Usługi remontowe

Zapotrzebowanie na usługi remontowe w Polsce wzrosło o 150% od zakończenia lockdownu!

Zapotrzebowanie na usługi remontowe w Polsce wzrosło o 150% od zakończenia lockdownu!
Od początku 2021 roku remont swojego mieszkania/domu zleciło o 150% Polaków więcej niż w analogicznym okresie roku 2020. Od zakończenia ubiegłorocznego lockdownu zapotrzebowanie na usługi fachowców wciąż rośnie – wynika z raportu Oferteo.pl. Zleceniodawcy zwykle planują gruntowne odświeżenie wnętrz, a prace obejmują najczęściej 4–5 pomieszczeń. Specjaliści od malowania, montażu płyt gipsowo-kartonowych i tynkowania poszukiwani są częściej niż w 2020

Zapotrzebowanie na usługi remontowe w Polsce wzrosło o 150% od zakończenia lockdownu! Analiza Oferteo.pl

W pierwszych miesiącach 2021 roku wnętrza swoich mieszkań i domów remontowało aż 2,5 raza więcej osób niż na początku roku 2020. Ubiegłoroczny lockdown chwilowo zmniejszył liczbę zleceń kierowanych do specjalistów, jednak od jego zakończenia popyt na tego typu usługi wciąż rośnie – wynika z raportu Oferteo.pl. Zwykle prace obejmują 4–5 pomieszczeń, a najbardziej poszukiwani są specjaliści od malowania i montażu płyt gipsowo-kartonowych.

Rekordowy popyt na remonty

Dane zgromadzone przez Oferteo.pl, największy polski serwis łączący poszukujących usług z ich dostawcami, umożliwiają dokładne prześledzenie zapotrzebowania na usługi remontowe w poszczególnych miesiącach 2020 i 2021 roku. Widać w nich, że wczesną wiosną ubiegłego roku, kiedy do Polski dotarła pierwsza fala zachorowań i wprowadzony został ścisły lockdown, zainteresowanie usługami ekip remontowych bardzo wyraźnie spadło. Po dwóch miesiącach spędzonych w domu wiele osób uznało, że ich mieszkaniom przyda się odświeżenie i rozpoczęli poszukiwania specjalistów remontowych. W maju 2020 użytkownicy Oferteo złożyli 2 razy więcej zapytań o ich usługi niż ledwie miesiąc wcześniej. Ten wyraźny wzrost popytu utrzymywał się całe lato i osiągnął szczyt w sierpniu. Wyhamował dopiero jesienią.
Okazuje się, że rok 2021 rozpoczął się dla branży remontowej jeszcze intensywniej. Od stycznia liczba zleceniodawców rosła z krótką przerwą w lutym. W ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku usług remontowych poszukiwało aż 2,5 raza więcej osób niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Polacy stawiają na remonty generalne

W tym roku fachowcy mają znacznie więcej pracy niż rok temu. Jednocześnie zleceniodawcy niezmiennie preferują remonty kompleksowe, więc tym samym bardziej czasochłonne. Większość osób woli wygospodarować więcej czasu i funduszy na odświeżenie całego wnętrza, niż wprowadzać zmiany stopniowo. W tym roku prace remontowe najczęściej (w 25% przypadków) obejmują 5 pomieszczeń, co piąte zapytanie dotyczy zlecenia na 4 pokoje, a 16% zleceniodawców szuka ekipy do wyremontowania nawet 6 pomieszczeń lub więcej.
Od początku tego roku najwięcej zleceń (81%) dotyczy pokoi dziennych lub sypialni. 70% klientów postanowiło zmienić wygląd przedpokoju, 68% – kuchni, a 67% – łazienki.

Poszukiwani fachowcy z wielu dziedzin

Zapotrzebowanie na specjalistów od remontów jest duże, a zakres wykonywanych przez nich prac – szeroki. Do tej pory najczęściej poszukiwani byli malarze (77% zapytań w 2021 roku), 53% badanych zlecało montaż płyt gipsowo-kartonowych, a tynkowanie i wykonanie instalacji elektrycznej – po 50%. Najmniej zapytań zarówno w tym jak i w ubiegłym roku dotyczyło instalacji c.o.
– Znaczący wzrost zapotrzebowania na usługi remontowe, jaki obserwujemy od początku pandemii, sprawił, że zarezerwowanie terminów u najlepszych specjalistów staje się coraz większym wyzwaniem. Planując prace renowacyjne, warto wziąć to pod uwagę i organizować remont z odpowiednim wyprzedzeniem. Zleceniodawcom, którym wyjątkowo zależy na czasie, z pomocą przychodzi internet i serwisy, w których bez problemu można odszukać i porównać fachowców w konkretnych, interesujących dziedzinach – radzi Karol Grygiel z Oferteo.pl.

Metodologia badania
Przedstawione dane pochodzą z analizy prawie 28 tysięcy zapytań ofertowych złożonych w serwisie Oferteo.pl w 2020 i od stycznia do kwietnia 2021 roku przez osoby poszukujące wykonawców usług remontowych.

Jak działa Oferteo.pl?

Za pośrednictwem www.oferteo.pl zarejestrowani w serwisie Wykonawcy usług i Dostawcy produktów mają możliwość dotarcia do nowej grupy Klientów poszukujących konkretnej usługi lub produktu. Pozwala to zaoszczędzić cenny czas związany z poszukiwaniami i obsługą klientów.

Klienci poszukujący konkretnej usługi lub produktu mogą w jednym miejscu bezpłatnie złożyć zapytanie o oferty. Konsultanci pracujący w serwisie wyselekcjonują dla nich odpowiednie firmy, które zostaną powiadomione o zapytaniu z ich branży, by spośród nadesłanych ofert Klienci mogli wybrać najlepszą dla siebie.

O OFERTEO

Oferteo.pl z siedzibą we Wrocławiu to serwis internetowy, którego głównym celem jest ułatwienie dokonywania transakcji handlowych, a w szczególności kontaktowanie potencjalnych nabywców z najlepszymi dostawcami produktów i usług. Platforma istnieje od 2008 roku.

Więcej na www.oferteo.pl/