LIFESTYLE Zwierzęta

Rusza strefa treningowa dla psów w Porcie Łódź

Rusza strefa treningowa dla psów w Porcie Łódź
Bezpłatne porady psich behawiorystów, spotkania z ekspertami, a także pokazy szkoleń czworonogów i prezenty niespodzianki – takie atrakcje czekają na gości eventu podczas otwarcia strefy treningowej dla psów, w weekend 16 – 17

Data publikacji: 2017-09-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Rusza strefa treningowa dla psów w Porcie Łódź
Kategoria: LIFESTYLE, Zwierzęta

Bezpłatne porady psich behawiorystów, spotkania z ekspertami, a także pokazy szkoleń czworonogów i prezenty niespodzianki – takie atrakcje czekają na gości eventu podczas otwarcia strefy treningowej dla psów, w weekend 16 – 17 września.

Rusza strefa treningowa dla psów w Porcie Łódź LIFESTYLE, Zwierzęta - Bezpłatne porady psich behawiorystów, spotkania z ekspertami, a także pokazy szkoleń czworonogów i prezenty niespodzianki – takie atrakcje czekają na gości eventu podczas otwarcia strefy treningowej dla psów, w weekend 16 – 17 września.

Bezpłatne porady psich behawiorystów, spotkania z ekspertami, a także pokazy szkoleń czworonogów i prezenty niespodzianki – takie atrakcje czekają na gości eventu podczas otwarcia strefy treningowej dla psów, w weekend 16 – 17 września. Strefa jest zlokalizowana na terenach zewnętrznych Portu Łódź i będzie udostępniona bezpłatnie.

W najbliższa sobotę i niedzielę w godzinach 11:00 – 15:00, Port Łódź zaprasza właścicieli psów wraz z pupilami na event otwarcia bezpłatnej strefy treningowej dla psów. W programie znajdą się spotkania z psim behawiorystą z łódzkiej szkoły dla psów „Wesoła Łapka”, a także trenerami, którzy na co dzień zajmują się szkoleniem czworonogów. Zaplanowano też pokazy psich umiejętności oraz zabawy połączone z treningiem dla czworonożnych przyjaciół, podczas których zwierzaki wykorzystają swój najważniejszy zmysł –  węch. Właściciele czworonogów poznają ćwiczenia, które są wartościowym uzupełnieniem codziennego spaceru.

Miłośnicy psów wspólnie ze swoimi pupilami będą mogli także wziąć udział w szkoleniu metodą Rally-o. Jej głównym założeniem jest budowanie pozytywnej więzi w relacji człowiek-pies. „Posłuszeństwo na luzie” sprawdzi znajomość podstawowych komend, chęć wykonywania poleceń i współpracę psa z właścicielem.

– Strefa treningowa dla psów będzie wspaniałym miejscem dla czworonogów i ich opiekunów pod warunkiem, że wszyscy użytkownicy będą dbać o dobrostan swoich i innych psów. Psi park zaprojektowany został z myślą o możliwości wybiegania psów bez smyczy. Ważne, by zachować wszystkie zasady bezpieczeństwa. Należy obserwować zachowanie swojego psa i ingerować w sytuacji, gdy pies zacznie wysyłać komunikaty, których konsekwencjami mogą być awantury między biegającymi czworonogami – mówi Jerzy Herma, zoopsycholog, trener przewodników psów, mł. instruktor przewodników psów ratowniczych. – Strefa treningowa posiada również tor przeszkód. Dzięki niemu przewodnicy będą mogli pogłębić relacje, współpracę ze swoim psem oraz wypracować sposoby jego motywacji, by z chęcią pokonywał tor przeszkód. Co więcej, budowa tej strefy bez wycinki drzew, sprawiła, że jest to jedno z nielicznych miejsc tego typu w Polsce z mocnym zacienieniem, co bardzo poprawi komfort korzystania z wybiegu i toru – przekonuje Jerzy Herma.

A to już wiesz?  Nestlé PURINA PetCare laureatem Top for Dog 2015

Dla naszych czworonożnych przyjaciół nie zabraknie również niespodzianek – sklep „Piotr i Paweł” z okazji eventu ufundował kosze z karmą, natomiast sklep „Kakadu” przygotował 15% rabatu na cały asortyment przy zakupie karmy dla schroniska.

Ogrodzony teren, na którym znajdują się dedykowane psom urządzenia do treningu, jest usytuowany na tyłach Portu Łódź (od strony sklepu IKEA). W strefie treningowej znajdują się: równoważnia, slalom, tunel, a także pochylnia i kładka. Dzięki takiemu rozwiązaniu można tu rozpocząć trenowanie psa, naukę posłuszeństwa lub doskonalić nabyte już umiejętności. Taki swoisty „plac zabaw” dla psów to także wiele radości dla naszych pupili i odpowiednia aktywność utrzymująca czworonogi w zdrowiu i dobrej kondycji.

Strefa treningowa dla psów jest bezpłatna i dostępna przez cały czas. Każdy pies musi przebywać w niej pod opieką właściciela, który bierze za swojego czworonożnego przyjaciela pełną odpowiedzialność.

HARMONOGRAM EVENTU:

11.00 – 13.00 – porady psiego behawiorysty

13.00 – 14.00 – zabawy węchowe dla psów

14.00 – 15.00 – szkolenie psów metodą Rally-o (szkolenie psów rodzinnych z zakresu posłuszeństwa).

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Rusza strefa treningowa dla psów w Porcie Łódź LIFESTYLE, Zwierzęta - Bezpłatne porady psich behawiorystów, spotkania z ekspertami, a także pokazy szkoleń czworonogów i prezenty niespodzianki – takie atrakcje czekają na gości eventu podczas otwarcia strefy treningowej dla psów, w weekend 16 – 17 września.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Zwierzęta

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy