LIFESTYLE Zwierzęta

Weekend z Latającymi psami w Warszawie

Już w najbliższy weekend, tj. 3-4 września br. warszawski park Pole Mokotowskie stanie się centrum niesamowitych podniebnych akrobacji. Właśnie wtedy odbędzie się kolejna edycja zmagań Latających Psów - rozgrywek w

Data publikacji: 2016-08-30
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Weekend z Latającymi psami w Warszawie
Kategoria: LIFESTYLE, Zwierzęta

Już w najbliższy weekend, tj. 3-4 września br. warszawski park Pole Mokotowskie stanie się centrum niesamowitych podniebnych akrobacji. Właśnie wtedy odbędzie się kolejna edycja zmagań Latających Psów – rozgrywek w dogfrisbee.

Weekend z Latającymi psami w Warszawie LIFESTYLE, Zwierzęta - Już w najbliższy weekend, tj. 3-4 września br. warszawski park Pole Mokotowskie stanie się centrum niesamowitych podniebnych akrobacji. Właśnie wtedy odbędzie się kolejna edycja zmagań Latających Psów - rozgrywek w dogfrisbee.

Tegoroczne zmagania Latających Psów powoli zbliżają się ku końcowi. W weekend 3-4 września br. odbędą się już ostatnie w tym sezonie zawody. Tym razem czworonogi z całej Polski oraz ich opiekunów będzie można spotkać w warszawskim parku Pole Mokotowskie. To niepowtarzalna okazja, aby podziwiać widowiskowe pokazy zawodników startujących w licznych konkurencjach. Tym razem zobaczymy dystansowe ThrowNGo, polegające na aportowaniu przez psa lecącego dysku, Freestyle – najbardziej widowiskową formą dogfrisbee, a także zupełnie nową dyscyplinę Frizgility czyli połączenie frisbee oraz agility. Po raz pierwszy zostanie rozegrane Time Warp, w którym należy zgromadzić jak największą ilość punktów poprzez wykonane trzech złapanych rzutów. Nie zabraknie też skoków do wody – Dog Diving. Dodatkowo, w trakcie zawodów udzielane będą bezpłatne porady ekspertów w zakresie żywienia i zachowania zwierząt. Sponsorem cyklu Latające Psy są producenci marek DOG CHOW® oraz ADVANTIX®.

Dogfrisbee jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin kynologicznych na świecie, zyskującą sporą grupę miłośników również w Polsce. Polega ona na aportowaniu przez psa lecącego dysku oraz wykonywaniu przez czworonoga różnych powietrznych ewolucji. Widowiskowe zawody Latające Psy bazują na umiejętnościach, wymagających współpracy człowieka z psem. Rozgrywki odbywają się na terenie najbardziej popularnych i lubianych przez mieszkańców parków miejskich w czterech miastach Polski – Wrocławiu, Poznaniu, Sopocie oraz w Warszawie. Z każdym rokiem zawody przyciągają coraz większą liczbę miłośników latających psów – zarówno uczestników, jak i widzów. I tym razem do walki o główne trofeum staną profesjonalni i początkujący „dogfrisbiarze” zarówno z Polski jak i z zagranicy.

Tegoroczne zmagania Latających Psów odbywają się w nowatorskiej formule UpDog. Nowy kształt konkursu da szansę na zaprezentowanie się mniej atletycznym psom, a przed zawodowcami postawi nowe wyzwania. W Warszawie rozegrane zostaną aż cztery nowe konkurencje. Oprócz znanych pokazów Freestyle, zespoły zmierzą się w ThrowNGo – polegającym na jak najszybszym aportowaniu przez psa lecącego dysku; oraz zupełnie nowej dyscyplinie Frizgility czyli połączeniu frisbee oraz agility, gdzie najważniejsza jest idealna komunikacja z psem. Celność i szybkość reakcji zostanie sprawdzona w konkurencji Time Warp. Odbędą się również pokazy Dog Diving, w których psy wykonują widowiskowe loty w dal nad taflą basenu wypełnionego wodą. Podczas imprezy właściciele czworonogów będą mogli także indywidualnie porozmawiać z ekspertami z dziedziny właściwego żywienia, profilaktyki zdrowia oraz psychologii i zachowań psów.

Obecność na zawodach Latające Psy to także szansa zadbania o kondycję czworonoga – podczas weekendowych zmagań można zasięgnąć bezpłatnych porad ekspertów marki DOG CHOW® dot. właściwego żywienia oraz psychologii i zachowań psów. W trakcie wydarzenia, właściciele psów mogą także otrzymać specjalne próbki karmy DOG CHOW®, dopasowanej do wieku swojego najlepszego przyjaciela.

Już od ponad dekady DOG CHOW® promuje aktywne spędzanie czasu ze swoim psem wspierając zawody dogfrisbee. Ta charakteryzująca się dużą aktywnością dyscyplina, wymaga również odpowiednio zbilansowanej karmy. Edukując oraz pomagając właścicielom w doborze właściwego pożywienia, wspólnie z nimi dba o dobrą formę i zdrowie ulubieńca. Dzięki starannie dobranym składnikom oraz porcjom dostarcza zwierzętom optymalny poziom energii zapewniając prawidłowe odżywienie na każdym etapie życia.

W trakcie warszawskich zawodów dyżur pełnić będzie również ekspert marki Advantix® – lekarz weterynarii, który bez dodatkowych opłat skontroluje stan zdrowia czworonogów, które pojawią się na zawodach. Odwiedzając mobilną klinikę marki będzie można także uzyskać informacje o sposobach ochrony psów przed kleszczami, pchłami i komarami.

Szczegółowe informacje nt. serii zawodów Latające Psy dostępne są na stronie www.latajacepsy.org, facebooku marki DOG CHOW®: www.facebook.com/dogchowpolska oraz stronie marki Advantix®: www.zdrowyfutrzak.pl.

Harmonogram zawodów Latających Psów w Warszawie

Sobota 3 września

od 8:00: rejestracja zawodników

9:00: Dog Diving – kwalifikacje

10:30: Freestyle Level 1 – runda kryteriów

12:00: III Spacer Adopciaków

12:10: ThrowNGo Level 1 1.-50.

14:00: Zaganianie owiec

14:30: ThrowNGo Level 1 51.-80.

15:30: Freestyle Level 2 – runda kryteriów

17:00: ThrowNGo Level 2

18:00: Zaganianie kaczek

18:20: Dog Diving – runda wstępna

 

Niedziela 4 września

8:00: Time Warp /pierwszy raz!/

9:30: Freestyle Level 1 – runda efektu

10:30: Dog Diving – półfinał (15 psów)

11:15: Frizgility

13:30: Freestyle Level 2 – runda efektu

14:30: Zaganianie owiec

15:00: Frizgility Masters (Top 10)

ThrowNGo Masters (Top 10)

15:45: Dog Diving – finał (5 psów)

16:15: Pokaz Flyball

17:00: Ceremonia zakończenia zawodów

Zaganianie kaczek

 

Kontakt do Biura Prasowego Zawodów Latających Psów:

Agnieszka Różycka, BrandLab, [email protected], tel. 502 676 106

Anna Ryznar, BrandLab, [email protected] , tel. 600 034 993

 

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Weekend z Latającymi psami w Warszawie LIFESTYLE, Zwierzęta - Już w najbliższy weekend, tj. 3-4 września br. warszawski park Pole Mokotowskie stanie się centrum niesamowitych podniebnych akrobacji. Właśnie wtedy odbędzie się kolejna edycja zmagań Latających Psów - rozgrywek w dogfrisbee.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Zwierzęta

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy