Buty

Dogtrekking sposobem na spalanie kalorii

Dogtrekking sposobem na spalanie kalorii
Dogtrekking sposobem na spalanie kalorii Jak spalać kalorie i gubić kilogramy? Konieczną dawkę ruchu może zapewnić nie tylko zyskujące coraz większą popularność bieganie, ale również

Dogtrekking sposobem na spalanie kalorii

Jak spalać kalorie i gubić kilogramy? Konieczną dawkę ruchu może zapewnić nie tylko zyskujące coraz większą popularność bieganie, ale również trekking. Wiedzą o tym najlepiej właściciele czworonożnych pupili, z którymi codziennie wykonują wiele tysięcy kroków. Dłuższe spacery z psem mogą być świetnym pretekstem do pracy nad nową sylwetką i rozpoczęcia przygody z nową dyscypliną – dogtrekkingiem.

Dogtrekking to forma aktywności dostępna dla wszystkich osób, które posiadają psa i lubią spacery. Jeśli posiadasz czworonożnego przyjaciela, wystarczy, że stopniowo zaczniesz wydłużać czas i dystans codziennych marszów. Kolejnym krokiem jest odbycie dłuższej wyprawy terenowej do lasu lub w góry.

Pokonywanie kilku czy kilkunastokilometrowych tras wpływa korzystnie na naszą sylwetkę. Co ważne, nie musimy wcale biec, aby skutecznie spalać kalorie. Wystarczy, że nasze tempo będzie szybsze od naturalnego, co podnosi tętno i pozwala gubić kilogramy. Badania pokazują, że bieganie w tempie wolniejszym niż 8 km/h jest bardziej męczące niż chodzenie. Jednocześnie, trudno jest chodzić szybciej, ponieważ organizm jest wtedy zmuszany do nienaturalnych ruchów. Osoba o wadze 60 kg podczas 60 minutowego biegu o średnim tempie (6:30 min/km) spali 594 kalorie. Natomiast podczas szybkiego marszu, trwającego również godzinę, spali 270 kalorii. Dodatkowo treningi w zróżnicowanym terenie będą miały korzystny wpływ na sylwetkę. Wspinanie się na pagórki pozwala mięśniom pracować mocniej rzeźbiąc uda i pośladki. Warto również modyfikować tempo marszu mobilizując organizm do bardziej efektywnej pracy.

Podczas terenowych wypraw z psem potrzebne będą odpowiednie buty. Model Merrell Capra, dostępny w damskiej i męskiej kolekcji, przeznaczony jest do speed hikingu. Łączy cechy modeli do light hikingu oraz trail runningu, czyli pieszych wędrówek i biegania terenowego. Minimalistyczna konstrukcja zapewnia lekkość, natomiast oddychające materiały oraz doskonałe dopasowanie do stopy gwarantują komfort podczas długich wędrówek. Poduszka powietrzna Merrell Air Cushion Midsole amortyzuje wstrząsy i poprawia stabilność. Model posiada podeszwę środkową UniFly?, która umożliwia równomierne rozłożenie nacisku.

Capra Sport GTX_64988_499pln

Capra Sport GTX_64998_499pln

07.11.2014 - Ukriana. Wyprawa z psami przez Czarnochory. Poczatek Worochota, koniec Dzembroni. Fot. Pawel Bonk/Sportshooter.pl
07.11.2014 – Ukriana.
Wyprawa z psami przez Czarnochory. Poczatek Worochota, koniec Dzembroni.
Fot. Pawel Bonk/Sportshooter.pl

Sugerowana cena detaliczna Merrell Capra: 499 pln

Osoby, które lubią rywalizację, mogą wziąć udział w zawodach Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Imprezy odbywają się od kwietnia do października, najbliższa już 9 maja br. w Złotym Stoku. Sponsorem głównym jest marka Merrell.