, specjalistą ds. żywienia, trenerem i dogoterapeutą. Jego celem jest dostarczenie obecnym i przyszłym właścicielom psów wiedzy na temat odpowiedniego zrozumienia i wychowania swoich ulubieńców. Wszystkie informacje o tym programie, jak również szczegóły dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.latajacepsy.pl   Dodatkowych informacji udziela: Dariusz Radomski Organizator Dog Chow Disc Cup Tel. +48 601 944 737   Anna Przedrzymirska Scholz & Friends Warszawa Tel. +48 513 022 53 e-mail: [email protected]  
2009
 • wtorek, 26 maja DOGFRISBEE Uwaga na latające psy! (Wiadomości branżowe) (Dog Sport, Park Po, Pola Mokotowskie, Polach Mokotowskich) (by netPR.pl)
  Któż nie zna latającego talerza, którym często bawią się całe rodziny w parku. Teraz coraz większą popularność zdobywa dogfrisbee – sport, który każdy może uprawiać z własnym psem. Wystarczy zakupić karmę PURINA Dog Chow 15 kg, a psi, latający talerz będzie twój. Zacznij ćwiczyć już dziś, by sprawdzić swych sił w zawodach Pucharu Polski - Dog Chow Disc Cup 2009!  Od połowy maja każdy, kto zakupi w sklepie zoologicznym opakowanie 15 kg karmy PURINA Dog Chow otrzyma wyjątkowy prezent – profesjonalny dysk frisbee, który sprawdzi się w letnich, sportowych wyczynach ze swym ulubieńcem. Ponadto, do zestawu dołączona jest płyta DVD z kursem „Dogfrisbee krok po kroku” oraz interesujący kwartalnik o psich sportach – Dog & Sport, który promuje zdrowe spędzanie czasu razem ze swoim czworonogiem. Puchar dla zaangażowanych Tych, którzy złapią bakcyla zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanych już po raz czwarty zawodach Pucharu Polski - Dog Chow Disc Cup. W tym roku zwiększyliśmy ich liczbę do 5 wydarzeń, na które serdecznie zapraszamy: •  Chorzów,   Park Chorzowski:       2-3.05.2009 •  Wrocław,    Park Południowy:       13-14.06.2009 •  Sopot,         Hipodrom:                  8-9.08.2009 •  Warszawa,   Pola Mokotowskie:    5.09.2009 • 6 września br. na Polach Mokotowskich w Warszawie odbędzie się Finał Krajowy Dog Chow Disc Cup 2009. Społeczność miłośników dogfrisbee W tych wyjątkowych zawodach Dog Chow Disc Cup może uczestniczyć każdy – wystarczy zapisać się na nie w nowym portalu www.latajacepsy.pl. Dostępna od połowy maja interaktywna strona internetowa to niezastąpione źródło wiedzy o dogfrisbee, zawierające informacje o zawodach, wypowiedzi ekspertów, a także porady dla osób rozpoczynających swoją przygodę z tym sportem. Ponadto, w serwisie www.latajacepsy.pl będzie można uzyskać informacje o prawidłowym żywieniu psów, a także dodać swój profil i wymieniać się poglądami z innymi właścicielami czworonogów na dostępnych forach i blogach. Promocja konsumencka z zestawem startowym dogfrisbee będzie wspierana inauguracją strony internetowej www.latajacepsy.pl, reklamą w miesięczniku Mój Pies, specjalnym wydaniem kwartalnika Dog & Sport oraz lokalnymi akcjami promocyjnymi w wybranych sklepach zoologicznych. Puchar Polski Dog Chow Disc Cup 2009 będzie wspierany kampanią prowadzoną w lokalnych mediach w miastach, gdzie odbędą się zawody (lokalna prasa, rozgłośnie radiowe, billboardy, plakaty promocyjne), a także na ekranach LCD warszawskiego metra. Za zakup mediów odpowiedzialna jest agencja Mediaedge:cia.
2008
 • czwartek, 15 maja Purina ONE Sterilcat Nowość dla kotów marki Nestlé PURINA (Wiadomości branżowe) (uk) (by netPR.pl)
  Nestlé PURINA poszerza asortyment marki Purina ONE o nowy, wyjątkowy na rynku karm dla kotów produkt – Sterilcat. Jest to produkt unikalny na rynku, ponieważ opracowany specjalnie dla kotów kastrowanych oraz po zabiegu sterylizacji. Odpowiada na potrzeby 50% kotów domowych. Pozycjonowany jest w segmencie karm super premium. Koty kastrowane i po zabiegu sterylizacji mają specyficzne potrzeby. Zabieg wywołuje zmiany, które mogą prowadzić do przyrostu wagi i częstych problemów z układem moczowym. Purina ONE Sterilcat posiada odpowiednio dobraną kompozycję składników mineralnych by lepiej kontrolować pH moczu. Wołowina, która jest głównym składnikiem karmy sprawia, że jest ona wyjątkowo smakowita. Zawartość bogatej w białka pszenicy, która jest źródłem węglowodanów sprawia, że energia uwalniana jest stopniowo, dając kotu uczucie sytości i pomaga kontrolować jego wagę. Purina ONE Sterilcat o smaku wołowiny i pszenicy dostępna będzie w dwóch opakowaniach: ·         200 gramowym, którego cena sugerowana na półce wynosi ok. 4,40 PLN ·         800 gramowym, którego cena sugerowana na półce wynosi ok. 15,70 PLN. Purina ONE, to zbilansowana i kompletna karma z kategorii super premium, wyprodukowana z najwyższej jakości wyselekcjonowanych składników. Purina ONE Sterilcat to kolejna nowość tej marki, która poszerza portfolio produktów pomagających zadbać o zbilansowane menu swojego ulubieńca. Purina ONE Sterilcat dostępny będzie w kanałach sprzedaży: tradycyjnym i nowoczesnym od początku czerwca 2008 roku.  
 • poniedziałek, 17 marca GOURMET PERLE ? nowy pokarm dla kota od Nestlé PURINA (Wiadomości branżowe) (GOURMET) (by netPR.pl)
  Nestlé PURINA poszerzyło asortyment marki GOURMET o kategorię luksusowych saszetek – GOURMET PERLE. Jest to produkt z kategorii super premium o unikalnej, opatentowanej teksturze: mini fileciki w sosie. Dostępny jest w czterech wariantach smakowych: ·         Wołowina z marchewką ·         Pstrąg ze szpinakiem ·         Dziczyzna z warzywami ·         Kurczak Nowy produkt, to doskonały pomysł na urozmaicenie diety każdego kota. GOURMET PERLE – mini fileciki to wyszukane danie, które usatysfakcjonuje każde kocie podniebienie. GOURMET PERLE to zbilansowana i kompletna karma z kategorii super premium, wyprodukowana z najwyższej jakości wyselekcjonowanych składników. Jest to produkt z kategorii „dań na jeden raz”, co daje pewność, że posiłek jest zawsze świeży, o wysokich walorach smakowych. Należy również podkreślić cechy opakowania: łatwość podawania posiłku oraz wygodę użycia. Sugerowana cena na półce GOURMET PERLE za opakowanie 85g to około 3,50 PLN. Produkt dostępny jest we wszystkich kanałach sprzedaży: tradycyjnym, nowoczesnym i specjalistycznym.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x