Jak zadbać o bezpieczeństwo swojego zwierzaka podczas wakacji 2014

mySafety, artykuł poradnikowy
Warszawa, lipiec 2014

Zadbaj o bezpieczeństwo swojego zwierzaka podczas wakacji

Okres wakacyjny to czas wyjazdów na upragniony urlop. Najchętniej spędzilibyśmy go w gronie najbliższych ? rodzinnym bądź przyjaciół, zabierając również naszego ulubieńca. Okoliczności nie zawsze temu sprzyjają. Stajemy wówczas przed wyborem najlepszego rozwiązania dla czworonoga. Musi ono dać naszemu pupilowi poczucie komfortu, ale co jeszcze ważniejsze ? bezpieczeństwa. Nowa strona i zmiana właściciela zwykle są dla zwierzęcia bardzo stresujące.

Kiedy my zajmujemy się perspektywą wyjazdu na wymarzone wakacje, nasz czworonożny przyjaciel przeżywa bardzo stresujące chwile. Widok walizek to sygnał nadchodzących zmian. Jak zaoszczędzić stresu naszym ulubieńcom i zadbać o ich bezpieczeństwo? Opinie specjalistów są podzielone. Zoopsycholodzy twierdzą, że w przypadku wyjazdu dłuższego niż dwa tygodnie, warto zabrać towarzysza rodziny ze sobą. Zbyt długa rozłąka może być dla obu stron niekorzystna, a jej konsekwencje nieprzewidywalne. Często daje się, że zestresowane zwierzę przestaje jeść, co prowadzi do różnych powikłań zdrowotnych. W przypadku krótszego wyjazdu, dobrym pomysłem jest pozostawienie czworonoga z zaufaną nam osobą. Ważne jest, aby znała ona charakter zwierzaka i była przez niego akceptowana.

Niezależnie jednak z tego, czy zabierzemy pupila ze sobą czy zostaniemy go z kimś bliskim, musimy zadbać o jego bezpieczeństwo, a także komfortowe warunki rozłąki lub czasowej zmiany pobytu. Warto zatroszczyć się o to, aby nasz kot lub pies miał przy sobie swoje ulubione rzeczy. Że zatem być zarówno kojec, kocyk, jak te ulubiona zabawka. Znane przedmioty i zapachy z pewnością ułatwią adaptację w nowym miejscu. Nie bez znaczenia jest również, zaopatrzenie przybranego opiekuna w zapas znanej i lubianej przez nasze zwierzęta karmy. Psy i koty zazwyczaj szybko zmieniają się do nowych warunków, mimo to nieznane otoczenie jest dla nich zwykle stresujące. Wówczas przypadki nagłej ucieczki, na przykład podczas spaceru, są częste.
Zaginięcie psa lub kota to wydarzenie dotkliwe dla obu stron. Możemy go doświadczyć zarówno w wyniku zmiany otoczenia, jak te powierzenia pupila innej osobie. Wystraszony zwierzak jest nieprzewidywalny. Specjaliści wskazują trzy rodzaje najczęstszych reakcji:

? poszukiwanie kryjówki w wyniku odczuwanego lęku – wówczas zwierzę ukrywa się w bezpiecznym dla niego miejscu i jedynie głód zmobilizuje go do dalszej wędrówki,
? zachowanie agresywne – w rezultacie poczucia zagrożenia pojawia się agresja, objawiająca się nietypową reakcją na inne zwierzę, bądź człowieka,
? permanentna ucieczka, przy której zwierze może podjąć próbę szukania tropu i możliwości do domu.
Rolą właściciela jest zapewnienie swojemu pupilowi bezpieczeństwa, a jeśli dojdzie do sytuacji zaginięcia ? rozwiązania, które pozwala go szybko odnaleźć. Prosta identyfikacja zaginionych zwierząt, to zasada ich szybkiego i szczęśliwego powrotu do domu. Czip i tatuaż są na tej drodze absolutnie niezbędne, wymagają jednak interwencji straży miejskiej i użycia specjalistycznego czytnika.

Innym rozwiązaniem jest usługa specjalnego breloka zaopatrzonego w całodobową obsługę call center. Dzięki niej odnalezienie zagubionego zwierzaka stoi się łatwiejsze, a znalazca chętnie zgłasza się na infolinię, ponieważ usługa gwarantuje mu nagrodę pieniężną za pomoc w odnalezieniu naszego pupila. Brelok mySafety Bezpieczny Pupil zawiera unikalny kod, pod którym zarejestrowany jest zwierzak oraz numer na infolinię, gdzie całodobowo można zgłosić jego odnalezienie. Pakiet w przypadku zagubienia zarejestrowanego w usłudze czworonoga, zapewnia pokrycie kosztów pomocy weterynaryjnej, opieki oraz ewentualnego leczenia pupila do 250 zł.

Pies na walizkach_zdj_cie aran_acyjne-003-2014-07-12 _ 00_39_04-80

Pies i kot t_sknota_zdj_cie aran_acyjne-001-2014-07-12 _ 00_39_04-80

Pies i kot_zdj_cie aran_acyjne-002-2014-07-12 _ 00_39_04-80


mySafety to globalna firma specjalizująca się w dostarczaniu unikalnych usług w branży ochrony tożsamości, efektywnego blokowania kart i dokumentów, zabezpieczania oraz odzyskiwania kluczy i sprzętu mobilnego, a także zwierząt. Firma rozpoczęła swoją energię w Szwecji w 1997 roku, na rynku polskim ta jest z 2004 roku. W ciągu siedemnastu lat funkcjonowania grupy mySafety zaufało jej ponad 4 mln Klientów ? zarówno reprezentujących instytucje, jak te osób prywatnych. Dzięki swoim unikatowym rozwiązaniom, firma chroni ponad 8 mln przedmiotów i 1 mln zwierząt, oferując swoim Klientom poczucie zwiększonego bezpieczeństwa, jakie jest dla mySafety priorytetem.

Authors
Top