Sport Sport dla zdrowia
Warszawa, 3.07.2014 Informacja prasowa Dogtrekking sposobem na odzyskanie dobrej kondycji Za oknami piękna pogoda, więc najwyższy czas pomyśleć o nowych ćwiczeniach lub formie aktywności poprawiającej

Warszawa, 3.07.2014
Informacja prasowa

Dogtrekking sposobem na odzyskanie dobrej kondycji

Za oknami piękna pogoda, więc najwyższy czas pomyśleć o nowych ćwiczeniach lub formie aktywności poprawiającej kondycję. Nawet krótki spacer w znaczący sposób wpływa na nasze samopoczucie. Dodatkowo nie potrzeba wielu godzin forsownych treningów, by osiągnąć upragniony cel. Jeśli codziennie chodzicie na spacery z psem, to tak naprawdę rozpoczęliście już treningi do dyscypliny sportowej o nazwie dogtrekking.
Jest to forma rekreacji dostępna dla każdej osoby posiadającej psa, ponieważ nie wymaga specjalnych umiejętności. Jest to po prostu dłuższy spacer z psem lub wyprawa terenowa na dystansie od kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów

Treningi można rozpocząć od stopniowego wydłużania czasu codziennych spacerów. Już dwugodzinna przechadzka z psem kilka razy w tygodniu pozwoli wam wrócić do formy. Dodatkowo można co jakiś czas wybrać się na dłuższą wyprawę w góry lub w miejsce, gdzie są niewielkie pagórki. Pozwala to zwiększyć poziom trudności pokonywanej trasy i poprawić naszą kondycję.
Na trasy marszu trzeba wybierać tylko naturalne ścieżki bez asfaltu. Najlepsze są leśne szlaki lub trasy w niskich górach. Podczas wypraw koniecznie trzeba zabrać ze sobą wodę dla siebie i psa oraz odpowiednie ubrania dostosowane do warunków pogodowych. Nie możemy zapomnieć również o wybraniu odpowiednich butów do trekkingu. Najlepiej by były one wygodne i posiadały odpowiednie technologie, poprawiające komfort chodzenia w urozmaiconym terenie

Nowoczesne technologie w outdoorowych butach dla mężczyzn i kobiet znajdziecie w produktach oferowanych przez markę Merrell. Jedną z nich jest specjalna poduszka powietrzna w podeszwie środkowej Merrell Air Cushion amortyzująca wstrząsy i znacznie poprawiające stabilność stopy. Została zastosowana między innymi w męskich modelach butów Grasshopper Sport GTX, Chameleon Wrap Slam i w damskich Siren Sport GTX . Technologia Qform Comfort zastosowana w modelach Siren Sport GTX oraz Calia GTX zwiększa znacznie komfort chodzenia i sprawia, że chód kobiety będzie bardziej płynny i stabilny. W takich butach można śmiało stawiać każdy kolejny krok na trasie marszu. Dodatkowo język z wstawkami w butach marki Merrell uniemożliwia przedostanie się zanieczyszczeń takich jak kamienie czy piach do wnętrza obuwia. Jest to ważne szczególnie podczas spaceru na dłuższy dystans. W urozmaiconym terenie docenicie buty z podeszwą Vibram i M-Select GRIP o dużej przyczepności i przystosowane do różnego rodzaju aktywności.
Osoby, które po treningach chciałyby wziąć udział w zawodach, zachęcamy do uczestnictwa w organizowanym od pięciu lat Pucharze Polski w Dogtrekkingu. Dla początkujących została przygotowana krótsza trasa na dystansie 15 km. Na tym szlaku nie ma dużych utrudnień i każdy zawodnik z psim towarzyszem bez problemu przejdzie wyznaczony odcinek w czasie od 2:30 do 6 godzin. Dodatkowo przypominamy, że podczas zawodów nie ma limitów czasowych na odnalezienie wszystkich punktów kontrolnych. Na uczestników na trasie czeka bufet, a w niektórych przypadkach również krótki odpoczynek w schronisku.
Sponsorem tegorocznego Pucharu Polski w Dogtrekkingu jest Merrell, producent obuwia i odzieży dla entuzjastów aktywnego wypoczynku.

A to już wiesz?  Dogtrekking dla początkujących Merrell

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy