LIFESTYLE Zwierzęta

Stołówka dla skrzydlatych przyjaciół

Wiosną ptaki upiększają przydomowe ogrody, wypełniają je ruchem i przyjemnym dla ucha świergotem. Zimą, jeżeli nie odlatują do ciepłych krajów, zazwyczaj mają duże trudności ze znalezieniem pożywienia. Prosty karmnik pomoże im przetrwać mroźne

Data publikacji: 2019-12-09
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Stołówka dla skrzydlatych przyjaciół
Kategoria: LIFESTYLE, Zwierzęta

Wiosną ptaki upiększają przydomowe ogrody, wypełniają je ruchem i przyjemnym dla ucha świergotem. Zimą, jeżeli nie odlatują do ciepłych krajów, zazwyczaj mają duże trudności ze znalezieniem pożywienia. Prosty karmnik pomoże im przetrwać mroźne miesiące.

Stołówka dla skrzydlatych przyjaciół LIFESTYLE, Zwierzęta - Wiosną ptaki upiększają przydomowe ogrody, wypełniają je ruchem i przyjemnym dla ucha świergotem. Zimą, jeżeli nie odlatują do ciepłych krajów, zazwyczaj mają duże trudności ze znalezieniem pożywienia. Prosty karmnik pomoże im przetrwać mroźne miesiące.

Dokarmiając ptaki w okresie zimowym, zadbamy o to, aby odwiedzały nasze ogrody, tarasy czy balkony przez cały rok. Karmnik możemy wykonać samodzielnie, i wcale nie jest to zadanie, któremu sprostają jedynie wprawieni majsterkowicze. Tego rodzaju przedsięwzięcie dostarczy radości i satysfakcji całej rodzinie, a dla najmłodszych stanie się dodatkowo cenną lekcją odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze.

Najprostszy do wykonania jest karmnik z plastikowej butelki i drewnianej łyżki kuchennej, którą przekładamy przez otwory wycięte na tej samej wysokości po obu stronach butelki. Otwór, z którego wystaje szersza część łyżki, należy delikatnie poszerzyć – w ten sposób ptaki będą miały dostęp do znajdującego się w butelce ziarna. Na nakrętce wystarczy zamontować haczyk, a następnie zawiesić butelkę np. na gałęzi drzewa za pomocą wstążki lub sznurka.

Bardziej skomplikowaną, ale także o wiele stabilniejszą konstrukcją jest karmnik drewniany z deski sosnowej lub sklejki. Jego projekt może być finezyjny, jednak oryginalny wygląd powinien zawsze iść w parze z funkcjonalnością. Podstawowymi elementami karmnika są w tym przypadku: podstawa, daszek oraz kantówki. Aby konstrukcja służyła jako ptasia stołówka przez lata – wszystkie elementy należy trwale ze sobą połączyć. Z tym zadaniem szybko i skutecznie poradzi sobie klej Fix ALL Turbo marki Soudal. Ma on idealną przyczepność do drewna i materiałów drewnopochodnych, odznacza się wysoką wytrzymałością spojenia i łączy nierozerwalnie w zaledwie 20 minut. Jego atutami są również wysoka odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz łatwa i wygodna aplikacja – nakłada się go standardowym pistoletem do klejów i uszczelniaczy. Co istotne, Fix ALL Turbo jest całkowicie bezpieczny dla organizmów żywych.

A to już wiesz?  15 TYSIĘCY ZŁOTYCH DLA PRZYSTANI OCALENIE

Kiedy karmnik będzie już gotowy, pamiętajmy o wyborze zacisznego miejsca do jego zawieszenia (ważne, aby było to miejsce trudno dostępne dla kotów), a także o systematycznym uzupełnianiu karmy, która powinna być naturalna, dobrej jakości i dostosowana do potrzeb poszczególnych gatunków ptaków. Jeżeli chcemy mądrze dokarmiać naszych skrzydlatych sąsiadów, musimy się do tego odpowiednio przygotować, ale ich codzienne wizyty z pewnością wynagrodzą nam podjęty wysiłek.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Stołówka dla skrzydlatych przyjaciół LIFESTYLE, Zwierzęta - Wiosną ptaki upiększają przydomowe ogrody, wypełniają je ruchem i przyjemnym dla ucha świergotem. Zimą, jeżeli nie odlatują do ciepłych krajów, zazwyczaj mają duże trudności ze znalezieniem pożywienia. Prosty karmnik pomoże im przetrwać mroźne miesiące.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Zwierzęta

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy