LIFESTYLE Zwierzęta

POMAGAJMY KOTOM – NIE TYLKO W DNIU ICH ŚWIĘTA

POMAGAJMY KOTOM – NIE TYLKO W DNIU ICH ŚWIĘTA
Niedawno obchodziliśmy Dzień Kota, który zwracał uwagę na los polskich czworonogów. Przez 6 lat trwania akcji Pomoc Dla Schronisk udało się zebrać dla kotów blisko milion złotych i przekazano ponad 100 ton karmy i ogromne ilości

Data publikacji: 2015-02-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: POMAGAJMY KOTOM – NIE TYLKO W DNIU ICH ŚWIĘTA
Kategoria: LIFESTYLE, Zwierzęta

Niedawno obchodziliśmy Dzień Kota, który zwracał uwagę na los polskich czworonogów. Przez 6 lat trwania akcji Pomoc Dla Schronisk udało się zebrać dla kotów blisko milion złotych i przekazano ponad 100 ton karmy i ogromne ilości żwirków.

POMAGAJMY KOTOM – NIE TYLKO W DNIU ICH ŚWIĘTA LIFESTYLE, Zwierzęta - Niedawno obchodziliśmy Dzień Kota, który zwracał uwagę na los polskich czworonogów. Przez 6 lat trwania akcji Pomoc Dla Schronisk udało się zebrać dla kotów blisko milion złotych i przekazano ponad 100 ton karmy i ogromne ilości żwirków.

Koty, psy i inne potrzebujące zwierzęta z całej Polski otrzymują niezbędne wsparcie, które pozwala im przetrwać kolejne miesiące. Pierwsza wygrana w akcji Pomoc Dla Schronisk miała miejsce w listopadzie 2008 roku  – wynosiła 2849 zł. W ciągu 6 lat wartość wsparcia wzrosła przeszło 5-krotnie. Co miesiąc kolejna ze zwycięskich organizacji otrzymuje przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych.

 „Każda, nawet pojedyncza inicjatywa może przerodzić się w coś wielkiego. Jeszcze 6 lat temu, kiedy organizowaliśmy tę akcję po raz pierwszy, nie spodziewaliśmy się, że może ona przeistoczyć się w tak imponujące przedsięwzięcie. W ubiegłym roku, dwukrotnie pod rząd, pobiliśmy rekord przekazanego wsparcia. Laureaci wrześniowej edycji – Bydgoski Klub Przyjaciół Zwierząt Animals – otrzymali ponad 21 tysięcy złotych. Już miesiąc później udało się zgromadzić sumę przekraczającą 22 tysiące złotych i przekazać kolejną rekordową nagrodę dla podopiecznych organizacji NEKO – Grupy Pomocy Kotom z Wrocławia” – mówi Marek Batko, prezes sklepu Krakvet.pl – organizatora akcji Pomoc dla Schronisk.

Tak wysokie wsparcie jest rezultatem zaangażowania internautów kupujących na Krakvet.pl, którzy co miesiąc oddają przysługujący im rabat, aby wspomóc organizacje działające na rzecz poprawy życia zwierząt.

„W ciągu tych kilku lat mieliśmy możliwość zetknięcia się z niezwykłymi ludźmi, którzy poświęcają swój wolny czas i energię, aby wspierać potrzebujące zwierzęta,  w szczególności koty i psy  – zarówno te schroniskowe jak i wolno bytujące. Często wymagają one szczególnej opieki – są chore, stare, niejedzące samodzielnie. Dzięki Pomocy dla Schronisk wolontariusze otrzymują środki do tego, by pomagać ze zdwojoną siłą. Karmią, leczą, zapewniają schronienie i opiekę, szukają zwierzakom stałych domów” – mówi Jarosław Orzeł, lekarz weterynarii, współwłaściciel Krakvet.pl.

A to już wiesz?  Pieskie życie

Każdego miesiąca na forum Krakvet.pl klienci sklepu zgłaszają organizacje, które według nich powinny otrzymać wsparcie. W kolejnym etapie odbywa się głosowanie – organizacja, która otrzyma najwięcej głosów zostaje laureatem miesiąca. Nagrody zwycięzcom dostarcza Azor – pluszowy samochód, który przemierza Polskę wzdłuż i wszerz. Podróżuje do miejsc, gdzie żyją podopieczni organizacji. Dostarcza tam coś więcej niż tylko ogromne ilości karmy i żwirków. Przywozi pozytywną energię i nadzieję na to, że uda się pomóc kolejnym pokrzywdzonym przez los zwierzętom.

 

***

O FIRMIE:

KRAKVET to jeden z liderów branży zoologicznej w Polsce, firma prowadzi największy zoologiczny sklep internetowy w naszym kraju. Na przestrzeni lat Krakvet pod marką ZOOFAST został liczącym się graczem na najważniejszych rynkach europejskich. Produkty sprzedawane przez polską firmę dostępne są  już m.in. we Francji, Niemczech, Czechach, Słowacji, Belgii, Bułgarii, Rumuni, na Węgrzech  oraz Wielkiej Brytanii. W ofercie sklepu dostępne są produkty ekonomiczne, a także ekskluzywne, które sprostają oczekiwaniom najbardziej wymagających właścicieli. Krakvet oferuje szeroki wybór karm dla psów, karm dla kotów, przysmaków, zabawek, legowisk oraz innych produktów dla zwierząt. Sklep w swojej ofercie posiada asortyment znanych i cenionych marek m.in. Royal Canin, Eukanuba, Purina, Acana, Hill's, Brit, Animonda, Bozita oraz Bosch. www.krakvet.pl

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
POMAGAJMY KOTOM – NIE TYLKO W DNIU ICH ŚWIĘTA LIFESTYLE, Zwierzęta - Niedawno obchodziliśmy Dzień Kota, który zwracał uwagę na los polskich czworonogów. Przez 6 lat trwania akcji Pomoc Dla Schronisk udało się zebrać dla kotów blisko milion złotych i przekazano ponad 100 ton karmy i ogromne ilości żwirków.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Zwierzęta

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy